Danny Roman (Samuel L. Jackson) je najlepším vyjednávačom chicagského policajného zboru. Jeho kolegu zavraždia tesne po tom, čo sa mu zverí, že podľa jeho informátora niekto spreneveril všetky peniaze z policajného fondu. Krátko na to vnikne do Dannyho domu inšpektor Niebaum (J. T. Walsh) so svojou špeciálnou policajnou jednotkou, ktorá objaví podstrčené účty zo sprenevereného fondu a dôkazy, že Danny zastrelil svojho kolegu. Od doposiaľ úspešného policajta Dannyho sa všetci odvrátia. Niekto celú aféru prezradí novinárom, pre ktorých je táto správa vhodná na titulnú stranu. Zúfalý Danny sa zabarikáduje v policajnej budove a drží tu ako rukojemníkov inšpektora Terrenca Niebauma, jeho asistentku Maggie (Siobhan Fallonová), zradcu Rudyho (Paul Giamatti) a veliteľa Granta Frosta (Ron Rifkin). Odmieta ich prepustiť, kým nebudú odhalení skutoční páchatelia. Budovu uzavrú a do akcie povolajú špeciálnu jednotku, v ktorej Danny ešte prednedávnom slúžil. Danny s ňou odmietne komunikovať a vyžiada si nestranného vyjednávača Chrisa Sabiana (Kevin Spacey) z iného okrsku. Zatiaľ čo sa polícia dohaduje o ďalšom postupe, vykoná skúsený Danny všetko, aby získal čas potrebný na odhalenie skutočných zločincov. (TV JOJ)

Likan7

Pokaždý, když se mi dostane do ruky takový retro (holt je to už 20 let, neskutečný), tak mě zamrzí, že se takový filmy dneska už netočí. Já bych si je dával totiž pořád s chutí. Žádný fantasmagorie, prostě solidní filmařina, komorní akce a hlavně (!) skvělý herci, kteří nám předvádí herecký koncert. Celý to logicky stojí na dvojici Spacey - Jackson, kteří si to dávají s prstem v nose. ()

Nix

Super věc. Samuel a Kevin je skvělá dvojka a ukazují tady svoje umy s patřičnou grácií. Film má skvělý příběh a ještě větší spád. Takhle se to má dělat. ()

Baron Noktur

Vynikajuci a predovsetkym inteligentny akcny film s hereckym koncertom Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho. Ma sice jednoduchsi dej, ale je velmi napinavy a obsahuje vyborny koniec. ()

RedRose

Jackson a Spacey u me patri k herecke elite, ale co rozpoutali spolecne v tomto nervy drasajicim thrilleru je opravdu neskutecne!!! Kdo tohle nevidel o hodne prisel!!! Takovych filmu je skutecne malo... ()

Taffey

Výborný film. Viděl jsem spoustu filmů, v nichž S.L.Jackson hraje a abych pravdu řekl, ve většině z nich mě nepřesvědčil. Ve Vyjednavači ano. Stejně, jako Kevin Spacey. Ten mě, ovšem, přesvědčuje pravidelně. Film jako celek je velice kompaktní, bez hluchých míst. Výtečný konec. Inu, my asi potřebujeme padoucha s kulkou v těle. ()

Pakr

Nevěděl jsem, co mám od Vyjednavače čekat, no a čeho jsem se dočkal? Příjemného překvapení v podobě kvalitního a chytlavého thrilleru. Policejní vyjednavač S. L. Jackson obviněný z korupce a vraždy svého parťáka je nucen své jméno očistit ne poněkud tradičním způsobem...Ale co je důležité? - Pravda nakonec vyjde najevo...75%. ()

TSZ

Akční thriller ze staré školy, ve kterém dominuje hlavně charisma hlavního hrdiny - Samuel L.Jackson je tu opravdu ve formě, zdatně mu sekunduje Kevin Spacey a i zbytek hereckého obsazenstva si bezchybně plní svoje. Proč tedy jen tři bodíky? Protože celý VYJEDNAVAČ je výrazně předvídatelný - všichni hned víme, že Danny neudělal to, z čeho je obviněn, že v tom bude zapleten někdo, komu až dosud věřil, že nesejmul toho poldu...atd. Prostě žádné překvápko, jen dobře odvedená práce. ()

Tanner

Dávat obyčejnému filmu střiženému podle trapné šablony hvězdičky jen za účast oblíbených herců je pokrytecké. Ale co naplat, mám je fakt rád.. ()

john.h

Výkony Jacksona, Spaceyho a Giamattiho posouvají tento film na čtyři hvězdičky. Na plný počet mi chybí dynamičtější kamera, nějaké cool filtry, trochu víc akce, víc hlášek, větší napětí, víc dopilovaný scénář a menší stopáž. Nemít hvězdné obsazení v tomto filmu, byl by to průser. Uvěřitelnost postav, hlavně přesvědčivý výkon Jacksona v roli zoufalého očerněného policisty, dostala film do solidního nadprůměru. ()

KVBahnhof

Klasická krimi o prorůstající korupci v policejních řadách, stojící především na výkonech dvojce- Jackson, Spacey. Film nepostrádá potřebné napětí a hlavně nenudí. Poslední čtvrtina filmu je sice slabší, ale na to už jsem si u filmů F. Gary Graye zvykl. ()

Rodin

Velmi zajímavé, velmi americké, velmi dobře zahrané, výborná kamera, dobrý střih... Tak proč tomu nedám 5*? Prostě tomuto filmu chybí kousek uvěřitelnosti navíc. Ty dobyvatelské scénky působí trochu jalově. Ale celkově jsem byl v podstatě z 85% spokojen. ()

JimDeNiro

Kvalitni snimek,ktery pobavi i po letech,a nekdy predci i takove radoby thrillery poslednich let. Herecke vykony Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho jsou vynikajici,a lakave je i prostredi vyjednavacu. Film jsem videl mnohokrat,a rad se k nemu vracim! Jo nerad bych zapomnel na vykon J.T. Walshe,kteremu vzdy role padouchu,jakkoli slizkych vzdy pasovaly, a pro nehoz,pokud se nemylim,to byl posledni snimek... pro mne hodnoceni 90% ()

Zl0

Výborný film aj keď sa musím priznať že som v tom bol stratený. Kto koho čo začo prečo komu načo? Neviem, ale to je jedno. 4 hviezdy som dal možno aj preto, že mi to pripomenulo Die Hard 1 - tou budovou a atmosférou, aj keď toto je samozrejme úplne o inom. ()

Bezda22

Škoda, že jsem tohle neviděl dřív. Dal bych tomu 5 hvězd úplně s přehledem. Protože to nemá chybu. Napínavý, excelentní herecký výkony dvou herců, který mám hodně rád. Úplně mě to strhlo. Geniální záležitost. Je to postavený na klasice, ale udělaný naprosto ojediněle. O těch pěti hvězdách přemejšlim, protože proč by to, že jsem to viděl až teď, nějakejch 17 let od natočení, mělo strhnout tu zaslouženou hvězdu. Viděl jsem pár filmů o těhle policejních hrách. Ty filmy byly lepší nebo horší. Ale Vyjednavač z roku 1998 je věřim, to nejlepší co v danym žánru je. 85% ()

Knor

Hodně napínavej akční thriller s luxusními herci. Jackson i Spacey jsou jedničky a předvádějí hereckej koncert v nadupaný hře o hledání spravedlnosti. Za celý dvě hodiny to nenudí ani minutu a napětí se stupňuje až do vyvrcholení. Skvělej thriller, kterej můžu jen doporučit. ()