Kid

Čo je viac ako peniaze a majetok? Láska a starostlivosť o milované osoby! The Kid je nadčasová groteska o ľudskosti a čistom cite, a o tom, ako prišiel chudobný tulák Charlie k opustenému dieťaťu. Ukazuje, že aj s obyčajnými palacinkami môžete vykúzliť hostinu storočia, pokiaľ stolujete s tým správnym človekom. A neprekazia vám ju úradníci, uličníci ani nadprirozené bytosti. (ASFK)

moviepill

Nejde dať iné, než 5*. Tak citlivý a srdceberúci film ako bol "Kid" sa tak skoro neobjaví. Vlastne ani nemôže. Veď Chaplin a Coogan sú jediní a obaja "kid". Dieťa a dieťa. Napriek roku a scéne s andelíčkami sa klaniam... ()

Weissik

Chaplin dokáže vždy zabrnkat na některou citlivou strunu a v každém filmu na trochu jinou. I když se jedná o němý film, ve chvíli kdy si sociální péče odváží dítě do sirotčince na korbě auta a chlapec vztahuje ruce k otci, jsou to poravdové emoce. Takhle šikovné dítě musel Chaplin hledat dlouho. ()

megajalec

Milé. Film má niečo divákovi povedať a v tomto prípade som si na 100% istý, čo to malo byť. Bez slov (!) ukázaný vzťah "otca" a syna. V nemých groteskách zvyknú herci prehrávať, v tomto prípade bolo herectvo oboch akurátne. Ich vzájomná symbióza (napr. v scéne v hoteli) je dokonalá. Škoda trošku odfláknutého záveru ()

Pavlin

Filmová lahůdka pro opravdové znalce a milovníky stříbrného plátna.Ač němý film,přesto většinu světové produkce nechává daleko za sebou.Z filmu trčí na všechny strany nepřehlédnutelná laskavost a lidskost,která si získá snad každého.Herecký výkon malého herce Jackie Coogena je neuvěřitelný a před panem Chaplinem hluboce smekám.Opravdu dokonalé dílo. ()

lobo87

Legenda medzi legendami a ja už konečne viem prečo. Najlepší nemý film, aký som kedy videl a Chaplinovo (doslova - scenár, réžia, hl.úloha) vrcholné dielo. Každá scéna je krásna a svojim spôsobom nezabudnuteľná. Tulák je jedna z najklasickejších postáv kinematografie a Jackie Coogan (neskorší strýko Fester) je odzbrojujúco čarovný. Kid prináša obrovské množstvo emócií, od radosti, šťastia a smiechu, cez súcit a empatiu až k smútku a bezbrannosti. Kopec čarovných detailov, groteskné situácie a nefalšovaná dráma v jednom diele, ktoré, verím, bude ospevovať ešte veľa generácií... 90% ()

DuMonT

Viem prečo mi visí plagát tohto filmu na stene v izbe, je to klenot komédie a Chaplin položil veľmi slušné základy tomuto žánru. ()

PetrJulian

Co mi tam nesedlo a co snížilo tu jednu hvězdu, byla snová vize na konci filmu. Ale budiž. Taky jsem se uklidnil, když jsem zde na ČSFD zjistil, že hudba je originální Chaplinova. Protože i když byla pěkná, tak mi dost vadila. Proč (PROČ?) musí být neustále všude hudba? Němý film bych nechal bez hudby. Příště si asi Kida pustím opravdu bez té hudby. A vůbec bych asi zakázal hudbu ve filmech obecně - s dvěma výjimkami: čisté muzikály a filmy, kde hudba je součástí děje (např. někdo hraje na klavír, ve filmu je nějaké hudební vystoupení atd.). ()

blondboss

Vydarená a azda aj najznámejšia groteska Charlieho Chaplina, ktorá v onej dobe žala úspechy, kde sa len pustila. Aj napriek tomu, že sa jedná o sto rokov starý filmový snímok, ani po takom dlhom čase to nenudí a dá sa na to pozerať ozaj s nadhľadom. Bonus k tomu je "strýko Fester" ako malé decko. Ja osobne som sa bavil a kto si rád zaspomína, určite odporúčam. 75 % ()

PetraMishka

Krásný film, u kterého jsem na konci brečela jako želva, i když scéna s andělským městem byla slabší. Charlie Chaplin to zahrál úžasně, ale malý Jackie Coogan byl neuvěřitelný talent. ()

Desmi

No to je teda síla. Je mi úplně jedno kdy ten film je natočenej, i kdyby byl natočenej 2000 let před Kristem, víc bych mu nedal. Příběh je sice podařenej, ale koukat se na to je hrozně těžký. Fakt sem se přemáhal co to šlo, abych se dodíval. Takovej hnus. Chaplin vypadá jako totální idiot (kdyby alepsoň vypadal vtipně). Je to celý hnusý prostě, nechutně starý a černobílý. Lidi, tohle už fakt neeeee... :-! ()

kacer4

Po prvom videní som uvažoval či to nieje náhodou to najlepšie čo sa dá v živote vidieť. Pri druhom pozretí sa to potvrdilo, hoci rozšírená verzia nemá takú dokonalú hudbu. Slzi v očiach striedajú úsmev alebo smiech, geniálna hudba kráča pri výbornom deji, a mlady Jackie nezaostáva vôbec pri už klasicky famóznom Charliem. Neviem ako mám viac vychváliť toto dielo. Absolútny skvost. ()

v.indruchova

Smutné přesto odlehčené, jako žena jsem to prožívala. Opustit dítě nikdy! Hamba té herečce. Třeba změknou někteří pánové :) Pěkně se k Johnovi choval jeho tatínek Charlie. I když chudí tak šťastní. Bez šesti let bude filmu sto let. Chtěla bych se vrátit strojem času do roku 21 A POTŘÁST CH. Chaplinovi rukou. ()