Jak to chodí v opeře

USA, 1957, 7 min

Réžia:

Chuck Jones

Mel Blanc

Elmer Fudd je opět na lovu králíků, tentokrát jako operní pěvec v divadelním představení. Jeden dramatický moment střídá druhý a Bugs musí unikat nejen před Elmerem, ale samotnými přírodními živly. (HellFire)

Slarque

Králík Bugs a Elmer Fudd ve wagnerovské opeře. Ač mi opera moc neříká, bavil jsem se u toho královsky. Takhle má vypadat dokonalá parodie! ()

Galadriel

Variace na Wagnerovu operu Prsten Nuïbelungů, ve které vystupují, zpívají a tančí Elmer Fudd ("Be wewy wewy filent, I'm hunting wabits!") a Bugs Bunny ("And whad did you expect from opera? A happy ending??"). Prostě skvělá věc. ()

MarekT

Parodie na Wagnerovu hudbu se podle mě zdařila natolik (kill the wabbit), abych mohl dát čtyři hvězdy. Jelikož mám z vážné hudby kromě Strausse nejradši právě "Jízdu valkýr", tak si tento filmeček u mě získal malé bezvýznamné plus. Ovšem myslím, že takový The Band Concert od Disneyho byl lepší, hlavně kvůli tomu, jakým způsobem si z té klasické hudby utahoval. ()

filmmovier

Variace na Prsten Nibelungů a rozhodně jeden z nejlepších kousků vůbec. Umíral jsem smíchy od začátku do konce, tohle je prostě genialita. V hlavních rolích Bugs a Elmer Fudd, kteří tentokrát samozřejmě i zpívají. A je to k popukání. Lepší kousek s těmahle dvěma asi vážně neexistuje. Buďte úplně zticha, lovím kválíky. 100%. ()

GeorgeHans

1. miesto v knihe The 50 Greatest Cartoons, s čím sa nemôžem stotožniť. Pre mňa len premierný diel zo série Merrie Melodies s geniálnym koncom. ()

wobufet

Elmerovo počáteční "Kill the wabbit" je naprosto geniální a tím to hasne. Zbytek sice paroduje operu, avšak bez znatelnějších gagů. ()