Ilja, David, Jakub! Tři generace jedné herecké rodiny, jejíž historie se začala psát před sto lety... 30. dubna 2024 uplyne sto let od narození Ilji Prachaře, osobitého a oblíbeného herce, který se současně stal zakladatelem hereckého rodu. Jeho syn David Prachař je členem činohry Národního divadla a herectví se úspěšně věnuje i vnuk Jakub Prachař. Dokumentární film Petra Slavíka se zabývá rodinnou historií i významnými okamžiky profesní dráhy všech tří Prachařů a také jejich názory na herectví a divadlo, které se, jak to už tak bývá, vymezují oproti generaci předešlé. (Česká televize)

FatimaO

Tak tohle se mi hodně líbilo a cením, že hlavním tam byl právě David Prachař, který je fakt fascinující člověk, utáhnul by i delší stopáž. Výborný... ()

castor

„Když je pán měkota, čeládka zvlčí!“ Ostatně „to kyselo je moc kyselý... a ten bramborák je moc bramborovej!” Moc dobře víme, že divadelní autorita a oceňovaný dramatik byl podstatně víc než jen Trautenberk. Tři generace jednoho rodu, i když vdova po nejstarším z nich Jana (rozená Kalistová) připomíná, že z její strany trvá herecký klan rovných osm pokolení. Určitě se dalo poohlédnout i tímhle směrem, navíc třeba pravnučka Alžběta Malá se profesi také věnuje. Hlavním průvodcem se tu stává David Prachař, který vzpomíná na svá osudová divadelní setkání a který úspěšně střídá velké shakespearovské role a experimentální performance rozvíjející existenciální témata. Příjemné, civilní. ()

otík

Klasický dokument, ve kterém David a Jakub Prachařovi společně s dalšími z rodiny či přátel vzpomínají hlavně na svého tatínka či dědečka Ilju Prachaře, následně pak oba Prachařové mluví o svých kariérách. Dokument, který může zaujmout. ()

ostravak30

Když se řekne Prachařovi, každého určitě napadne Ilja a pak David. O prvně jmenovaném toho bylo napsáno dost a řečeno ještě víc. Zkrátka skvělý herec a nezapomenutelný Trautenberk ačkoli ho to štvalo. Já jej ale vidím třeba i z role v seriálu Chalupáři. David je též výborný herec a v mnohém překvapí jeho otevřenost co se divadla a herectví týče. Jakub Prachař se etabloval především jako moderátor, komik a hudebník a sem tam i hraje. Faktem je, že i když se stále více podobá dědečkovi, dostává docela pitomé role. A bude někdo další? To je otázka... ()

zrudicka

Dokument moc pěkný, mám pány Prachaře moc ráda. Mrzelo mě, ale že to bylo zaměřený jen dále na Davida s Kubou. Mariana, Róza i Pepina se herectví věnují také, i když to nemají tak rozběhnuté. Také Alžběta Malá( Smysl pro tumor např.) mám pocit patří do této dynastie. Prostě když dynastie, tak se všemi. ()

Annaroz

S podobnými dokumenty se v poslední době doslova roztrhl pytel. Všechny jsou na jedno kopyto. Pouze výčet her, filmů ve kterých účinkovali, pochvala od kolegů či kritiků jak jsou skvělí a jinak se o nich nedozvíme prakticky nic. ()

Hidoshito

Škoda že je to hlavně o Davidovi a jeho divadelním (převážně avantgardním) herectví. Za mě hodně slabé, asi na to nejsem moc velký intelektuál.:/ Bohužel těm velikánům herectví, kteří když vstoupí na scénu a okamžitě ji rozzáří, nesahá ani po kotníky, tak o tom hovoří s takovým despektem, z kterého mi bylo až stydno. Jeho tatínka Ilju k nim zrovna řadím, tak o to trapněji to vyznělo. Jinak v civilní rovině je to snesitelný, David i Kuba si ze sebe umí udělat legraci, toho tam mohlo být mnohem víc. ()