Mafián z Taipei vyrazí do Los Angeles, aby tam ochránil svoji tvrdohlavou matku i nic netušícího mladšího bráchu, kterým jdou po krku záhadní útočníci. (Netflix)

makakus

Když se tady podíváte na recenze, problém je zřejmý - pro jednoho je to "zábavná komedie", pro druhého "rodinné drama", další mohl by psát o variaci na Kill Bill nebo absurdní gangsterské frašce ve stylu Bullet Train. Pravda je to všechno dohromady a zároveň nic z toho, a to nedělá dobrotu - seriál pochoduje kulhavým krokem a místy si podvrtne nohu. Spousta odkazů na Tarantina je nepokrytě přímočará a svědčí o nedostatku originality. Pak najednou bác a postavy mluví a jednají jako v nějakém béčkovém dojáku a po nás se chce, abychom zapomněli na Quentina a brali to smrtelně vážně. Je to hlavně chyba slabé režie, která nedrží formu. Herci jakoby chvílemi hráli každý v jiném žánru, akorát Michelle Yeoh je naprosto suverénní, protože ta žádné vedení nepotřebuje. Nejlepší jsou komediální akční scény jako je hned ta vstupní nebo souboj s dinosaury, Škoda, mohlo to být mnohem lepší ale takhle si výsledný koktejl nezaslouží víc než 70 %. ()

EvilPhoEniX

Netflix to teda od začátku roku rozjíždí ve velkém stylu a rozšlapuje konkurenci nekompromisně. Tohle je moc příjemné překvápko, od kterého si myslím nikdo nečekal zázraky. Brothers of Sun je Gangsterka křížená s rodinným dramatem a myslím, že taková kombinace je docela svěží a moc jsem nevěřil, že to dokáže fungovat, ale funguje to solidně. ( Kdyby to však byla čistě gangsterka byl bych ještě spokojenější). Nejlepší postava je Charles, nekompromisní assassin, jeden ze dvou bratrů, který se vrací do LA ochranit matku a svého nerdovského bratra, jelikož je na scéně gang, který se snaží vyřídit všechny Triády. Seriál má velmi chytlavé a zábavné tempo, pořád se něco děje, nechybí i humornější vložky, postavy si divák dokáže oblíbit, dokonce i ten nerdovský bratr mi nelezl na nervy ( občas některé jeho rozhodnutí bylo sice na hraně) a celý ten děj s triádami mě velmi bavil. Když došlo na akci, tak tam se tvůrci hodně vyšvihli. Všechny akční scény jsou natočeny na jeden záběr bez střihu a choreografie je velmi povedená. Charles je fakt frajer a táhl akční scény nahoru. Není to sice moc brutální, za což může i fakt, že je to taky rodinné drama, ale užíval jsem si to neskutečně. Především v 7 díle akční finále mi bralo dech. Došlo tu i na nějaké zvraty, hudba je příjemná a vizuálně na úrovni. Tady je zkrátka vše v pořádku. Není to sice majštryk, ale je to vrcholná seriálová zábava, která by neměla nikoho urazit. Každý si tu najde něco.8/10. ()

Chrustyn

Úvod navnadí, následná rozmělněnost unudí. Další případ seriálu, který by fungoval lépe jako "devádesátiminutovka" s obstojnou akcí. Příběh ale těch více než 7 hodin neobhájí a pozornost jsem ztratil někde u třetího dílu. ()

Janek

Trpí to nešvarem jako všechny dnešní osmidílné seriály - natahování. Šestý díl ve vile je ukázkově výplňkový. Jinak ale nenáročná zábava, u které se dá žehlit nebo vyplňovat daňové přiznání. Lepší variantou asijské mlátičky zůstávají korejští Čmuchalové. Více řešíme v podcastu zde ()

Lacike

Malo to potenciál na super temnú triádovku, ale nie, oni z toho museli urobiť trápnu komédiu. Najviac ma sral ten debilný otravný neschopný brat. Každá scéna s ním bola utrpením. Na druhej strane tu sú špičkové bitky, kvôli ktorým sa to oplatí aspoň preklikať. Len škoda, že Michelle tu má len jednu bitku. Ja viem, je už stará, ale aj tak. Sakra, fakt to mohol byť dobrý seriál a nie taká chujovina. 5/10. ()

malylada

Pohodová oddychovka se sympatickými hrdiny. Začáteční tempo s větší kadencí humoru mi sedlo líp než pak pletichy kolem triád a slušelo by tomu o nějaký ten díl méně. Za akční scény palec nahoru a oceňuji, že se tvůrci nebalí pár zásadních postav odkrouhnout. Netflix toho chrlí mraky a je to jedna z mále věcí, která rozhodně zaslouží palec nahoru……60% ()

kinderman

Čtvrtá hvězdička je za to, že ve své jediné akční scéně zlikviduje M. Yeohová postavu, která mě v celém seriálu iritovala ze všech nejvíc. A ne, žádné pokračování opravdu není potřeba, námět je osmi díly vydojený až až. ()

Fíla

Mafiánský akční seriál o Triádách. Charles, jako syn vůdce jedné z nich je sympaťák, který se vyžívá v pečení a zabíjení lidí. Nicméně má emoce a svědomí tak napůl. Jeho bratr Bruce, který pomalu ani neví, že nějakého bratra má, jelikož žije s matkou v LA. Což je od Tchaj-wanu nějaká ta cesta. Je to napínavý, dostatečně akční a příběhově i celkem vtipný seriál. Ovšem Bruce mi postupem času trochu lezl na nervy svým srabáctvím. Nedokázal se postavit matce, která věčně rozhodovala o jeho osudu a on vždy stáhl ocas.  Charles tomu dával dobrou šťávu a díky němu mohu říct, že se jedná o naprůměrný seriál od Netflixu. 75% je adekvátních. ()

M.i.k.e

jako nenudil sem se a účel nenáročné oddechovky splňují Bratři Sunovi slušně, ale k tomu aby vydrželi v paměti déle než pár hodin by jim slušelo kdyby se vydali pouze jednou žánrovou cestou a byli tak buď regulérní gangsterkou/akčňákem nebo odlehčenou zábavou v Chanovském stylu. Takhle je to jen neurčitý guláš, v kterém je hodně vážných momentů a akce, které jsou ovšem bezkrevné a postrádají intenzitu a Bruce jakožto komická figurka v tom celém působí jako pěst na oko...60% ()

cariada

Tak nevím jestli jsem koukal na něco jiného než ostatní, ale mě se to nějak zvlášť nelíbí. Celé je to takový nedomrlý ani ryba ani rak. Ani komedie ani pořádný drama ani akční prostě od všeho něco a dohromady to nefunguje. Postavy se chovají jak retardovaný. A k tomu ta kombinace dvou jazyků mě docela lezlo na nervy. ()

Lenka.Vilka

Tak mám za sebou další pořádnou jízdu, která (skoro) celou dobu příjemně šlape, rozhodně nenudí a je to především strašná zábava. Jenom mi přišlo, že je třeba připravit se a bejt se seriálem na stejné vlně. Proč? .... Je to gangsterka? Je to komedie? Je to rodinné drama? A je podstatné, že je to všechno dohromady, když všechny tyhle vrstvy spolu skvěle fungují, nebo je lepší, když se všechno drží v pěkně upravených šuplíčkách, aby divák přišel o tu příjemnou zábavu z překvapenosti, že se to povedlo skvěle dát dohromady? Protože ono se to povedlo a mě neskutečně sedlo. (No, a když budu mít náladu jenom na jedno z toho, je spousta jiných věcí, který mi to dají.) Celá pointa s rodinou byla skvělá od začátku až do konce. Včetně toho, že lhát a podrážet ostatním je špatný, natož v rodině, ale když je to pro její prospěch, tak sem s tím. A klidně dvojitý nášup. Od druhé poloviny se sice ubere na humoru, ale je tam pořád, ale ono to vlastně sedí k ději, když to Bruce ze začátku nebere vůbec vážně, narozdíl od Charlese, který to bere všechno až moc vážně. A do toho vždycky starostlivá mamča. (Jdi do postele, zítra máš test. A ty pojď se mnou, ta mrtvola se neuklidí sama.) Jenže všechno to dává smysl. A začne se všechno trochu obracet. Možná proto paradoxně mě bavily právě ty díly, který mohou působit jako vata, protože se v nich rozebírá právě ta rodinná část. Bez který by potom nefungoval konec. A potom to poslední. Když se přijde do té drsnější a akční roviny, tak jsem byla vážně spokojená. Hlavně v těch momentech, kdy si střih dal šlofíka. Ano, akční scény nejsou většinu času nijak zvlášť drsný, ale jsou vážně skvěle natočený. A toho si cením mnohem víc. Takže jo, tohle se povedlo. Skvěle napsaný, dobře zahraný, dohromady vážně pohoda, která příjemně zabaví. Ano, má to svý mouchy. A to především prapodivně vystavěný poslední díl, který se vás snaží přesvědčit, že postavy skončí určitým způsobem, zatímco vy víte, že to je blbost, a když skončí potom tak, jak to bylo jasný, tak to nikdo nikdo najednou neřeší, přestože předtím to bylo takový haló. To trochu zamrzelo. Protože....nejsem si jistá, jak jsem si měla přebrat konec. Je tam potitulka. Už se nedělají cliffhangery a konce jako konce, ale konce jako konce a potitulky, takže když jdou dál titulky, pozná se, že asi přijde potenciální průser. Protože tenhle filmový nešvar je teď i v seriálech. Já si umím přestavit, že tohle jako konec. Že jsem viděla skvělou jednohubku, která mě zabavila na pár dní. A se všema těma se hercema se ráda znovu sejdu u jiných věcí. Jenže tohle výsledný efekt trochu dost kazí. (Podobně jako třeba v loňském majstrštyku Moving.) A mám dost velké obavy, že pokud bude pokračování, přijde to právě o humor. A to by bylo škoda.. :( 90% Update 4.3.2024: pro druhou sérii zrušeno... ()

viperDavid

První půlka velkolepá, druhá už začala pokulhávat, ale i tak velký nadprůměr. Bratři slunce se povedli a doufám, že se natočí pokračování ()

Comics.jto

Rodinná komedie a vyvraždovačka? Chci vidět kolik členů v rodině spolu kouká na organizovaný zločin aby se pobavilo. Celkem úzkoprofilový to je.  .  A prostě každá epizoda působí tak že má být z 1/3 jeden žánr, pak další a pak další. A občas to kvůli tomu tak nějak pokulhává. Ale jinak jo, je to zábavný, dobrá cheografie u akčních scén i nějaké zajímavé tracking shoty a nějaké propojení s okolím, či souboje na pozadí. Takže jo není to nudný. A párkrát takový to "rodina na prvním místě". . Hlavní co si oblíbíte jsou postavy. Většina je extrémně sympatických, jak měkký syn který chce být spíše impro herec, než pracovat v podsvětí. Tak vrah který má zálibu na vaření, jenž se vrátí k rodině a docela jí obrátí vzhůru nohama. Ano mám celkem úchylku na záběry kde se vaří s kreativní kamerou, vypadá to cool. Tak i matka (matka i z everything everywhere all at once <3) je celkem sympatická. A všichni hrají na dobré úrovni.  . Humor je sympatický a dá se u toho dost nasmát. Hudba je pěkná, čínská tradiční i moderní americká. Co musím taky vypíchnout jsou kostými.  .  Tempo optimální ale ke konci to trošku hapruje. Šel by počet epizod snad trošku zkrátit. Příběh má od ¾ několik zvratů a něco je takové přihlouplé. Ale popravdě mohlo to být mnohem horší. Tvůrcům se podařilo vše celkem vyvážit i když něco opomněli. A poslední epizoda je vrchol seriálů. Doufám že nebudu pokračování jen protože to bude vydělávat, ale nechá se to takhle hezky uzavřený.  . Celkově 7/10 ☀️☀️☀️☀️❌ ()

radecacek

Vcelku zábavná děti ská jednohubka k obědu, která nevyniká ničím, ale neurazí (Některé scénáristické rozhodnutí jsou na přeshubu, ale i tak jsem to dokoukal). Bojové scény mají dynamiku, ale jsou dost vágní. Průměr ()

Dr Lizal

Začalo to dobře, ale postupem času šel humor s logikou do hajzlu...jediný, kdo mě zajímal byl Charles + Krvavé boty (škoda tak malého prostoru) ()

TheSpearCZ

Další letošní parádní minisérie od Netflixu, Brothers Sun chytnou za srdce a hodně se mi líbil ten samotný kontrast mezi dvěma světy, kalifornskou pohodičkou a tajvanskými tradicemi. A hlavně jsem konečně zase jednou koukal na něco, kde se mi okamžitě zalíbilo vykreslení postav, které tady nemají chybu. Začíná se trošku pomaleji, ale čím příběh dále spěje, tím je všechno více vygradovanější a poslední dva díly jsou vyloženě za odměnu. A teď když vím, jak se mi tyhle postavy zalíbily, tak velice rád uvítám druhou sérii. /80%/ ()

dannyyy

Nejdelší a nejlepší reklama na známé i u nás pálivé Buldak nudle :)) Tady se Netflix opět trefil a plní, co slíbil, že ubere na kvantitě a přidá na kvalitě. Nezdá se mně, že by ubral na kvantitě, ale na kvalitě rozhodně přidal. Bylo to svižné, zábavné, takový ten chytrý rodinný humor říznutý mafianským sarkasmem, akce byla taky fajn a audio-vizuál s obsazením byl dokonalý. A díky seriálu se musím co nejdříve podívat na můj oblíbený akčňák z mládí Gymkata :) ()

barteca

Každý klan brání svou rodinu. Desítky mrtvol, jede to tam, jak na běžícím páse, ale vše vždy morálně ospravedlněno. Ale má to takový zábavný akcent. ()

bararich8

Tenhle seriál umí jedno výborně, akci, choreo je super a fakt dobře se na to kouká. Po velmi slušném rozjezdu se to pak s přibývajícím díly mění v rodinné drama, které tomu už tak nesluší a tempo opadává. Chování postav není vždy úplně srozumitelné, ale jinak nemám problém. Být to ale třeba zhuštěno na 6 dílů, bylo by to na plný počet, takhle "jenom" 3,5* ()