Představte si, že by na zemi došlo k velkému výpadku elektřiny. Vše mimo provoz, chaos, rabování, střelba, davová hysterie. Postapokalyptické drama začíná... Matthew Kay a jeho manželka Annie žijí společně s dcerou na poklidném předměstí Los Angeles, daleko od všech potíží i nebezpečí. Když ale dojde k velkému výpadku elektřiny, jejich idyla je rázem pryč. Vše je najednou mimo provoz, ve společnosti roste nervozita a objevuje se rabování. Rodinu navštíví jejich přítel Joe, a i když je jeho pomoc v obtížné situaci vítána, přeci jen je zde komplikace. Sebevědomý Joe totiž přitahuje Anie, což Matthewovi samozřejmě není příjemné. Zrovna když se dohadují, vnikne do domu lupič, kterého nakonec zastřelí soused. Oba manželé se rozhodnou odjet k Anniiným rodičům. Cesta se však vyhrotí, když narazí na řidiče Garyho... (oficiálny text distribútora)

Aelita

Trigger effect (efekt spouště) - velmi rychlý přechod systému do jiného stavu pod působením vnitřních lavinovitých procesů rozvinování. ___ Zajímavé je, že v kritickém stavu se u lidí snadněji spouští reakce nedůvěry, agrese a strachu. Jestli se v nás a ve společnosti projeví altruistická pomoc nebo sobecká útočnost, záleží na tak niterných drobnostech, že je jednodušší uhodnout, jaké bude počasí za pět let, než to, jak se v ohrožení života zachová nejen náš soused, ale i my sami. ()

Rodriguez

Už v době vzniku mě to nijak zvlášť nebralo a tak jsem si řekl, že to risknu znovu a mrknu na to. Ale ani po těch letech to nijak neoslnilo, herecké výkony průměrný, děj ucházející a o zbytku tu radši mluvit nebudu....škoda. 35% ()

majo25

Námet je určite zaujímavý a pojednáva o tom, čo by sa mohlo stať, keby odrazu vypli elektrinu a tak skoro ju nezapli. Proste chaos, hystéria a samé negatívne emócie. Začiatok fajn, aj keď občas s divnými námetmi dialógov, keď sa ale príbeh presunie do road movie hladiny, začína to byť nezrozumiteľné, o čo presne tvorcom ide. Občas zbytočne do komična, občas dejovo skratkovité, pripomínajúce skôr epizódu nejakého mysteriózneho seriálu. Záver zasa vyznieva do obyčajna. ()

lennyd

Los Angeles se ponoří do tmy - výpadek proudu ochromí takřka celé město, počítače, telefony, televize - vše je mimo provoz. Nikdo netuší, jak dlouho bude výpadek trvat - což ve většině z lidí začne vyvolávat ty nejhorší pudy. I Matthew se svou ženou a kamarádem se snaží ve svém domě zabezpečit - před vpády různých zlodějů, než usoudí - že potřebují zbraň a hlavně vypadnout z města ... Na tomto filmu je asi nejlepší první půl hodinka, přičemž prvních pět minut je vskutku dokonalých (návštěva kina je perfektně natočená). Škoda že se tím asi David Koepp vyčerpal, a zbytek filmu už je pak "až příliš" obyčejných. Koepp se nechtěl pouštět do postapokalyptických vizí, a tak toto téma je trochu nakousl a zbytek filmu se jen motal okolo, odnikud nikam. O herecké stránce lze snad říct jediné - nic extra, nijak nenadchne, ani nezklame (člověk musí překousnout trochu podivné chování obou rodičů - mají nemocné dítě, nemají léky ale to jim nebrání si udělat párty a pořádně se ožrat). Za film dávám dvě hvězdičky, a jednu přidám za téma - byť nedotažené... ()

VanTom

Trochu schematický film, ale se silnou atmosférou. Vztahy hlavních hrdinů jsou možná až příliš vypjaté, ale je možné, že na americkém předměstí za několikadenního výpadku elektřiny by se lidé tak chovali. ()

Slimak

Přeci jen trošku podhodnocené.Doporučuji spíše pro večer u telky, než kdejakou vyplachovačku, kterými se dnes vysílání jen hemží. Koneckonců je celkem zajímavé, co se začne dít když v celejch státech vypadne proud. Ejhle, průser! Nezpatlané, nepřehánějící, neblábolící. Dobré, svižné, věcné a přesahující. 65% ()

MickeyStuma

Snímek vypráví příběh co by se stalo, kdyby náhle dlouhodobě nastal blackout (rozsáhlý výpadek dodávky elektřiny). K takovému námětu se tvůrci vrátili např. i v roce 2012, kdy vznikl televizní seriál ´Revoluce´ pojatý však daleko více apokalypticky. Tento skromnější nízkorozpočtový filmík je však přeci jen daleko reálnější. Moderní doba se nikde neobejde bez elektroniky a ta zase bez elektřiny, takže když vypadne, nelze uplatnit službu. Nastane chaos a beznaděj. Nikdo si ani neumí představit, že by najednou nedostal v lékárně potřebný lék pro malé brečící nemocné dítě, jako se to stalo rodičům, které děj sleduje. A jak to vyřešili? Snímek neoplývá lecjakou porcí akčnosti, jak bývá obvyklé. Tady se lidé chovají zcela přirozeně ve svém rozhodování co je správné či legální a co ne v zájmu přežití v nastalé situaci, takže žádné napětí, žádná temná atmosféra, žádné tlačení na pilu divákovi za každou cenu předhodit různorodé brutální násilnosti. Snímek tedy spíše pro diváky mající raději jednoduchý děj. ()

Kingjiri

Davide Koepp je zručnej filmař i scénárista. U svý první celovečerní režejní prvotiny však ukazuje jen pěknou filmařinu. Scénař je jaksi o ničem a řeší věci, který s výpadkem elektřiny často vůbec nesouvisej (milostnej "trojúhelník"). A když už se děje něco napínavějšího, opět nejde o nic bezprostředně spojenýho s výpadkem elektřiny (zabití zloděje, přepadení na silnici apod.). Prostě jsem čekal, že bude poukázáno na to, jak moc jsou lidi na elektřině závislí a co to může všechno způsobit (servírování teplý limonády a studenejch sendvičů nepokládám za žádný drama), dvě silnější hvězdy. ()

Cortesz

Myslím si, že z daného tématu šlo určitě vytřískat mnohem, mnohem více. Ale tohle bylo dost ubohé, od toho milostného trojuhelníku jsem čekal nějaké vyhrocené hádky, mnohem silnější spory, dostalo se mi snad jen pár drobných hádek, podle obsahu jsem tedy čekal mnohem více, po hodině nudy přišlo konečně nějaké to napětí, které se samozřejmě neobešlo bez typického nesmyslného jednání postav. Čekal jsem, že to tevy vyzdvihne aspoň ten Kyle Maclachlan, ale taky nic moc, herecké výkony byly takové nijaké, jalové, celkově mě ten film naprosto nudil a myslím si, že z daného a poutavého nápadu s výpadkem proudu šlo udělat skvělej film. ()

Blazkowicz

Tak zase pro jednou velice nízkorozpočtový snímek. Zábavností skoro podprůměrné, protože ho netáhne nikdo a nic. Všichni hrají tužku, asi nedostali moc peněz. Naštěstí důvod, kvůli kterému tady jsem, se vyskytoval v záběru poměrně často, takže nemůžu říct, že by to v tomto ohledu byla ztráta času. Jinak jsem čekal větší drama a chaos. Zhasnutá světla, jeden lupič, nějaké potíže v poušti, to je fakt málo. 3-* ()

shinbone

a takle by to vypadalo. stačí aby na pár týdnů vypnuli proud a všechna civilizovanost se vytratí. jak z elektrických spotřebičů, tak z lidí. ()

tulakfelix

Poněkud zbytečný začátek, poté slušný rozběh a dobrá atmosféra a před nejlepším konec. Safra, mohlo to ukázat dění i dál! Problém milostného trajánglu zůstal nedořešený. ()

rodl

Protože jsem velmi pevně přesvědčen, že týden bez elektřiny by znamenal zkázu naší civilizace, film mě zajímal. Bohužel místo apokalyptického příběhu jsem se dočkal jakéhosi zmateného manželského trojúhelníku a naprosto nelogického a nesympatického jednání snad všech postav, které ve filmu vystupovaly, přičemž výpadek proudu na jejich jednání měl dle mého názoru dopad nulový. Jestli to byl záměr autorů netuším, ale nemám rád jednání lidí, kteří pořád nadávají nebo střílí místo toho, aby mysleli. Byl-li to reálný obraz myšlenkových pochodů průměrného Američana, pak Bůh pomoz Obamovi. Škoda Kyle MacLachlana - to je propad o sto světelných let od doby Twin Peaks a Blue Velvet. ()

Dejna2

Film mi připomněl Tmu Ondřeje Neffa a myslím si, že jsme všichni kousek od toho, abychom se vyvraždili kvůli půlce rohlíku. Atmosféru to mělo dobrou, seděla jsem skutečně celou dobu jako přišpendlená, ale moc velká škoda toho konce - v poslední minutě to bylo fakt k popukání, ještě lepší by to asi bylo, kdyby se hlavní hrdina probudil zpocenej vedle své roztomile znovu těhotné manželky a sladkého robátka. Fakt si myslím, že to ti režiséři v Americe dostávají direktem - neuděláš hepáč, nedáme ti prachy - aby neměli lidi deprese. Taky ještě , zřejmě ze stejného důvodu, přesto, že všechno zkolabovalo, perfektně funguje záchranka. Kam je pak vozí? do té přeplněné nemocnice? Ještě k tomu tempu filmu, někomu to mohlo připadat moc zdlouhavý, ale myslím si, že to bylo dobré z hlediska hodnověrnosti, když vidím v jedné minutě stopadesát mrtvol a nerozbitný hlavní hrdiny, kteří běhají stovku za deset vteřin, tak vím ,že je to jen jako, ale takhle by se to fakt mohlo stát. A když vidím Kyle Mc Lachlana, tak přidávám hvězdičku, i kdyby byl jen nakreslenej. ()

MAsakRA

Vlastně jsem se na to v televizi ani nechtěl dívat, ale každou chvíli to vypadalo, že se něco semele. Napínavý film s dobrou atmosférou na to, že je vlastně o výpadku proudu. :-D ()

Tomousful

Úvodní scéna se mi líbila, kde je ukázáno jak lidé žijí své životy před vypadnutím elektriky. Potom jsem celý film čekal, na tu zlomovou scénu a ona nakonec nepřišla. Jediná akční scéna byla na opuštěné silnici s mužem, co jim ukradl auto. Myslel jsem si, že to je ta zlomová scéna, ale nebyla, skoro to byl konec filmu. ()