Zachráňte Willyho

• Česko Zachraňte Willyho! (viac)

Willy je nádherná kosatka uväznená v príliš tesnej nádrži Tichomorského severozápadného vodného parku. Po nociach volá na svoju rodinu, ktorá vyvádza v neďalekom zálive. Nikto nerozumie jeho nárekom a náladám - okrem dvanásťročného chlapca, ktorý až priveľmi dobre vie, čo to znamená žiť bez rodiny. Zachráňte Willyho je milý a dojemný príbeh priateľstva chlapca a veľryby. Keď sa chlapec dozvie, aký nešťastný osud jeho priateľa čaká, vymyslí vlastný plán a rozpúta boj s časom, aby Willyho vrátil do jeho prirodzeného domova. Kritika označila tento film za veľmi presvedčivý druh zábavy a filmové obecenstvo sa všade tam, kde sa premietal, zamilovalo do jeho hlavného hrdinu, neobyčajnej trojtonovej kosatky. (TV Markíza)

-soch-

Film môže skutočne pôsobiť až príliš dojemne pre istú skupinu publika. Na mňa práve ani nie, hoci posledná scéna je príjemným príkladom happyendu. Za sedemnásť rokov sa stal klasikou rodinného filmu. Prekvapila ma voľba TV Markíza, ktorá pri (asi) opätovnom zakúpení práv zadala do výroby nový slovenský dabing a ten český, s ktorým film odjakživa vysielala už určite neprídeme (v súvislosti s jej vysielaním) do styku. Hoci som bol na český dabing už zvyknutý, ani ten slovenský nie je najhorší: MAREK SUCHITRA, DANIELA MACKOVIČOVÁ, IVAN ROMANČÍK, EMAN HASON, ANDREA KARNASOVÁ a ŠTEFAN KOŽKA. Réžia slovenských dialógov: JOZEFÍNA ŠUJANOVÁ ()

beckham-

Jako malej jsem u toho brečel. S odstupem času vidím situaci trošku jinak, ale i tak to ve mně vyvolá řadu emocí a k tomu ještě skvělý song M.J.. ()

snoodles

Ah, na tento film mám tolik vzpomínek z cest dálkových autobusů do Itálie, když mi bylo šest let. Ale ani tehdy bych tomu nedala víc než tři. ()

Bart16

Tohle je už prostě klasika.Film se mi líbil už jako malému chlapci a líbí se mi dodnes.Škoda,že opravdový Keiko se úplné svobody nedočkal.. ()

aLCaP0Ne

Film v ktorom mi hlavne vždy napadne základna škola a s ňou náhodne návštevy kina. Zachráňte Willyho je jeden z tych prípadov a počíňa si celkom prospešne. Je to typická rodinovka.. 65% ()

haWranka

Jako dítě jsem Willyho milovala, jako dospělá jsem se trochu křečovitě usmívala všemu tomu kýči. Ale přesto hodnotím trochu přes průměr, protože jak už jsem psala, děti to milují, a tohle přece jen film pro děti. Takže účel splněn. ()

CharlotteHo

Zachraňte Willyho je film mého dětství a nedokážu ho hodnotit záporně. Samozřejmě to kinematograficky není žádná špička, ale to si dovolím tvrdit, ani nebylo cílem tvůrců. Pokud někdo hledá něco na pohodový večer s dětmi nebo jako já si chce zavzpomínat, je to ideální snímek. Pokud však hledáte nějaký silný film, o kterém budete ještě 2 dny přemýšlet, tohle NENÍ to pravé! :D Moje hodnocení je subjektivní protože jsem měla v dětství tenhle film na kazetě a koukala jsem na něj pořád dokola. Prostě je to moje srdcovka. :)) A jak již někdo psal, opravdu to ve mně vypěstovalo lásku k těmto úžasným zvířatům. ()

Allka

Tenhle snímek je prostě milej... Neni to propadák, ani to neni nijak zvlášť úžasný, ale splňuje to podmínky dobrýho rodinnýho filmu na nedělní odpoledne. A přes všechny chyby je to ještě hodnota proti dvojce a (ano, zase si to neodpustili) trojce... ()

wito

Celkom prijetelne natoceny rodinny film, ktory vdaka svojmu presne namierenemu vzorcovemu scenaru a dojimavo citlivej hudbe basila poledourisa chyti divaka, hoc trosku priehladnejsie, za srdce. ()

TEKAS

Tenhle film jsem milovala jako malá. Co já se u něm nabrečela... Byla jsem platonicky zamilovaná do hlavního (lidského) hrdiny (u Keika to není ani třeba říkat, kdo by ho nemiloval...). 13 už mi není, hlavního hrdinu už teda nežeru, ale na film mi zůstanou rozhodně pozitivní vzpomínky. Sentiment zůstává. ()

Judy24

Nikdy jsem svou infantilnost a nesmrtelnou úchylku na své milované dětské filmy a knížky nezastírala. Když mi bylo kolem těch šesti až cca deseti let, byla jsem ta holka, co se zajímala o velryby, kosatky a jiné tvory, takže když jsem objevila Willyho, oblíbila jsem si ho tak nějak natrvalo. Pravda - teď už si ten film nemůžu pustit častěji, než jednou za pár let, ale pořád trvám na tom, že jednička má své kvality. Keiko je nádherný, majestátný a svou chytrostí okouzlí každého, koho potká; ty záběry na skákající kosatky jsou ohromující a přitom se Simonu Wincerovi podařilo i natočit vážně napínavé dramatické scény, které přitom končí dětsky uklidňujícím happyendem. Jo, je to trochu zdlouhavé a roztahané a sálají z toho devadesátá léta, ale jak jsem řekla - jednou za pět let... ()