Rishe Irmgard Weitzner je snoubenkou korunního prince. Jednoho dne však princ jejich sňatek nečekaně anuluje a Rishe před celým královstvím i svými rodiči ztratí tvář. Jen s tím, co má na sobě, proto musí utéct pryč. Po cestě potká skupinu potulných obchodníků, kteří ji inspirují k svobodnějšímu pohledu na svět. Přidá se k nim a dalších pět let spolu s nimi prodává různorodý tovar. Pak ale vypukne válka a Rishe je při ní zabita. K jejímu překvapení tím její život nekončí, ale znovu se vrací do stejného bodu odmítnutí korunním princem. Tentokrát svůj život zasvětí studiu medicíny a stává se úspěšnou lékařkou, kdy zachrání život i jednomu princovi. Avšak stejně jako v minulém životě, i tentokrát po pěti letech začne válka, při které přijde znovu o život. Cyklus smrti a návratu k životu se opakuje znovu a znovu až se dostává ke svému sedmému životu. Zde po anulaci sňatku potkává císaře Galkheinu, Arnolda Heina, proslulého svým šermířským umem. Muže, který rozpoutá za pět let válku, která pohltí svět. Muže, který ji osobně zabil v jejím šestém životě. Muže, kterého na první pohled zaujmou její neobvyklé schopnosti, a proto ji požádá o ruku. (TheDarKnig)

gumbo

Samozřejmě v každé sezóně nemůže chybět jedno shoujo s "odmítnutou princeznou". Tentokrát zde máme dívku, která díky několikerým inkarnacím dokázal získat sebevědomí a schopnosti, což by mohlo být osvěžující v té záplavě jednorozměrných hrdinek (milé naivky či nekompromisní zlodušky), které nabízí konkurence. V rámci žánru je předloha určitě nadprůměr, tak by adaptace snad nemusela dopadnou zle. Ikdyž nejsem fanoušek žánru, tak tomu dám šanci. 70% ()

TheDarKnig

Asi by to byl takový neškodný, mírně originální, ale stále nepříliš výrazný průměr, ale tahají to v tento (prvotní) moment u mě nahoru až ke čtyřem dvě věci. Zaprvé, animační styl a dokonce i v několika momentech animace samotná. Obojí je podle mě velmi nadprůměrné a všechno vypadá sakra krásně. Nasvícení postav, předmětů, některé malé momentky, design postav (ano, vím, je to šójo, s krásnými postavami se asi dalo počítat, ale tady je to myslím hezky na té hraně mezi nepřirozenými, někdy až hranatými panenkami a snesitelnou hezkou estetikou). Zadruhé, šójo stejně tak jako tenhle stále relativně novej fenomén anime o holkách, co se stávají zloduchy, nemám vůbec nakoukanej. Každopádně start se v mých očích tedy povedl, ale stejně neslibuji, že u toho vydržím do konce. 7,5/10 ()