Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

Foogas

Prvoplánovaně srdceryvné a lehce naivní film, není-liž pravda? Na Moderní dobu nebo Světla velkoměsta se rozhodně nechytá, avšak své kvality má. Trošku. Poslední třetina se však trochu zadrhává a nyní, když už je po všem a film rezonuje v mé neuronové síti, uděluji mu průměrnej průměr. Najedl jsem se, ale nepochutnal jsem si. ()

HellsAngel

V úvode filmu vidíme titulok: "A picture with a smile - and perhaps, a tear", ktorý krásne ilustruje podstatu celej snímky. Nádherne nadčasové tragikomické dielo. ()

PTuranyi

Jednoduchý príbeh odloženého dieťaťa spracovaný Chaplinom s prvkami grotesky. Sociálna a rodičovská rovina dávajú tomuto snímku nadčasový rozmer. ()

Slimaca

V pravdě revoluční záležitost. Ani nedomýšlím, jaký dopad musel tento film mít na diváky v době vzniku! Dnes se spousta tvůrců snaží míchat žánry dohromady a často s toho vyleze jen velká křeč, zatímco zde se drama s komedií snoubí v dokonalé symbióze. Když si ještě vezmeme v potaz, že Chaplin na filmu dělal prakticky všechno- od sepsání scénáře, přes hudbu, režii a hraní, až po střih a produkci, tak nemůžete hodnotit jinak, než… 100% ()

ste

První a zatím i poslední film od Chaplina, který jsem viděla. A musím říct, že krásný. Vtipný, ale i dojemný a smutný, což jsem ani moc nečekala. Těším se na další. ()

Monniques

Milý to němý snímek a v hlavní roli Chaplin, co víc si přát! Krásný, oduševnělý snímek s příjemnou atmosférou. Opravdu to bylo vtipný a bavilo mě to. Bavil mě i ten kluk, který tu svoji roli parádně zahrál, Chaplina komentovat nebudu, to nemá cenu. Překvapila mě ta originální snová scéna a byla pěkná, též. Asi první Chaplinův film, co jsem viděla a nezůstanu jen u toho jednoho, určitě budu pokračovat i v jeho dalších snímcích. ()

kuri-noha

Z pohledu historického vývoje filmu jako odvětví je Kid víc, než jak se jeví divákovi dnes. The Kid byl ve své době neskutečný trhák. Způsobil přerod filmu od povrchnosti grotesek ke komplexitě, přimíchal do komedie drama. Dokázal reagovat a popisovat lidské neduhy s nevídanou silou. "A picture with a smile - and perhaps a tear", říkají úvodní titulky a mluví pravdu. I když už je tento film nejen technicky dávno překonaný, mistrnost a preciznost Chaplina z něj udělala nesmrtelné dílo, na které se s láskou rád dívám i více než 90 let po jeho narození. ()

teckax

Dovolím si nehvězdičkovat. Je to film natočený v době, kdy nejen já a mí rodiče, ale dokonce ani moji prarodiče! nebyli na světě. Budu opakovat ostatní - Jackie Coogan je úžasný. Nicméně film jako takový mě nebavil, nerozesmál k pláči jak si Chaplin přál, nedal mi nic. A zcela určitě je to mnou, nikoli filmem. Nebudu dávat 4 nebo 5 hvězdiček jenom protože je to "klasika", stejně jako nebudu dávat 1 hvězdu jenom proto, že to ve své době nedokážu ocenit. ()

SirAduard

Plynulá, zábavná podívaná s mnoha vtipnými gagy, a přitom se nestydí přikořenit i dojemnými chvilkami. A ta hudba je opravdu k zulíbání. ()

cane991

tak tento film mam doma asi 5 rokov ale stale sa mi akosi nechcelo nan pozerat,až prednedávnom som skukol ale stojí to zato od úvodu do konca super ,,tento film by mal byť omnoho vyššie v rebríčku ()

Trepak

Až na zbytočnú a nudnú časť - keď Charlie odcestoval do ríše snov - tento film skvele vystihla už úvodná veta: "A picture with a smile - and perhaps, a tear". ()