Hospoda Na mýtince

(divadelný záznam)
TV spot
Komédia / Hudobný
Česko, 1997, 100 min

Geniální skladatel Jára Cimrman a jeho opereta. U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Odeslal ji také Čech - Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan Cimrman. (oficiálny text distribútora)

Jeand´Boa

Co řešit?...Cimrman!!!...Kdo zná a chápe, rozumí...Založit si hospodu a mít ten pech, že tam budou chodit lidi, tomu už říkám smůla...Nádherné hudební vsuvky...a taneční kreace... ()

MrGregor

Bohužel musím říct, že jde o slabší hru... ač v podání skvělých herců, ač s několika skvělými scénami, pořád nedosahuje kvalit her ostatních :( ()

Kremik

Totální koncert Miloně a Svěráka :) Předvádí to překrásný operetní koncert, doplněný tanečními figurami a především ta Miloňova úchylnost...To je skvost :) ()

P. J. D.

Kdo by neznal Divadlo Járy Cimrmana, skoro jako kdyby neznal u nás divadlo žádné. Tohle už stará česká klasika, kterou musí mít snad každý rád. Tvůrci Svěrák a Smoljak si tu střílí prakticky ze všeho inteligentním způsobem a vtáhnou tak diváka do děje dříve, než by stačil mrknout. Ač se jednotlivé díly liší kvalitou, vždycky je dobrá podívaná, co stojí za to. ()

tranquill

"Mám v cestovním vaku turistický oděv.. Ale jo, já sním všechno..." Takových povedených hlášek v této hře, oproti jiným, zase moc není. Takže standard. ()

AloeB

"...děvenka moje milá, pro šafrán a trochu zázvoru." "DĚVKA!" Vsadím chlup v levém uchu, že jsem kdysi viděl adaptaci hospody na mýtince, kde představitel Ludvíka seděl u stolu celou dobu nehnutě. Skladba Krásná dívko má, tys má jediná je klenot. Seriózně jedna z nejlepších Cimrmanových her. ()

Solly

Jejich hry prostě musí člověk milovat. Já osobně jsem je schopen sledovat stále dokola a každá nová je pro mě svátkem. ()

Hannibal1913

U tohoto dílu jsem dlouho uvažoval i o 3 hvězdičkách, ale nakonec jsem mohl s klidem v srdci vyplácnout hvězdy čtyři. Tanečky a zpěv od těchto pánů jen tak někde neuvidíte, proto doporučuji shlédnout Hospodu na mítince. PS: u herců mi chybí Václav Kotek. 17.1.2010 - 80% ()

umbjaz

během celého díla si uvědomuji, že nejde o zpěv, ale i tak je to pořád málo. Cimrmanova frustrační kompozice je pro mě asi moc, ale opakované střídání prvku očekávání a prvku zklamání mně tolik nebavilo. ()