Mačka na rozpálenej plechovej streche

• Česko Kočka na rozpálené plechové střeše (viac)

Brick a Meggie majú v manželstve vážne problémy. Zatiaľ čo Brick sa utápa sám v sebe , Meggie hľadá z tejto situácie východisko. Strhujúce výkony Paula Newmana, Elizabeth Taylor a Burla Ivesa urobili z tejto adaptácie príbehu Tennessee Williamsa jeden z najúspešnejších filmov v histórii Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

lyzbeth

Plácám a tleskám...k tomuto skvělému filmu mě přivedlo skvělé zpracování ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti (tímto doporučuji). Silný filmový zážitek. A na Paula Newmana se opravdu hezky dívá :-D. ()

O_Peki

Tenhle film a zejména dva hlavní protagonisty je radost sledovat. Elizabetiny "malý bezkrký zrůdičky" cituju často a rád. ()

zigy

Tohle už hodně vyšlo z módy....herci přehrávají, na divadle by to bylo ok, ale ve filmu.....ve své době jistě působivé rodinné drama o jedné nesympatické rodince boháčů, kteří buď lezou do zadku papínkovi, nebo jsou v depresi. Dnes zbyly už jen dobře vystavěné dialogy, které se hezky poslouchají, ale jsou dost umělé. ()

r007

Asi to nebude jenom můj pocit, ale jakkoli jsou výkony obou hlavních představitelů vynikající, dramatické zpracování divadelní hry nemůže vynahradit absenci děje. ()

brasek

Filmy natočené podľa divadelnej hry nie sú vždy zaujímavé pre filmového diváka (sterilné prostredie, fádne dialógy, minimálne exteriéry a pod.). Tento však patrí tie svetlé výnimky, pretože je založený na hereckých protagonistoch a kvalitných dialógoch, ktoré po pár minútach zaujmú aj mňa. ()

Winster

Asi zajimava - hra. Nekdo ji urcite dobre napsal, nekdo natocil...a sehnali tam i super herce, coz je jedinej duvod proc jsme si to pustil. Nicmene pokud si chcete kazit cas rvanim, nadavanim, vypjatosti a pretvarkama - tak si to puste, nevim tohle nikomu na nalade neprida. ()

gizi

První půlka se teprve rozjíždí, kdy v celé druhé části graduje. Ta rodinka bratra je opravdu perfektně vystřižená - ty děcka bez krků, to sedí. Opravdu dokonalí nevychovaní spratci. Velký šéf je opravdu přesvědčivý ve své roli necity. Dialogy výborné. Jelikož se jedná jen o přepis geniální divadelní hry, působí film moc jako divadelní scéna, díky tomu nedosahuje na plných 5*. 90%. ()

Sindymindy

"Já s tebou nežiju. Jen sdílíme stejnou klec." To je zásadní problém mladého manželského páru - Bricka a Maggie. Krach jejich manželství, citová prázdnota Bricka a zoufalá snaha Maggie najít řešení. To vše na pozadí širší rodiny v boji o majetek po umírajícím otci. Příběh ze života, ačkoliv je starý půl století. Příběh plný životní moudrosti i hlouposti, lásky i pohrdání, ale všechny citové vjemy jsou oddávkovány s jemností nelepšího filmového mága. Úžasné herecké výkony - přesvědčivá, krásná, temperamentní a vytrvalá Elizabeth Taylor v roli Maggie a fíha - Paul Newman v roli Bricka, pro mě jako nejvíc sexy herec všech dob. Skvěle konstruované hovory, které přesně strefovaly hřebík na hlavičku, poutavý dějový spád, dramatický vývoj, velmi velmi dobře udělaný konec. Užila jsem si opravdu skvělý filmový zážitek. ()

Shaman::..

Z filmu evidentně „dýchá“ jistá divadelnost. Ovšem příjemná stopáž, výborné herecké obsazení a zejména příběh samotný zajišťují, že nemohu jinak… ()

stado

Nádhera. Samozřejmě je všude vidět původní divadelnost, ale ta emotivnost a člověčenství, lidské povahy. Za vším hledej rodinu. V dobrém i zlém. Poznal jsem jaká úžasná herečka byla Elizabeth Taylor. Silně dojemný příběh. ()

dauby

Na začátku jsem se trochu nudil, ale závěr je naprosto strhující a psychologicky brilantní. Newman je úžasný, jako vždy, moc se mi líbil i Burl Ives. Liz Taylorová za nimi hodně herecky pokulhává, ale zase má pěknou figuru, takže taky dobrý :-). ()

Ivos

Fantastické upovídané filmove divadlo. Výborná Tylerova i mladý Newman. Jeden z něj scenaristicky udelanych divadelních filmu vůbec. Jenom v originále s titulky,jinak to nemá cenu. ()

Moraldo

Doba, kdy byl filmový svět na vrcholu. Koncentrovaný Hollywood v tom nejlepším. Nádherně jednoduché scény doplněné fantastickými hereckými výkony, propracovanými dialogy a leskem záře skutečných filmových hvězd. Atmosféra a odlesk doby, která nás už minula nikdy se nevrátí. Spolu s filmem Kdo se bojí Virginie Woolfové jednoznačně vrchol herecké kariéry E. Taylorové. ()

Pesamenteiro

Někteří lidé jsou tak chudí, že vše co mají, jsou peníze. A tady to platí dvojnásob. Big Daddy, nesmlouvavý, přesný a cynický se střetává se světem svého syna, který je pod nánosem peněz a alkoholu citlivý a nepřipravený žít podle představy rodičů. Jeho žena, Meggie, jako dirigent jen teatrálně ukazuje, kde má jeden přidat a druhý ubrat. A o tom, že všichni hrají svá sóla bezchybně snad ani není třeba se zmiňovat. ()

Tomulka

Ten kdo tento film viděl tak ví proč si zaslouží nejvyšší známky. Elizabeth Taylor a Paul Newman ukázali své nejlepší výkony. Zajímalo by mne jak dlouho Newman trénoval odolávání Taylor. Je tak přirozená tak živelná , že to snad ani není možné. To se prostě nedá zahrát to se musí člověk do role vtělit. To samé lze říci o Newmanovi jeho pohledy v nichž je vzdor, láska, nenávist žal to vše lze nalézt v jeho očích. Režisér a kameramani to vše podpořili skvělými záběry na ně. Vůbec všechny scény jsou tak něják zavěšeny ve vzduchu, aby si je divák mohl vychutnat.To se také musí umět! Dlouho budu vzpomínat na tento film a určitě si jej ještě někdy pustím! ()

rime

Jedinečná konverzačka a zároveň nejlepší časy Hollywoodu, který už jsou dávno, dávno pryč. Každopádně když se na ten film vždycky po 10 letech podívám, tak to pořád funguje. Skvělý scénář, režie a herci. ()

Bogrant

Film, ktorý je celý naruby a ktorý to celé stavia iba na skvelých výkonoch Newmana, Taylorovej a predovšetkým Ivesa. Každý v ňom je perfektne nasraný na každého bez toho, aby to racionálne vysvetlil. A už i keď sa zdá, že sa o to pokúsi, znovu to skĺzne do nezaujímavej roviny hádok, intríg a iných povrchností. ()