Kanodžo ga kóšaku-tei ni Itta rijú

• Japonsko 彼女が公爵邸に行った理由 (viac)

Hanasaki Rinko zemřela násilnou smrtí, byla shozená ze střechy svého domu. Její duše se však přenesla do těla Raeliany McMillan, jedné z vedlejších postav z románu, který tato mladá žena četla. Hanasaki zná osud Realiany, ví, že má zemřít rukou svého snoubence a nehodlá se s tím smířit, nechce znovu zemřít mladá. Rozhodne se proto využít všech znalostí, které o tomto světě má, aby svému osudu unikla. Pomoct jí má hlavní hrdina příběhu baron Noah Volstair Winknight, který skrývá před ostatními hned několik tajemství, která může Realiana využít ve svůj prospěch. Dívčin důvtip však barona velmi zaujme a příběh románu se díky tomu začne ubírat zcela novým a nečekaným směrem… (Jeoffrey)

Katakimiku

Opět tu máme klasickou reinkarnaci, kdy se hlavní hrdinka po smrti dostane do světa své oblíbené knížky, konkrétně do těla zcela nepodstatné postavy, která má na začátku zemřít a snaží se postupně měnit svůj osud. Já podobné seriály popravdě moc nemusím, i když tenhle se řadí rozhodně k těm lepším, hlavně co se týká romantiky. Humor to má občas docela povedený, jediné, co mě opravdu mrzí je, že to není kompletní příběh, ale jenom takový nijak pořádně zakončený úvod. A rýpnout si dovolím i do animace, na které se opravdu viditelně šetřilo a dost často to spadá jenom k posouvání statických obrázků po obrazovce. Kdyby někdy vyšlo pokračování, určitě na něj kouknu, ale takhle neukončené to bohužel nemůžu hodnotit moc vysoko, i když je to v základu fajn. 6.3/10 ()

Elerrina

Konečně zase jednou po dlouhé době příjemná a inteligentní romantika. A to nejen proto, že se hlavní hrdinka jeví jako sympatická, přiměřeně chytrá a sebevědomá. I její šlechticko-intrikánské okolí se konečně pro jednou neskládá z hloupoučkých zdegenerovaných pitomců a/nebo zvrhlíků, ale naopak z protivníků, kteří jsou jí díky dokonalému chování a schopnostem rovnocenými soupeři. Obzvláště Noah mi připomínal trochu temnější a intrikánštější verzi pana Darcyho (což je asi ta největší pochvala, kterou mohu udělit). Románové kořeny tomuhle isekai tématu prostě svědčí. Je samozřejmě nutné pominout pár drobností, jako obvyklé japonské zmatlání evropských historických motivů od ranného středověku po devatenácté století do jednoho kočičkopejskovského dortíku, průměrnou kresbu a slabší, poněkud fragmentovanou poslední třetinu, která působí především jako teaser na další sérii. Zatím jsme viděli jen první kapitolu, snad tedy bude pokračování co nejdříve. ()

Jeoffrey

Tohle se mi nehodnotí snadno, seriál dokázal vzbudit můj zájem o postavy, občas mě i chytil svým příběhem, ale pokaždé to bylo jen na chvilku, a tak nějak slabě. Líbilo se mi, že na mě Realiana působí docela uvěřitelně, a vlastně normálně, její vnitřní monology, motivace a rozhodnutí mi dávaly smysl. I k Noahovi jsem si postupně našel cestu a jeho interakce s Realianou mě občas dokázaly opravdu bavit. Samotná romance tu má taky své silné okamžiky, je hnacím motorem celého příběhu, vyvíjí se poměrně pozvolně a autoři do ní i zajímavě zakomponovali rozpor mezi rozumem a citem, nebo spíš jsou zde z obou stran občas i nějaké ty pochybnosti, které jsou ale pro mě pochopitelné, když si uvědomím, jak celý jejich vztah vlastně začal. A kolem toho je vybudovaný i nějaký ten příběh, kterého je někdy i docela dost. Během těch dvanácti dílů se tu rozjelo hned několik dějových linek, jednu, možná dvě se podařilo i uzavřít, jiné budou evidentně během na delší trať. Bylo tady toho tolik, že když se děj v předposledním díle vrátil k jistému předmětu z dílů prvních, tak jsem si jen zaskočeně uvědomil „No jo, ono je to vlastně i o tomhle...“. Zase, i zde měl příběh některé povedené momenty, nejlepší asi byla Realiana s revolverem v ruce, ale nikdy mě to celé nedokázalo chytit na delší dobu, není tam pro mě dostatečné napětí, a i když má seriál hned několik otevřených linek, které jsou zajímavé (Beatrice, pečeť…) stejně mě nedokázaly chytit natolik, abych hned chtěl vědět co bude dál a nějak silněji toužil po druhé řadě. Co mě zde minulo úplně byl humor. Nebo spíš mi přišlo, že ho tam ani moc nebylo, což na jednu stranu může působit vlastně docela fajn, dokážete pak o seriálu tvrdit, že tam nemá tolik toho „klasického anime bullshitu“, nebo prostě že působí mnohem seriózněji (protože tam není ani žádný fanservis). Na druhou stranu, když tam mělo být něco vtipného, třeba když se kolem Realiany motal místní svatý muž, co chtěl, aby mu říkala „dědo“, tak to byl občas až cringe. Rozporuplná pro mě byla i animace, někdy byla impozantní, některé scenérie se opravdu povedly, interiéry zámků na mě občas také působily náležitě monumentálně, jindy však bylo vidět, že buď došel čas, nebo peníze, takže třeba v posledním díle bylo pár scén, kde mi přišla kresba i práce s barvami už docela odfláknuté. A ano, všiml jsem si i použití 3DCG na některé dopravní prostředky, nebo na zdejší šachovnici, ale za sebe musím říct, že tohle 3D bylo dle mého v pohodě. S čím jsem byl nadmíru spokojený byla hudba, opening i ending byly fajn, doprovodná hudba taky dělala to, co má a byla dobře zvolená. Když si to pro sebe shrnu, tak tu mám seriál, který mě zaujal, někdy mě i bavil, ale doopravdy jsem mu zatím nepropadl. 6,6/10 ()

Hees

Začnem tým čo sa tomuto dielu dá vyčítať, aby som to potom už nemusel spomínať, keď toto anime budem už len chváliť. Animačne je toto dielo na rok, v ktorom je vydané mierne nedostatočné (len mierne), pohyb postáv je naozaj nie veľmi dobrý (chôdza atď) a tak isto máme zopár príliš statických scén. Kanojo ga Koushaku-tei ni Itta Riyuu je za mňa vynikajúce anime, ktoré nie je dostatočne ocenené, lebo je "malé" a tak isto je možné, že toto je vlastne najlepší počin toho daného štúdia Typhoon Graphics. V prvom rade to na mňa nepôsobilo ako klasické isekai okrem toho, že sa neskôr pridal Heika (Dedko), ktorý to značne kazil ten môj celkový konečný pocit, ale nedokázal zhoršiť moje hodnotenie. Romantika medzi Raelianou a Noahom funguje tak ako by som si to ja presne predstavoval v trocha dospelejších dielach, aj keď je jasné, že treba všetko naťahovať tak, aby si nikto z nich neuvedomil hneď, že medzi nimi niečo naozaj je, ale výber toho ako si vyjadrujú náklonnosť je v tomto prípade nádherne sofistikovaný. Raeliana trpí za mňa maličkým neduhom, ktorý sa rozmáha v poslednej dobe v anime a to je pocit, že je vedľajšia postava a nesmie vlastne úplne hájiť svoje záujmy, ale musí dodržovať príbeh románu. Tu by som si prial niekedy nejaké dielo, kde by sa postava snažila o pravý opak zbúrať ten príbeh (možno také niečo aj je). Napriek značným problémom, ktoré som vymenoval pre mňa osobne je toto dielo vyššej kvality, ktoré ma veľmi bavilo hlavne zo začiatku pokiaľ nepridávali zbytočné nové postavy a nezačali ich tam ukazovať na dve minúty. Nepriatelia či záporní hrdinovia sú naozaj vybraný vynikajúco a nie sú to len zbytočný pajáci čo nič nezmôžu. Samozrejme môžeme polemizovať či otvorenie takého veľkého množstva rôznych záhad a otázok, bolo správne. Odpoveď je jednoduchá, zrejme sa snažili zaujať diváka, aby teoreticky mohli spraviť druhú sériu a tam viac vecí vysvetliť. Príbeh je viac menej postavený na funkčnej romantike medzi dvoma hlavnými hrdinami a tak isto na tom, že sa veľmi zaujímavo medzi sebou doberajú a robia si vtipy jeden z druhého. Z vedľajších kladných postáv môžeme spomenúť akurát tak Adama, ktorý mal niečo do seba. Ak by bol tento počin anime, mohli by sme to nazvať aj Otome, lebo okolo hlavnej hrdinky sa potuluje naozaj dosť len pekných mužov. Ak hľadáte niečo romantické, kde sa medzi sebou žena a muž zdravo podpichujú a chcete to okoreniť veľa záhadami, z ktorých je väčšina žiaľ (v tejto sérii) nevyriešená tak toto môže byť práve pre Vás. ()