Mačka na rozpálenej plechovej streche

• Česko Kočka na rozpálené plechové střeše (viac)

Brick a Meggie majú v manželstve vážne problémy. Zatiaľ čo Brick sa utápa sám v sebe , Meggie hľadá z tejto situácie východisko. Strhujúce výkony Paula Newmana, Elizabeth Taylor a Burla Ivesa urobili z tejto adaptácie príbehu Tennessee Williamsa jeden z najúspešnejších filmov v histórii Hollywoodu. (oficiálny text distribútora)

VashCZ

Tohle je přátelé zajímavý kousek. Nemohl jsem si pár let vzpomenout na jméno, ale teď když jsem tu mi srdce plesá, jen při pomyšlení na tu vzpomínku, co ve mě film  zanechal. Tohle je prostě drama. Drama jak má být. ()

lobsang

Precizne natoceny snimek s vynikajicimi vykony Elizabeth Taylorove a hlavne Paula Newmana, vypovidajici o tom jak tezke je nekdy podivat se sam sobe do oci, ci si pripustit pravdu, at uz je jakakoliv. Brilantni dialogy mezi herci z prvni ligy, atmosfera ktera se da krajet a nadherna Taylorova. Pet hvezdicek bez debat. ()

Raviola

Skvělé dialogy, které podtrhují úžasné herecké obsazení. Newman jako neodolatelný alkoholik. A úžasná Taylorová jako Kočka na rozpálené střeše. Všem doporučuji shlédnout. ()

Thorian

Krátce po sobě jsem měl možnost posoudit dva zde velmi dobře hodnocené filmy podle divadelních her - tím prvním byla adaptace Albeeho hry KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ, tím druhým byla právě KOČKA. Rozsudek? Virginie Woolfové se bát nemusíte, kdežto tohoto filmu možná i ano. Na Kočce mi vadilo hned několik věcí, nutno však dodat, že jsem neznalec knižní předlohy, tudíž mohu kriticky hodnotit něco, co vůbec není "chybou" filmu. Tak tedy za prvé: šablonovitost postav - hezounek modroočko Newman a svůdná Elizabeth, na druhé straně naprosto odpudiví záporáci, jako v hezké pohádce. Za druhé: pseudofilozofické dialogy, které se tváří, že mají nějakou hloubku a skrytý význam. Bohužel, nemají. Jediné, co se dovíme, je to, že láska je fakt důležitá. A nakonec za třetí: konec, který by uspokojil osudem postav snad všechny případné dětské diváky (nechci tu nějak moc spoilerovat), já ale čekal něco víc. Nedá se nic dělat, některé filmy si člověk prostě neoblíbí. ()

♠Apple♠

Nejlepší je přistupovat k filmu bez předchozích očekávání, jelikož pak vás může zklamat i velice dobrý film. Jediné, co jsem od tohoto snímku očekávala byly modré oči Paula Newmana a byla jsem unešená. Od první chvíle, kdy Liz Taylor zakřičí svým opravdu nepříjemným hlasem (ale i to jsem filmu odpustila), jsem nedokázala odtrhnout oči a vysela jsem hercům na rtech do posledního okamžiku. To že je snímek podle divadelní předlohy se samozřejmě nezapře (a ani bych nic takového nechtěla, na to si Tenesseeho Williamse moc vážím), ale vynervovaná jsem byla, jak u akčního thrilleru. Hlomozné výbuchy a akční přestřelky jsou zde mistrně nahrazeny vybroušenými dialogy a emočním vypětím v husté atmosféře sídla staré jižanské rodiny plného lásek, záští, skrytých tajemství, nevyřčených slov a blízké smrti. I po té době si pamatuji snad každou scénu do detailů, což už hovoří o určité kvalitě. S odstupem můj nejoblíbenější film vůbec. ()

JARDAHONDA

Brick a Maggie mají v manželství vážné potíže,zatímco Brick se utápí sám v sobě,Maggie hledá z této situace východisko ,,,,Strhující výkony Paula Newmana,Elizabeth Taylorové a Burla Ivese udělaly z této adaptace příběhu Tennessee Williamse jeden z nejúspěšnějších filmů v historii Hollywoodu..**** ()

PeterLBerger

Jeden z nejlepších filmů, jaký kdy byl natočen. Text není žádný zázrak (je to jedna z nejslabších Williamsových her se skvělými replakami, ale také spoustou klišé a některými postavami připomínajícími spíše oživlou rekvizitu než člověka), ale jaký koncert dokáže trojice Newman, Taylorová a Ives rozehrát! Za 50 let, které od té doby uplynuly, se to nikomu nepodařilo srovnatelně. Ve filmu nejsou žádná hluchá místa. Jeden superdialog za druhým. I ostatní herci jsou vesměs skvělí, to té míry, jak jim to umožňují jejich velmi omezené role. Někomu snad může vadit jen to, že je to málo filmové a hodně divadelní. ()

medak

Sto minut keců. A ta poslední lež? Obnova oněch špatností s jedním pozitivním háčkem- Brick tu svou Kočku stejně nakonec pomiluje. ()

swater137

Liz je tady nejkrásnější. Newman hraje jak o život. Madelaine S. a její bezkrký zrůdičky jsou taky super. Po tomhle filmu mám vždycky chuť na burbon v litrovém balení (jsem abstinent). ()

DavidAAAA

Tohle je neskutečnej vrchol.. Ohromně ukecanej film plnej ironie, hnusu, posměchu a přitom je tak strašně lidskej, hezkej a báječně koukatelnej. Skvělý výkony Taylor i Newmana, solidní český dabing. Drama o ožralech, vlezdoprdelích, domácích puťkách i neopětované lásce. Všechno nakonec dobře skončí a to, co tomu předchází, je naprostou explozí smysluplný konverzace. 98% ()

Martazoe

Film pro labužníky, tady to stojí na hereckých výkonech všech postav, zvláště Taylorová mě uchvátila. Drama jedné rodiny, která se musí popasovat se svými kostlivci. Divadelní hru jsem znala již předtím, ale filmové zpracování se povedlo také. ()

Narace

Oproti literární předloze se jedná téměř o diametrálně odlišný počin... Film vynechává inherentní pasáže, jež definují celé dílo, a které nejenže sondují mnohem hlouběji v lidské psychice, ale rovněž dotvářejí - mozaikově - celý obraz díla, ohyzdné společnosti, úzkoprsosti, licoměrnosti a frašky. Něco bylo zachováno, ale jsou to taková rezidua, že recipient, který se neseznámil s knihou bude mít o její kvalitě zcela jiné představy. Kniha je TOP, zasloužile umístěná na literární Olymp, film se však klopotně snaží dostat vysoko, ale vždy, s každou další replikou spadne na zem. ()

rbr

Tennessee Williams neměl rád tuhle adaptaci jeho hry. Málo zobrazený gayství zcela jistě nechává obří díru v centru dění. Společně s Brickem a Skipperem jako fundamentálně chabě vyzobrazený postavy. Těžko vinit scénaristy - Hollywood v padesátkách nikdy nebyl schopnej vytvořit akurátní verzi hry. ()

Pedro72

Ten film je jako barrel dvakrát destilovaných emocí, stejně jako ta whiskey, kterou do sebe leje Brick. Většina okolností je dnes pro našince naprosto neaktuální, jenže chlast je pořád chlastem, nemoc nemocí a rozbitý vztah rozbitým vztahem. Na pět hvězdiček film nominuje Velký šéf, když provede Bricka katarzí, Brick, který má pod parou víc rozumu než většina ostatních, a hlavně Maggie, která bojuje jako ta (doplň titul). ()

27maudit

Tomu, kdo viděl, netřeba popisovat, že toto je vrchol hereckého umění ústřední dvojice....na vteřinu načasované dialogy, každé mrknutí oka a ještě navíc jejich fyzická krása....utrpení jak Newmana tak Taylorové si prožijete na vlastní kůži.... a a potom happy end " zamkni dveře".....a tomu kdo neviděl, koukejte to napravit.... ()

Nag0

Pre mňa až prekvapivo skvelá dráma s postupne sa odhaľujúcimi charaktermi postáv a dôvodmi na ich jednanie. Paul Newman mi tu sadol dokonca lepšie ako v Cool Hand Luke a to je už čo povedať. ()

StarFsh

4.5* Napriek cenzúre obsahu divadelnej hry, je tento film vďaka excelentným hereckým výkonom naozaj vinikajúci. Bola radosť pozerať to. ()