Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

Meescha

Dlouho jsem cekal, nez se na scene objevi Spacey, ktery zahral svuj vynikajici standard. Ostatni herci take OK, dej prumer, atmosfera dobra, proste prijemny film, neco mezi 3* a 4*, tak tentokrat jsem hodnejsi :-) ()

HanSolo

Právě mistrovské výkony Kevina Spaceyho a Samuela L. Jacksona jsou tím hlavním důvodem, proč je toto akční drama natolik kvalitní. ()

unrocker

Tento snímek byl pro mě dlouho velkou inspirací co se týká filmového vkusu... Má všechno, příběh akci hudbu prostě co víc si přát a co je nejlepší na začátku chytne a na konci pustí a co víc jde ne? ()

Pai-Mei

Spojenie týchto dvoch hereckých majstrov znamenalo aj pri tak jednoduchom námete vznik ozajstnej lahôdky. Vďaka mnohým scénaristicky prepracovaným scénam patrí u mňa tomuto filmu miesto medzi málo početnými filmami, tzv. "nie len na jedno pozretie". ()

Pharlap

Slušněj spád, klasický námět zkorumpovaných kolegů a obětního beránka, na kterého to chtěj hodit.. a do poslední chvíle člověk neví na čem je, ač se někde kolem půlky zdá že ano.. náhlé ataky na Dannyho v budově, kdy se zdá že už ho odrovnaj.. a vono ne.. ve spojení s hereckým duelem Kevina Spaceyho a Samuela L.Jacksona, strhující podívaná! ()

Bigfuckman

Není nad to, když se ze zahradníka stane kozel, který ví co dělat. To nám Samuel Jackson ukazuje snad až moc dokonale a tudíž méně věrohodně. I Kevin Spacey jako druhá vyjednavač působí velmi věrohodně a profesionálně narozdíl od své role otce. Jsám to hodnotí dobře slovy : Dokázal jsem vymluvit únosci výbuch mrakodrapů a nedokážu poručit vlastní dceři aby dotelefonovala. :) Stopáž byla zbytečně dlouhá a filmu by slušelo trošku více akčnější tempo. ()

pe3czech

Peníze utracené za vstupenku do kina na tohle dílo by určitě nebyly investovány špatně. Při prvním shlédnutí mi však něco chybí. Mnohým z vás, soudě dle komentářů, zůstala viset čelist, mě však tento pocit nepotkal. Možná jsem náročný, možná bych lépe hodnotil v době vzniku snímku poněvadž motivy zde použité již opsaly další příběhy a tak na mě nepůsobí tak silně, možná přitlačím na pilu po opětovném shlédnutí. 68% ()

Queendom

Nevim čim to je, ale vždycky když vidim Jacksona, cukaj mi koutky. Tenhle chlap vopravdu neumí hrát. Leda by vždycky parodoval sám sebe. Vyjednavače jsem už určitě zhruba před sto lety viděla, což ale není důvod toho, proč jsem si to nepamatovala. Špatný "poldové" (použil někdy někdo v reálu tohle slovo?), jeden kladnej drsňák, průser na interních záležitostech, vražda parťáka, milující manželka. To všechno je, až na geniálního Spaceyho, obsahem každýho druhýho filmu z policejního prostředí. ()

Fejky13

Od filmu s Jacksonem jsem čekal jako vždycky průměrnou akci, ale tohle byl skvělej film který neztrácel tempo a pořád se něco dělo. Přemýšlel jsem i o té 5* ale k dokonalosti mi tam ještě něco chybělo, takže 4*, ale silné 4*! ()

4k7

Klasická šablona amerických filmů, kde hlavní hrdina musel být hrdina za každou cenu... improvizace by nezaškodila. Ale i tak, jako akční thriller to bylo výborné a akce tu opravdu nechyběla. Samuel L. Jackson a Kevin Spacey byli ve svých rolích velmi přesvědčiví. Dva profesionální vyjednavači, nasazení proti sobě - kdo koho překecá? ()

GordonCZ

Vynikající psychologický souboj dvou mistrů vyjednavačů, ve kterém nakonec vlastně vítězí oba dva. Film je skvělým představením nejen hereckých výkonů obou hlavních protagonistů, ale i jednotlivých detailů z práce policejních vyjednavačů v situaci, kdy je podle příruček potřeba zachránit životy nejen rukojmích, ale i samotného podezřelého. Všudypřítomné napětí, stejně jako zvědavost, jak vlastně chce S.L.Jackson odhalit skutečné pachatele, vás bezpečně připoutají u obrazovky po celou délku filmu. Pominu jednoznačnou naivitu konce filmu, protože až tam by podezřelý po akci zásahové jednotky rozhodně nedošel, a dávám 4*. ()

Olafsson

Parádní výkony Jacksona a mého oblíbence Spaceyho.. Nadprůměrný thriller mě vtáhl do děje a až do konce nepustil.. Počáteční scéna byla ohromným nástupem.. Po všech stránkách skvělé! ()

Alex696

Kvaôitný film, ktorý naplno odhaľuje akí nebezpeční sú pre policajtov ich vlastní kolegovia, ktorí podľahli peniazom z nesprívnych rúk. Hmm a nielen v Chicagu. ()

Guran

Má úvaha o tom, že v devadesátých letech se natočily ty nejlepší filmy není pouhý můj výmysl. Kdybych tu začal vyjmenovávat filmy od roku 1990 zjistili byste, že mám pravdu. Kromě vynikajících filmů se ukázaly i nejlepší herci, jako tato dvojka, Samuel Jackson, Kevin Spacey, nebo Tom Hanks, Tom Cruise, a další. To samé režiséři, jako Spielberg, Cameron, nebo producent Bruckheimer. Teď k filmu "Vyjednavač". Jak jsem zmiňoval herce Jacksona a Spaceyho, tito dva v žádném případě nemůžou vzít roli do špatného filmu, proto jsem věděl, že "Vyjednavač" bude pěkný film. Ale od té doby, co se ve filmu odehrála potyčka v mrakodrapu, jsem začal mít pochybnosti, poněvadž mi snímek začal připomínat legendární Smrtonosnou past, kde policisté se budou chtít dobývat do mrakodrapu, jako zde. Jak děj plynul, filmaři mi ukázali, že tento film je zcela jiný a že jsem se velice mýlil. Filmový zážitek jasné doplnil vedlejší Paul Giamati, který mě svojí komediánskou rolí překvapil. Důkaz o tom, že i strážci zákona policisté jsou pěkní prevíti a že by bylo nejlepší opravdu některé grázly postavit před zeď. Na světě žádná práce není čistá, nebo-li magoři se najdou všude, klidně i u policistů, kteří by měli pomáhat a chránit. Velice se mi tento film líbyl a určitě se k němu ještě vrátím. ()