Film vypráví o mladé ženě, která je frustrována smrtí otce a životem své matky alkoholičky. Dívka, přezdívaná svou matkou L.V. Little Voice má velmi uzavřenou povahu. Téměř nemluví ani nevychází z domu, s nikým se nestýká a jedinou útěchu nachází při poslechu gramofonových desek, které zdědila po svém otci, s nahrávkami slavných zpěvaček 50. let. Aniž si to L.V. uvědomuje, umí tento zpěv dokonale napodobit. Toho hodlá využít přítel její matky, který pracuje v showbusinessu a chce L.V. přemluvit k veřejnému vystupování. K jednomu vystoupení sice dojde, ale pod vlivem neočekávaných událostí se věci vyvíjejí jinak a navíc se zdá, že L.V. konečně nachází i spřízněnou duši

Film byl natočen na základě divadelní hry Jima Cartwrighta, která se hrála s velkým úspěchem v Londýně. (oficiálny text distribútora)

jhrasko

Ako by povedali v kráľovstve: Jane Horrocks RULES. Alebo Jane Horrocks "one woman show" or she´s ABSOLUTELY FABULOUS. Kto by čakal, že si nenápadné káčatko ako ona ukradne celý film pre seba?! Predovšetkým berúc do úvahy fakt, akými pokladmi (treasures znie lepčie) - Brenda, Michael a Ewan - ju režisér obklopil, všetci traja jej ale len sekundujú. Vrátiac sa k tretej vete - ja áno (a rád), už ako Nicola v Life is sweet bola neodolateľne neznesiteľná. Brenda B.to tu hodne prehnala s tým akože herectvom. ()

Padme_Anakin

Ano, někdy je naprosto zbytečné mluvit nahlas... Půvabně křehká Jane Horrocks mě okouzlila a v mžiku si mě získala. S její filmovou matkou jsem měla dost velký problém, bravurně ztvárněná (Brenda Blethyn se z fleku může pasovat na královnu alkoholiček), nicméně odporná osoba. Gramofonové desky, to byly časy... ()

kobejn

Ten film má skvělý herce, je dojemnej i jemnej, ale né trapnej(jakože sentimentální), je to moc pěknej film! Fakticky, nekecám, mně se teda moc líbil! ()

PogoJoe

Nádherný film, bravurně zahraný - Brenda Blethyn je naprosto nechutná ženská, kterou bych za matku fakt nechtěl, Jane Horrocks, když to napálí na pódiu, je přímo geniální a Michael Caine toužící po úspěchu je ve svých filmech standardně výtečný. Docela překvapení. ()

radektejkal

S tou elektrikou to byla fakt sranda. L.V. můžeme také dekódovat na Low Voltage; L.V. nebyla zpočátku tak nějak dost nabitá. Ovšem i nízké napětí udělalo v baráku pěknou paseku. V poslední době jsem viděl několik dobrých hudebních fimů, tento bych k nim nepočítal. Neobstojí ani jako psychoanalytická studie. ()

easaque

jak vidím tak tenhle malý milý film je opravdu nenápadný a doufám, že trošku přispěji k jeho větší slávě, kterou si rozhodně zaslouží. Sice je to ve své podstatě prachspprostý romantický slaďák, ale s originálním námětem a pojetím a hlavně s úžasnou Brendou Blethyn, která si svou roli nesnesitelnou matky určitě pořádně užila a já s ní. Po delší úvaze dám 5 hvězdiček. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Martin741

jaxi sa neviem naladit na vlnu, ktora tu vladne - evidentne podla 4 a 5 hviezdicakarov ide o pomaly genialnu komediu. Mozno je to aj preto, ze som sa nedokazal naladit na danu vlnu. Ta holka bola az moc uzavreta, z domu ani nevychadzala, kamaratske a socialne kontaky nemala, coz je obrovsky problem pre mna - proste ostanem u priemerneho hodnotenia . 50 % ()

Elyssea

Neuvěřitelná emocionální záležitost. Malá L.V. je náhle středem všeho. Matka si přes ni chce pomoct k pohodlí a Rayovi, Ray chce nakopnout kariéru a zbavit se dluhů a Billy, ten by byl rád, kdyby se L.V. přišla podívat na jeho holuby. Střet malé osůbky s velkým nadáním a světa, ve kterém se musí zpeněžit všechno, co jde. Jenže lásku k otci zpeněžit nejde. Krásný kousek s vynikající hudbou a úžasnou Jane Horrocks. Fíha... (P.S. Jen bych narozdíl od Oskara řekla, že zúčastnění mluví skotským dialektem, přeci jen Cockney už nepatří do současné angličtiny.) ()

danecek24

56. Zlatý Glóbus za rok 1998 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Michael Caine + nomnace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Jane Horrocks, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Brenda Blethyn ()

dr.fish

Chvílemi jen obtížně uvěřitelné, že někdo takový na světě žije. O tom ale ten film není. Je to svěží dílko, s excelentními herci v rolích,v jakých jsem je ještě neviděl. Zpočátku zmatené, pak zábavné a nakonec vcelku fajn. 75 %. ()

kocik1

Tenhle film je postavený na skvělých hereckých výkonech Brendy Blethyn jako staré ochlastnané čarodějnice a Jane Horrocks jako do sebe uzavřené podivínky. Příběh samotný mi ale přijde moc učesaný a jak už tu píše Malarkey, mohlo to být brutální drama. ()

Elví

Michael Caine a píseň o jeho kariéře "It's oooooover, it's over....." nemá chybu. Plus jedna malá identifikace s mou vlastní osobou... ()

OHI

Komorní snímeček, který zahřeje na duši a který stojí hlavně na skvělých hereckých výkonech všech představitelů. ()

Brain-D

Velmi příjemný a zábavný realistický snímek. Film ukazuje, že když někoho nepotřebujeme tak je nám někde, ale když má něco co potřebujeme tak je pro nás nejvíce důležitý. Přetvářka, láska, hněv a nenávist. ()

vitekpe

Tak tenhle film by podle mne zaslouzil hodnoceni 6. Skoda, ze to neni mozne...Vynikajici herecke vykony vsech zucastnenych (mozna dokonaly casting?), roztomily pribeh, a hlavne "Tichy hlas" v podani Jane Horrocks, ktera je za odvedeny vykon u mne dozivotne zapsana zlatym pismem... (dobra, mozna bych byl ochotny diskutovat o "pruhlednem otci", ale jinak si za vsim stojim.) ()

sedm.1

Jednoduchý, nicméně velmi, velmi příjemný snímek, který stojí především na fantastických hereckých výkonech a nenucených dialozích. Samotný příběh je tedy vážně prostinký, zároveň ale i velmi citlivý, lidský a emočně působivý, ovšem opakuji, středobodem a hlavním tahákem Tichého hlasu jsou veškeré postavy a jejich herečtí představitelé, kteří tu vesměs rozehráli herecké koncerty, v čele se strhující Brendou Blethyn, která si většinu film ukradla sama pro sebe, ovšem měla k tomu i hvězdné přihrávače, jako jsou Caine, Broadbend, či McGregor, opomenout ale nemohu ani ústřední „Tichý hlas“ Jane Horrocks, na níž jsem si ovšem musel upřímně chvíli zvykat a nebyl jsem o jejím výkonu až tak přesvědčený, ve výsledku jsem si ale uvědomil, jak vlastně moc trefně byla obsazena a že i ona odvedla mimořádný výkon. Naprosto nadšený jsem byl také z většiny dialogů, které nepostrádali energičnost, vtipnost, zároveň ale i jistou krutost a drsnou sarkastičnost, nicméně byli opravdu šťavnaté a zábavné, opomenout ovšem nemohu ani zajímavě působivou atmosféru a celkové osobité pojetí filmu. Za mě se zkrátka jedná o takový malý filmový klenot, který určitě není určený pro davy, ale potěšit a pobavit bude umět většinu. Fakt příjemná záležitost! ()

aLPaC

Asi jsem tady jeden z mála, ale já zkrátka nemůžu dát víc, jelikož mě obě hlavní představitelky byly strašně protivné. Každá jiným způsobem, ale obě neskutečně. Co se týče filmařiny, nemám výhrad. Caine je výborný a můj oblíbenec McGregor bohužel nemá moc místa. Přesto jak říkám, přes tři jít nemůžu. ()