Dobrý synček

• Česko Dobrý synek (viac)

Henry Evans je rozpustilý a hravý klučina, za jehož andělským úsměvem se skrývá temné tajemství a láska ke smrtelným hrám. Jeho milující rodiče a rozkošná sestra nemají ani potuchy, čeho je Henry schopen. Pouze jeho bratranec Mark, který k němu přijíždí na návštěvu, vidí zlo, které se skrývá za Henryho úsměvem. Zlo, jenž může ohrozit život celé rodiny. Mark se je snaží varovat, ale bezúspěšně a brzy se on stává tím špatným. Dokud nebude Mark schopen ukázat pravou tvář jejich „dobrého synka“, musí proti němu bojovat sám v zápase dobra proti zlu. (Bontonfilm)

*CARNIFEX*

O rok skôr, ako táto priemernosť sama o sebe, spatril svetlo sveta, pre mňa omnoho zaujímavejší "Mikey", ktorý sa neteší príliš veľkej popularite. Popravde, teraz si už veľmi nepamätám, prečo ma tamten zaujal viac, no tento som videl včera, a moje dojmy sú čisto priemerné. ()

MM_Ramone

Macaulay Culkin sa v roku 1990 ocitol "Sám doma". O rok nato spoznal čaro, ktorému sa hovorí "Moja prvá láska". V roku 1992 bol "Stratený v New Yorku". Neskôr zostal "Sám doma a bohatý". Mal nejaké "Kšefty s otcom" a spoznal aj kto je to "Pán kníh". Vždy vedel presvedčivo stvárniť roztomilých, šikovných a veselých nezbedníkov. No v roku 1993 sa predviedol v inom svetle. Zahral si zápornú postavu malého sociopata v kinder thrilleri "Dobrý synček". Výborne mu pri tom sekundoval budúci hobit Elijah Wood. **** ()

Ded@M@tes

Super podívaná, kde se střetli dva dobří herci za mlada. Nelítostný synek Macaulay Culkin, kterého nechává vše chladným a Elijah Wood, který se snaží zabránit vtom nejhorším, co se snaží Henry udělat. Neustále vzpomínky po shlédnutí a pocity z filmu mě přispěli k tomu, abych malinko přehodnotil a šel s hodnocením o stupínek výše. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Davies182

Po celý film jsem se tak nějak blbě uculoval, protože to je upřímně docela p*del, pozorovat spolu ty dva v telce. Ke konci mi ale dost zatrnulo... Prostě takový hodně nereálný, vtipný film. ()

Wacoslav1

Kevin vyrostl nechal se přejmenovat na Henryho a stal se z něj pěknej parchant. Škoda, že tenhle film ve své době propadnul. Lepší hereckej výkon Culkin jinde nepodal a Wood mu zdatně sekunduje. Zkouknul jsem zase tenhle filmek po nějaký době a pořád se mi líbí. Rutinní režisér nevýrazného Otčíma Joseph Ruben se tady vytáhnul a natočil opravdu povedenej thriller. Ničím extra výjimečnej, ale za ty aspekty co jsem zmínil a za místy fakt mrazivou atmosféru si ode mě nakonec ty nejslabší 4* vyslouží.70% ()

Phobia

Tématicky by se to mohlo jevit hodně přitažené za vlasy, pokud by si člověk nepoložil otázku, jak asi začínali masoví vrazi... A pak nás může při sledování i pořádně zamrazit. Přes různá klišé se jedná o film, na který se dá podívat, možná i vzbudí trochu napětí. Herecké výkony jsou poměrně sympatické, Macualay je spratek jako vyšitý a Elijah s těma velkýma, modrýma očima je prostě ten hodný, sympatický klučík, kterému musíme držet palce. Konec filmu je bohužel nezvládnutý a působí trapně. 71% ()

paascha

Malý spratek Mákuleajaj Čulkin a malý pytlík Eliáš Dřevěný v patetickém pokusu o drsný film. Ve skutečnosti je to jen hra s blbým a blbějším o to, kdo rychleji pozná, co v tom klukovi je. ()

MISSha

Slušný thriller který si hlavně užijí spíše nenároční diváci. Macaulay Culkin a Elijah Wood, hrají vzhledem k jejich nízkému věku vcelku přesvědčivě. ()

Fiftis

Veľmi vydarený thriller ktorý si pamätám z detstva, ktorý zaujme neraz výborne natočenou scénou. Film má miestami mrazivú atmosféru a to vďaka odporne zvrátenému hlavnému hrdinovi, ktorému vyložene robí radosť smrť a utrpenie druhých. Macaulay Culkin a Elijah Wood vo vynikajúcej dráme. Je fajn vidieť týchto hercov v takom mladom veku. Macaulay je skvelý rovnako ako v sérií Sám Doma a mrzí ma, že sa z neho nestal úspešný herec ako napr. z Elijaha. Určite na to mal. Dostal ma koniec, ktorý je najväčším momentom z filmu a ktorý ho robí výnimočným. Podľa mňa ani trochu pritiahnuté za vlasy a inak perfektne prepracovaný film do detailov. ()

lamps

Syrové svou fungující atmosférou a originální díky orientaci na dětské protagonisty, kteří navrch odvádějí vynikající herecké výkony, ale příběhově už bohužel dost slabé a předvídatelné....... Nic víc, nic míň. 65% ()

DaliX

No, myslel som si, že Kevin McCulister je taký malý diablik, v tom dobrom slova zmysle samozrejme ale keď som potom uvidel tento film môj názor sa zmenil. Kevin McCulister sa môže ísť schovať, tento malý "nezbedník" je iná liga. Macaulay Culkin už aj v Home alone pôsobil, že je to taký malý darebák ale v tomto filme jeho úloha nabrala nový rozmer, z výmyselníka Kevina tu naraz máme na povrchu milého, sympatického ale o to viac väčšieho bastarda s výrazom desaťročného nevinného chlapca, ktorý nemá problém spôsobiť dopravnú nehodu, ohrozovať ľudí na životoch alebo zavraždiť nielen svojho súrodenca ale aj vlastnú matku. Tento film ma vlastne zakaždým nenechá vydýchnuť, lebo v Macaulay Culkinovi je niečo diabolské, vlastne jeho herecký prejav je v tomto filme zatiaľ asi najlepší aké som kedy uňho videl, Elijah Wood rovnako ako aj Frodo pôsobí nevinne a zraniteľne a tvorí dokonalý protipól jeho bratranca. Je to kvalitný thriller s niekoľkými mrazivými scénami, ktoré diváka pribijú do sedačky a rozhodne by som ho nedoporučil vidieť divákom pod dvanásť rokov, už len z princípu. ()

Pilda17

V hlavních rolích Macaulay Culkin (Sám doma) a Elijah Wood (Pán Prstenů a Hooligans). Samozřejmě tady jsou hodně mladí, ale oba velmi zkušení herci a předhánějí se v hereckých výkonech. Přesto kvalita Elijaha Wooda je nekompromisní a i jako mladý kluk se jeho telent nezapře. Též pochválím záporáka Culkina, který hrál také skvěle. Oba jsou telentovaní herci, kteří se jen tak nevidí. Snímek Good Son není žádný zázrak, ale nejhorší také není. Jedná se spíše o nadprůměrný thriller s vynikajícím hereckým obsazením a dějem.. 6/10 = 60% ()

Allien.9

Culkin byl v té době mnohem známější... Přesto ho Elijah Wood dokázal odsunout na vedlejší kolej bez sebemenších potíží... Pěkný thriller, ve kterém o sobě dává Frodo poprvé vědět...;-) ()

misterz

Po rokoch síce tento film už čo to zo svojho čara stratil, ale v súčasnej dobe sa točí i veľa horších thrillerov. Snímok ťaží hlavne z výborného herectva oboch chlapcov, z ktorých jeden pokračuje úspešne i v dospelosti. Culkina je škoda, ako dieťa nemal konkurenciu. Ako malý psychopat bol skvelý. Priemer. 60/100 ()

2-Xtreme

Ničím zaujímavý, miestami až fádny film, ktorý len tak proste nejako prejde. Culkin a Wood sú fajn, ale presstavoval som si to lepšie. Z takéhoto námetu sa dal urobit lepší film a aj ten koniec je na poleizovanie. No proste ledva na *3 ()

kingik

Film je zpočátku dost nesnesitelně nudný. Rozjíždí se velmi pozvolna. Vzorný chlapeček s nevinnou vizáží a charakterem psychopata Macaulay Culkina není až tak brilantně zahraný jak by mohl být a lépe si s rolí poradil mnohem talentovanější Elijah Wood. Ruben používá dost odhadnutelné postupy a diváka pak uzemní poněkud kontroverzním finále. Film mohl být mnohem lepší kdyby nebyl tak utahaný. 60% ()