Sugar

• USA Sugar

Tajomný súkromný detektív počas vyšetrovania zmiznutia milovanej vnučky hollywoodskeho producenta bojuje s vlastnými démonmi. (Apple TV+)

Slasher

Velmi cením neo-noirový aspekt a implementaci záběrů z klasických filmů (moc hezká pocta), Farrell je jako vždy úplně precizní, bohužel to ale nestačí - samotný případ dost vázne po stránce zajímavých postav, dění a dramatu. Rozsah šesti dílů by byl více optimální. Co se [spoiler] sci-fi zvratu týče, byl určitě totál nečekaný, ve finální epizodě jsem mu přišel na chuť. Takže jak jsem tu byl místy zpruzelý, tak si asi stejně pustím další pokračování. 70% ()

Bebacek

Kdyby nebylo toho WTF bodu zvratu na konci 6. dílu a v následujících dvou směřování do "deep WTF, ne prosim fakt ne!" pointy a totálního vy****ní s publikem na úplném konci, byl by to super seriál – charismatický neo-noir s řadou odkazů na klasiku pro skalní fans. Takhle velké zklamání. ()

M.i.k.e

Velmi dobrá noirová detektivka s drsným, ale zásadovým a sympatickým hlavním hrdinou. Tvůrci evidetně mají rádi klasické filmy s Bogartem a dalšimi a jejich kouzlo se jim celkem úspěšně daří přenést i sem. Půl hodinová stopáž jednotlivých epizod je dobře zvolená a nedává moc prostoru pro zbytečnou vatu a to se v současnosti málokdy povede vychytat…80% ()

majo0007

By ma zaujímalo, prečo to nie je otagované ako sci-fi. Tajná mimozemská organizácia... WTF! Celkovo je sérka do konca E06 ojeb na diváka - Sugar síce nikomu nesmie povedať o čo ide, ale zároveň vedie vnútorný monológ, kde ani za piču nespomenie, že je E.T.). ()

rowdys

Mne prišiel ten náhly twist ako riadna sprostosť - obzvlášť, keď si ho tvorcovia odkladali tak dlho. Nemal by som s tým problém, ak by niečo tak zásadné spravili v prvej alebo druhej epizóde, nech človek vie, do čoho ide. Pretože toto je v prvom rade žánrový a až potom dejový zvrat. Takto som bol ako divák navnadený na dobre obsadený neo-noir so všetkými žánrovými tropes, ktoré k nemu patria, až kým sa zo Sugar v poslednej tretine odrazu nevykľulo stupídne sci-fi zavŕšené finálnou epizódou plnou scenáristických barličiek. Veľká škoda. ()

DavidS.

Začne to Japoncem a reklamou na luxusní whisky, pak se objeví kultivovaný zbožný Arab následovaný emancipovanou černoškou, aby to nakonec celé rozčísnul E.T. ()

zahadum

Stalo sa vám, že ste si zapli nejakú operu v TV a ku koncu sa z toho stal hokej v tretej tretine ? Začnete pozerať zvláštne atmosferickú detektívku o zmiznutej dievčine a ani neviete kam to celé smeruje. Dokonalý Farrell, atmosféra seriálu priam snová až idylická a pritom ľudsky kruté prostredie Hollywoodu. Zaujímavé pasáže starých čiernobielych noir klasik. Potom príde koniec šiestej epizódy a vy a vaše očakávania dostanú facku. No, nevravím, že to bolo od autorov nepatričné ale skôr som sa pristihol, že sa bavím. Niekedy pred šiestou epizódou vás dokonca Sugar na to upozorní :) 80 % ()

AnanAss

Zdánlivě banální pátrání po zmizelé vnučce filmového magnáta se (ne)čekaně zkomplikuje a Colinův Cukrouš musí čelit nejen svým démonům. Solidní pocta noirovkám a také dalšímu žánru, který byl v padesátých a šedesátých letech dost oblíbený. A do toho všeho vhozen slušňák v uhlazeném kvádru, který si zde, mezi tou špínou a podvody, může připadat, jakoby byl z jiné planety. Vydařený seriálový počin s originálním drobným zvratem, který to posouvá úplně jinde… i když pořád je zde nejdůležitější právě ta detektivní linka. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak tyrkysová korveta, Iggy Pop a láska ke starému Hollywoodu, kde mě hrozně bavily (a hlavně tady seděly) ukázky z klasických starých filmů, převážně noirů. Náběh na další sérii tady rozhodně je a vůbec bych se toho nebál. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

RAFT

Skvělá detektivka s drsným hrdinou.Colin zde hraje vyšetřovatele ,který pátrá po zmizelé ženě.Další řada bude jistá .Za mě 80% ()

kubas369

7.5/10. Poslední díl s hromadou přitroublých klišé ničí poměrně zajímavý a atmosferický seriál, kde se poměrně neortodoxně míchá několik žánru. Nemuselo by těch náznaků být až tolik, protože už ve třetí epizodě je každému jasné oč běží, což je docela škoda. Jinak noir detektivka s precizním Farrelem by obstála sama o sobě. ()

smarkus

Zaujímavý a neotrelý námet, prevedený originálne. Noir detektívka s vnútorným hlasom hlavnej postavy pátra po zmiznutej dcére bohatého deda. Miestami to prešlapuje na mieste, zišlo by sa viac priamočiarosti, narážam na 2-4 diel. Ale tým, že to sú pomerne krátke časti to pekne odsýpa a mega wtf v šiestom diely to v mojom prípade pridalo dalšiu hviezdu. Pekne sa na to pozerá a navyše to aj ukončí v závere hlavnú linku a pridá novú, čo verím bude predmetom druhej série. Odporúčam, keďže takýto typ seriálov je veľmi málo. 4* ()

Heywood

Americká drsná škola (Hammet, Chandler, v UK Cheyney) v moderním hávu lehce střižená do sci-fi. Výborně udělané prostřihy na staré filmy byly naprosto originální a hádali jsme, o které filmy to jde. Farell s minimem gest a s výmluvnou mimikou byl výborný, s tím třesem rukou, s tou nejistotou sám ze sebe, ale s buldočí vůlí soukromého očka byl ve všech dílech zárukou, že to neztratí úroveň, šarm i napětí. Výborně napsané další postavy a úžasný výběr herců (jako bych ty kreatury show-businessu viděl v reálu) a do toho to mystické tajemno, které detektiv tají a zároveň při tom rozplétá odporný zločin. Má to logiku, spád, překvapení i řadu dobrých nápadů (SPOILER: Odprásknutí hlavního padoucha byla poprava, ale věřím, že 99% diváků zvedlo palec nahoru, za takové řešení). Tuším trávu růst, když očekávám druhou sérii? Protože je na co se těšit...80% ()

meatball

První dva tři díly to vypadalo, že se Nick Slaughter pářil s Jakem Gittesem a narodil se Šugr. Prostě luxusní, přímočará stylovka, byť s podivnou stopáží a později i notně kolísajícím tempem. To jsem ještě netušil, že nám Protosevič plánuje naservírovat svou vizi ultimátní intergalaktický mrdky. ()

AtemuLukas

Tak tohle byl opravdu překvapivý seriál. Vlastně jsem na něj začal kvůli Colinovi a musím uznat, že se to vyplatilo. Seriál je kombinací moderní sci-fi detektivky a klasické old school školy s H. Bogartem. Colin tu hraje tvrdého vyšetřovatele, který pátrá po zmizelé ženě a vy hned od začátku víte, že v tom bude mnohem víc, než se na začátku zdálo. Každý díl má stopáž o třiceti  minutách a musím uznat, že to je ideální stopáž pro tento žánr. Díky tomu tam není tolik zbytečných neduh jak je zvykem například u Netflixu. Jediné co mi asi trochu vadilo byla právě zápletka, která se ke konci ukázala jako dosti předvídatelná. Ovšem na druhou stranu by mohla být dosti důležitá pro druhou sérii, o které si myslím, že by mohla zanedlouho přijít. Slušných 78% ()

Cornelius

Plný počet! Plný počet! Proč? a) Seriál je neotřelým koktejlem, na který je třeba si zvyknout. Přijmout jej. Odměnou je příběh, který sytí a zároveň překvapuje. b) Všichni jsme tu milovníci filmů a toto je vzdání holdu nejklasičtější klasice. c) tímto chci nepřímo podpořit vznik takovýchto seriálů. I když principiálně seriály nesnáším. Tedy, nesnáším to časové odměřování. Každý týden kousek. Seriály by se měly uvádět všechny díly najednou. Alespoň v sezóně. / Znovu se na to asi nepodívám, ale doporučím to každému, kdo je více než jen konzument toho, co TV, kina a VOD nabízejí. / BTW: ten sociální podtext dává společnosti více než celá játaky kampaň v médiích ()