Rok 1900, Divoký západ. Bandité Butch a Sundance se zde rozhodnou přepadnout slavný Union Pacific Express - a to hned dvakrát za sebou. Poprvé jde všechno jako na drátkách, ale při druhém pokusu je překvapí strážci zákona. Od té doby jsou na útěku a všemožně se snaží zahladit stopy. Podaří se jim to? (oficiálny text distribútora)

Caliboss

Přestože jsou oba hlavní hrdinové banditi, nelze jinak než si je oblíbit, jejich zločiny ani nepůsobí jako skutečné zločiny, a i když mají hodně obětí, přál bych si pro ně lepší konec. Typická je atmosféra inteligentního humoru, skvěle pasující hudby a výborných herců. ()

Ernie_13

Rozhodne nejde o klasický western. Skôr ide o striedanie klasických westernových obrazov a zamýšlania sa nad životom cowboya, v čase keď doba cowboyov neúprosne končí. Na jednu stranu humor počas toho čo zažívajú, na druhú stranu tragédia ich osudu a konca doby, ktorá im vyhovovala. Jednoducho pred zmenou sa nemali, kde skryť. Myslím, že spojenie "social-western" vystihuje tento film. Herecké výkony na jedničku. ()

princesofpersia

BC and SK se rozhodně dostane do mých top 20, ne-li op desítky a mám pro to hned několik důvodů. Za prvé, každá hláška je perfektní a nesmrtelná. Za druhé, Paul Newman a Robert Redford tvoří snad nejsympatičtější dvojku na světě a za třetí je to příběh, který nemá chybu. ()

morris22

"Musím ti něco říct. Ještě nikdy jsem nikoho nezastřelil." "No, to sis teda vybral chvíli." :) Napínavý a vtipný film o dvou "zloduších", kterým se nedá nefandit. "Ty seš mozek, tak něco vymysli!" - "Tomu říkáš, někoho krejt, jo?" "Ty zase neumíš utíkat." Výborný film - 94%. ()

kubilov

Butch Cassidy & Sundance Kid - Ačkoliv nejsem bůhvíjakým fanouškem westernů (popravdě je vůbec nevyhledávám), tak mě Butch a Sundance totálně uchvátili. Myslím, že můžu s klidným srdcem říci, že patří mezi TOP 3 westerny všech dob, protože geniálně snoubí první "americkou" a druhou "bolívijskou" polovinu do takřka bezchybného celku, který ještě ve své jedinečnosti doplňuje s největší pravděpodobností nejlepší filmová dvojka, jaká se kdy na plátnech objevila Redford-Newman. ()

PAVLIS

Nádherné scenérie, sympatická ústřední trojice, pozitivně laděná atmosféra ala Maverick. Dějově ale nijak zvlášť zajímavé, přestože poslední scéna asi jen tak z hlavy nevymizí. Vlastně mi bylo postupně hlavních postav spíš líto. Osobně bych si raději pustil znovu i přes slabší westernovou atmosféru vtipnějšího a hůře hodnoceného Mavericka. ()

korect

Velmi roztomilý a vůbec milý western, který se drží tradic klasického westernu, ale přitom je svým způsobem velmi moderní - a to ani ne kvůli hudbě nebo bicyklu :) ()

kaktusacek13

Dneska jsem to poprvé viděla na hodině angličtiny, oblíbený film našeho profesora. Naprosto chápu proč. Nejlepší western, jaký jsem kdy viděla. ()

darthvader77

Velmi pohodový western, který má opravdu velmi zajímavý příběh(Bolívie), ale i velmi slušnou hudbu a pár přesně mířených slovních střel. Především má, ale dva výborné herce v hlavních rolích a ačkoli, bych tenhle film nezařadil mezi nejlepší fimy všech dob plný počet si určitě zasloží. Už jen za ty hlášky a konec. ()

Guran

Co mě na tomhle filmu překvapilo nejvíce je asi ten fakt, že je brán ze jeden z nejlepších filmů, což mě osobně velice zaráží. Kromě sympaťáka Newmana a nesympatického Redforda jsem na tomto filmu nenašel nic, co by mě zaujalo. Příběh se odehrává krátce před koncem kovbojek na divokém západě, na počátku 20. století, což mě hodně zajímalo, protože neznám jiný western, který by se odehrával v této etapě. Film ale hrozně trpí na vlmi utahané a pomalé temto, které vás jen bude nudit. Začátek vypadá slibně, seznámíme se s postavami, poznáme jejich charaktery a jdeme do akce, na přepadení vlaku, pak znova pak už začíná menší krize, která je jenom horší a horší. Nudné dialogy postav a hrozná dějová výprava vás prostě nenechají chladným a film jen stěží dokoukáte, kromě mě, protože mě se ho dokoukat nepodařilo. ()

subic

Paul Newman už byl v té době megastar, kdežto o 11 let mladší Robert Redford byl teprve hvězdičkou, megastar se stal hned po tomto filmu. Hezky udělaný příběh, na který se pokaždé rád podívám a to už jsem to viděl nejmíň 10x. 90% ()

donnovann

Newman a Redford je prostě duo, který se jen tak neokouká. Výborně napsaný scénář, který svými hláškami zlehčuje snad každou scénu.Závěrečná scéna na náměstí je prostě dokonalá.SPOILER: Škoda, že se tito dva sympaťáci nedostali do Austrálie, na pokračování bych se velice rád podíval. ()

PlayEasy

Jeden z nejlepších filmů všech dob, definitivně!!! Asi nejsympatičtější a nejdokonalejší filmová dvojka všech dob (Paul+Robert), dva naši extrémní oblíbenci v dokonale originálním, zábavném a v každém směru atypickém westenu. Každičké sousto jsme si naprosto vychutnali dokonalý pokrm, který si necháme líbit ještě mnohokrát! A k tomu výborné hlášky, super frajeřiny, Paulovo jezdecké číslo, "souboj s noži" a včas stopnutý závěr (naprostý souhlas s Civalem :-)) - a to vše v nezapomenutelných necelých dvou hodinách. Tolik superlativ, že tento pokrm ani nestačíme trávit, natožpak o něm něco napsat! :D 100% ()

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

Matt Damon a Casey Affleck v bostonské vykrádačce

30.04.2024

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

Butch Cassidy a Sundance Kid míří do televize

02.10.2021

Americká produkční společnost Stone Village vyhrála práva na televizní zpracování románu Butch Cassidy: The True Story of an American Outlaw, podle něhož vznikl slavný snímek z roku 1969 s Robertem… (viac)