Loop 7-kaime no akujaku reidžó wa, moto tekikoku de džijúkimama na hanajome seikacu o mankicu suru

• Japonsko Loop 7-kaime no Akuyaku Reijou wa, Moto Tekikoku de Jiyuukimama na Hanayome Seikatsu o Mankitsu Suru (viac)

Rishe Irmgard Weitzner, dcera vévody, má tajemství: zemřela ve věku 20 let a vrátila se do okamžiku před pěti lety, kdy bylo zrušeno její zasnoubení s princem. Tuto časovou smyčku zažila již šestkrát a těch pět let prožila pokaždé jinak, jako obchodník, lékař, služebná, rytíř a další. Nyní, při své sedmé jízdě, je rozhodnutá dožít se stáří a strávit ho odpočinkem. Ale ve chvíli, kdy s tímto rozhodnutím v srdci uprchne z hradu, narazí na nechvalně krutého korunního prince konkurenčního království Arnolda Heina. Náhodou je to on, kdo ji zabil během posledního jejího života, ale nyní se zdá, že si ji oblíbil... a žádá ji, aby se stala jeho ženou. Aby tedy Rishe zůstala naživu a zabránila válce, musí využít své předchozí zkušenosti a pokusit se přežít jako manželka korunního prince nepřátelského národa. (gumbo)

gumbo

Krásný reprezentant shoujo žánru, který je o něco dospělejší než bývá zvykem. To že naše hrdinka má hromadu zkušeností jí vymaňuje ze škatulky slabé bezmocné princezny, která musí překonávat různá nebezpečenství. Naše hrdinka na to jde s intelektem, znalostmi a empatií a to je mi hodně sympatické. Vlastně tak ale nemusí řešit moc těžké potíže a jediným a zásadním co musí rozlousknou je srdce jejího budoucího manžela. Díky tomu tu máme celkem neotřelou romantiku, které přináší spoustu jiskrných romantickým momentů. Bohužel s ní souvisí hlavní nedostatek který tam vidím a tím je až přílišná stydlivost naší představitelky, jež tak úplně nesedí k jejímu dalšímu vystupování a ani k tomu, že mentálně (díky všem těm předchozím inkarnacím) by jí mělo být už nějakých 50 let. Jenže ona se v "intimních" momentech chová jako by jí bylo 14. Ale to je holt věc která k tomuhle žánru patří a asi by úplně nesedělo, aby v díle určeném pro děvčata kolem 12 let, byla hrdinka se kterou by se nemohly ztotožnit. Graficky je to mírný nadprůměr, ale nečekejte žádné orgie, přeci jenom většina scén jsou statické konverzační momenty a tam toho moc nevykouzlíte. Hudba je dobrá, tak nějak pasující k tomu co sledujeme. Takže příjemná věc, která dobře čerpá z vynikající předlohy a kde určitě doufám v pokračování, ačkoliv to není úplně žánr, který bych vyhledával. 75% ()

Jeoffrey

Musím říct, že jsem si seriál docela užil. Zaujal mě už první díl, především díky velmi dobré animaci, ale také tím, jak zde autoři umně pracovali se světlem a stínem, zkrátka jak mi poměrně elegantně a efektivně představili prince Arnolda, aby z něj šel respekt a zároveň i strach. Stejně tak jsem si strašně rychle oblíbil hlavní hrdinku, dokázal bez problému přistoupit na celkovou premisu o časové smyčce a šesti předchozích životech, které Riše zažila. Přišlo mi to celé jako povedený nápad a byl jsem zvědavý, jak moc bude se svými předchozími zkušenostmi a setkáními v rámci současné linky pracovat. A můžu potvrdit, že v tomhle ohledu jsem byl docela spokojený, seriál nezapomněl na to, že Riše tyto zkušenosti a znalosti má, a tak jich hojně využívala. Chápal jsem, proč je pro Arnolda hlavní hrdinka tak zajímavá, bylo mi jasné, že tohle je žena, s kterou se nenudíte, která vás dokáže neustále překvapovat, což mnohým imponuje. Bylo pro mě příjemné sledovat vzájemnou interakci hlavního páru, jejich občasné lehké škádlení a pozorovat, jak se chladný a pragmatický princ nenápadně mění, ačkoli se stále snaží zachovat si tvář, stejně tak jako se postupně měnil vztah Riše k samotnému princi a i to, co chce ve svém novém životě dokázat. Za mě jde zkrátka o velmi dobrý, poměrně zajímavý seriál, který mě bavil a to i přesto, že absolutně nechápu, proč má v názvu slovo „záporačka“, protože hlavní hrdinka antagonistkou nikdy nebyla, alespoň z toho co jsem zatím viděl… 7,5/10 ()

Hees

S ničím čo v tomto anime je sa poriadne nepracuje a preto síce najprv nadchne, ale rýchlo omrzí. Keby ste chceli niečo o triedu lepšie, tak tu mám jeden návrh Kanojo ga Koushaku-tei ni Itta Riyuu. Ale späť k tomuto dielu, ide síce o to, že hlavná hrdinka prežíva nejaký ten život znova a znova, pracuje sa s tým minimálne, skôr k začiatku tohto diela, neskôr je to absolútne zbytočný prvok a funguje len na to, aby poznala osoby, s ktorými sa potom neskôr baví a vedela s nimi interagovať. Neskôr dokonca svojim chovaním ani nešokuje, aj keď všetko vie a všetkému sa rozumie a to je vlastne ešte ako tak prijateľné, lebo, veď to je "time travel". Takže nakoniec je to všetko o nej, že ako sa zobudí a tam sa bude venovať tomuto a potom skúsi zas niečo iné a baví sa s ľuďmi z minulého života. Síce na pozadí funguje istá premisa prevýchovy Arnolda. ale ona ho nijak neprevychováva, ona ho sa snaží okúzliť svojim umom a niekedy jemne prekabátiť. Čo sa týka romantiky, tak je medzi hlavnými hrdinami absolútne priemerná a dôvodov je nespočetne veľa. Najzakladanejší dôvod je, že my vlastne nie len, že skoro vôbec nič nevieme, čo sa dialo s Arnoldom v minulom živote a prečo sa zachoval ako sa zachoval, ale vlastne pôsobí hlavný mužský hrdina ako prázdna schránka. Áno má mužský hrdina Arnold určite dozaista svoj šarm, ale chová sa nepredvídateľne a stále inak, každý diel absolútne inak a to preto, lebo sme nenazreli do jeho hlavy a to aj preto, lebo jediné čo ho charakterizuje je krvilačnosť a že má slabosť pre Rishe, ale pre ňu má slabosť, len preto, lebo vypadla z okna to je všetko. S dobrými charaktermi sa tu nepracuje, s dobrými charaktermi sa tu urobí to čo s Theodorom, proste sa s nimi pohrá ako s túlavou mačkou a o pár dielov je to mačka domáca. Postavy sú naozaj pekne graficky znázornené a aj prostredie, bohužiaľ máme tu veľa zbytočných statických záberov, ktoré nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Možno by ma nejaká druhá séria, kde by sa lepšie pracovalo s xyz vecami presvedčila viac. ()

Elerrina

Šest předchozích životních strategií bylo neúspěšných a tak se Risha opět vrací do bodu obnovy, aby to zkusila posedmé a tentokrát úplně jinak. Jako nevěsta budoucího záporáka už by snad konečně mohla přežít, obzvlášť, když využije všechny svoje znalosti z předchozích životů...   Zpočátku velmi zábavný videoherní koncept, ve kterém hlavní hrdinka dominuje díky svým dříve získaným znalostem a nadhledu, se ovšem postupně zvrhne v její až značně otravné supermanství. Potíž je, jako obvykle, v dementnosti toho světa a jím obývaných postav: o hlavním padouchovi se kromě náznaků nějakých traumat vůbec nic nedozvíme, a všichni ostatní jsou jen NPCčka s nějakým více či méně stupidním pseudoproblémem. Který Risha vyřeší levou zadní, protože se přece vyzná úplně ve všem, od psychoanalýzy přes útěky z vězení až po demontáže bomb. Na konci už je to regulérní nuda, fakticky. ()