Keď sa na palube Medzinárodnej vesmírnej stanice stane smrteľná nehoda, osamelá astronautka sa hrdinsky vydá na cestu späť na Zem, aby zistila, že kľúčové časti jej života, vrátane jej malej dcéry, sa zmenili. (Apple TV+)

Heywood

Paralelní svět byl už v mnoha sci-fi filmově ukázán. Zde tedy žádná novinka, jen zamotané do kvantové teorie. Jenomže: Začátek dobrý, pak se to začne utápět. Noomi Rapace je zkušená herečka, tady se nechá režií vláčet jako hadr a je to hrozné. Rosie Colemanová v roli dcerušky má vkládané věty do úst, které by těžko říkal i dospělý a její role je nejen depresivní, ale až protivná. Ani ostatní postavy přizeň nevyloudí. Barbara Sukowa z toho dělá horor a kde je Tom Pullings říká si divák přo pohledu na James D'Arcyho, který je ufňukaný a nezáživný. Jonathan Banks obstál, zbytek bída, hudba bída, střih bída, tempo bída, konec fatalistický, délka bída (stačily by 4 díly) a tak se nedivím, že tu padají i odpady, protože především je ten námět nezvládnutý. Dokoukal jsem se zrychlovačkou, protože 40% scénáře je na vyhození a nic nepřinášel. Promarnit takhle šanci... 30%. V Apple asi nikdo nekontroluje, za co se utrácí filmové peníze. Napoleon je také mizérie a to to točil Mistr... ()

warrenur

Nenapadne sci-fi pre pozorneho, idealne, aj v kvantovej teorii trosku edukovaneho divaka. :) Naozaj treba vnimat tie naznaky, linie a nechat si "vysvetlit" kto je "odkial/z kedy". :) Uznavam, ze obcas, zvlast k zaveru, to obcas posobilo nesurodo. Kazdopadne, Noomi bola tradicne skvela a mladucka predstavitelka jej dcerky, Alice, bola tiez podarena. Hoci som jej tu, scenarom pridelenu, predcasnu emocnu inteligenciu moc neveril. Plne chapem jednohviezdia i odpady. Ako som pisal vyssie, treba sa pri sledovani ozaj vzit do deja a sustredit sa a mat otvorenu mysel. Toto nie je ziaden jednoduchy, plochy blockbuster. Je to obcas i silne emocionalna rodinna drama, ktorej by som bol uvital menej. Narvat to do 6tich dielov by bolo asi idealne, ale chapem, ze niektore linie si vyzadovali hlbsi a pozvolnejsi nastup. ()

Mamlas odpad!

První díl by se dal, částečně, považovat za sci-fi. Ostatních 7 zbytečných dílů bylo rodinné drama o malé holce a její matce. Díky tomu, že jejich otravné a neméně zbytečné dialogy zabíraly tak 90% stopáže, a i ten zbytek byla nudná sračka, tak bylo sledování tohoto seriálu velmi rychlé. Jen mě bolí prst od neustálého přeskakování toho nudného balastu. ⬇️ 8% ()

Kamil111

Schrödingerova kočka v seriálové praxi. Ne nadarmo se tam polopaticky několikrát vyskytla, dokonce v najednou viděné kombinaci živá-mrtvá. Nakolik je tento dávný myšlenkový experiment z kvantové fyziky známý zdejšímu diváctvu, svědčí výše uvedené recenze i všechny ostatní u jednotlivých dílů - tedy zřejmě nijak. Bavil jsem se, i když je fakt, že onu vědeckou teorii si v zájmu děje autoři hodně přizpůsobili a poslední dva díly se až příliš opakovaly. ()

gonga

Totálně zmatená pitomost, která už v základu staví na zcela nesmyslných predpokladech. Kvantová superpozice se týká elementárních částic a jednotlivých atomů,, nikoliv baryonové hmoty. Chápu, že jde o jakési scifi, ale toto je vyprávěno tak zmateně, že nedává smysl. A to nemluvím o totálně otravné hlavní postavě a její neméně otravné dceři. ()