Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a jeho kumpán Luther omylem okradou poslíčka, který pracuje pro jednoho z největších a nejuznávanějších gangsterů - Lonnegana. Lonneganovi lidé však na odplatu Luthera zabijí a Johny s Henrym si naplánují ještě rafinovanější přepadení, aby Lonnegana úplně zlikvidovali. (oficiálny text distribútora)

mimuzik

Dokonalý film bez jediné chybičky. Originální a výborně propracovaný film, tak si představuji jeden z nejlepších filmů. I po několikátém shlédnutí mě film stále baví a to se jen tak nestává u každého filmu. Jen škoda, že dvě hodiny uběhnou jako voda, to pak člověka mrzí, že je konec. Neskutečný zážitek z filmu umocnilo závěrečné finále, po kterém jsem chvíli koukal jako vrána. ()

Jackmesrine

Zakladny film vo filmovej kinematografii.Perfektne až excelentne zahrane ako od newmana tak od redforda.Ked som to začal pozerať nečakal som že maq to bude zaujimať ale hned po prvej scene som vedel že to bude zabava až do konca. ()

Rassyna

Zrovna u tohoto filmu mě mrzí, že nejde vymazat paměť. Mohla bych si tak znova užít moment překvapení, když dojde k hlavnímu podrazu. Dvojka Redford - Newman prostě válí od začátku filmu, k tomu krásně sladěná hudba, nevím co víc si u takového skvělého filmu přát. ()

PetrMinarik

Pro mě to byl suprový filmový zážitek a velmi rád se na tento film dívám znovu a znovu. Moc se mi líbila hudba, herci v sázkové kanceláři a v neposlední řadě ten "podraz". Tyhle starší filmy se mi začínají líbit čím dál tím víc. 90% ()

Sareman

Dokonalá atmosféra 30. let spolu se zábavným scénářem tvoří jádro tohoto skvělého díla. Pohodový film, který vás nenutí k hlubokému přemýšlení, ba i tak bude bavit od začátku až ke konci. ()

Bosh1207

Považuji za skvost kinematografie obecně. Zápletka je bezvadná a herecké výkony všech protagonistů jsou úchvatné. Původní dabing ze 70. let byl špičkový. Jaké zklamání jsem zažil, když jsem nedávno koupil DVD s tímto filmem v trafice a dabing byl předělaný a zoufalý. Škoda ale DVD letělo do koše... ()

saaaky

Ono na tom slovíčku "bejvávalo" přeci jenom něco bude. Jakoby tehdy herci byli opravdu tím, čím měli být. My dnes máme speciální efekty, oni měli sami sebe, svou roli, do níž se dokázali s obdivuhodným zápalem ze snímku přímo sršícím vžít způsobem dnes už málokdy vídaným. Jakoby dokázali podstatu příběhu , pointy , skvělého scénáře lépe uchopit za ten správný konec, doplnit to o pár perliček, jež se dnes již scénáristům, režisérům, natož pak hercům horkotěžko vymýšlí. Pak už jen doplnit o stoprocentně věrohodné kulisy, úpravy prostředí - to vše do nejmenšího detailu. Podraz je snad podrazem leda pro dnešní "top" ze světa filmu. Pro diváka jde stále o jednu z nejlepších podívaných - snímek, kde exceluje nejen dvojice Newman - Redford, ale i promyšlenost, výprava, kostýmy, zařazení a dobové provedení, příjemná hudba. Mezi filmovými "staříky" rozhodně to nejjasnější světlo pro mě jinak často velmi tmavého tunelu. ()

Kivis

Výborná záležitost. Ať žijí všichni podvodníci. Jsou totiž vděčným námětem pro filmy i seriály. Film, na kterém se zub času rozhodně nijak nepodepsal. Jen mu mezitím přibylo sourozenců (nebo potomků?), mezi nimiž zas až tak nevyčnívá. ()

montel

Johnny Hooker (Robert Redford) okrade společně se svým kamarádem obávaného mafiána o spoustu peněz. Ten pošle na oba zlodějíčky své lidi, aby je popravili. Povede se jim to pouze zčásti, protože se Johnnymu podaří uprchnout. Chce však pomstít smrt svého kamaráda a tak se seznámý s jiným vychytralým podvodníkem Henry Gondorffem (Paul Newman). Společně vymyslí dokonalý plán se sázkami na dostihy, díky kterému chcou svého nepřítele obrat o obrovskou sumu peněz...Na tomto filmu mi hodně vadilo, že tam byli prvky komedie. Příběh se rozvíjel dobře, zápletka začala být zajímavá a v tom momentě se přidal nějaký ten komediální prvek v čele s úvodní melodií, která provází celý film a která mě neuvěřitelně srala. Fanoušci filmu mi jistě neodpustí ani to, že tolik opěvovaný Newman mě prostě nebavil. Za to Redford byl skvělý, stějně jako záporák Shaw. Ale na více jak dvě hvězdy to prostě bohužel nevidím. 45% ()

Robino15996

Spojiť takých dvoch úžasných hercov do dvoch úplne rozdielnych filmov a dostať z toho takúto parádu? To je priam neuveriteľné. Celú noc budem premýšľať, ktorý z filmov bol lepší a silno pochybujem, že sa nejak rozhodnem.100% ()

Severus007

Hrooozně rád bych tomu dal aspoň čtyři hvězdičky, jelikož herci se mi líbili, hudba se mi líbila, vůbec to mělo takovou krásnou atmosféru, jenže globálně vzato ti skvělí herci se dvě hodiny promenádovali po plátně a tvářili se, jako "podívejte se na nás, jak výborně hrajeme", ale jinak to byla krásná a profesionálně natočená nuda. ()

Rigo

Jeden z nejlépe vystavěných příběhů, co jsem měl ožnost vidět. Vše probíhá přirozeně. Skvělé herecké výkony. Skutečně klenot kinematografie. ()

Leachim_

Opravdu vydařený dobře promyšlený kousek. Herci k sobě vyloženě pasují a ze záběrů jsem opravdu věřil, že se tam pohybuji uličkami a vlakem s nimi a držel jsem jim všechny palce(i ty u nohou) ať se jim ta nebetyčná drzost vydaří. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (viac)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (viac)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (viac)