Okouzlující démon

• Južná Kórea Maidemon (viac)
Južná Kórea, (2023–2024), 17 h 7 min (Minutáž: 60–72 min)

Nelítostný démon se zaplete s odměřenou ženou z bohaté rodiny a ztratí přitom svoje schopnosti. S její pomocí se je snaží získat zpátky a přitom to mezi nimi zajiskří. (Netflix)

bulinka

Obsahuje spoiler: Za mňa sklamanie. Song Kang ma tu tak herecky nenadchol ako v Love Alarm či. Nevertheless. Ešte aj v Navillera mal svoj šarm. Podľa mňa to je tým, že je mladý a ešte z neho robia mladšieho. On je skvelý vo vážnych momentoch...tie si s ním neskutočne vychutnávam. Dokonca aj tie vtipné vedia byť dobré a potom sú tu trápne scény, ktoré mu nesedia a on to vie a vidia to všetci..alebo aj nie a len mne to vadí. A kaderníka a maskéra by mal vymeniť. Hlavná ženská postava uvažovala primerane, racionálne aj triezvo. Dobre sa na ňu pozeralo. Posledný diel bol podľa mňa zbytočný a zbytočne sa naťahoval. Žiadna kreativita v tom ako ožil. 8 ročné dieťa by bolo kreatívnejšie. Alebo to mali nechať nech umrie..nebol by prvý ani posledný. Vedľajšie trápne postavy boli ako v súťaži rýchlej roty. Hrozne toto nemám rada, uberá to seriálom body, ľuďom IQ len klesá. Našťastie sa tam našli aj záporné postavy a tie to trochu viac vyvážili. Čakala som nejaký tajný príbeh o démonskom synovi, nič. Aspoň, že bola tajná zmluva s otcom mladej..:) ()

Jirka_Šč

Seriály, ve kterých hrozí reálné nebezpečí, jsou fajn v tom, že si tvůrci nemusí pomáhat berličkami jako milostný trojúhelník a nelogicky jednající postavy. Nebezpečí samotné stačí na udržení napětí. My Demon (líbilo by se mi víc, kdyby český název zněl Můj démon) takový seriál je. Navíc, pokud má v hlavní roli Kim Yoo-jung, která je v současnosti jednou z nejkrásnějších mladých jihokorejských hereček. Pokud bych měl ukázat na slabiny, pak jsou jimi některé podle mě poněkud zbytečné vedlejší charaktery. Ale dokážu s nimi žít. ()

chemik11

Naprostá pecka! Není to jen romantika pro ženy, ale každý si tam najde svoje. Romantika jasně. Dále komedie, spousta legrace a vtipných situací, například s Pakem, PR týmem nebo tím gangem. Dále ta fantasy část o démonovi a uzavírání smluv. A v neposlední řadě trocha akce. Prostě taková směs žánrů, která překvapivě funguje. A to díky skvělým hercům a jejich hereckým výkonům. Za mě asi nejlepší, co jsem od Korejců viděl a škoda, že není více dílů. ()

Petra321

Ďakujem instagramovým editom za to, že mi ukázali tento skvost. Pokiaľ neberiem to úvahy BL, toto bola moja prvá Kdrama a rozhodne nie posledná. Postavy som si zamilovala hneď v momente ich prvého stretnutia. Chémia chemikovala a Do Do Hee spolu s Joong Gu Wonom tvorili nádherné, no zároveň aj miestami komické duo. Ich spoločné interakcie nemali chybu a nemilovať ich bolo jednoducho nemožné. Romantická zápletka bola jedna vec, no rodinné intrigy a pátranie po vrahovi ju robilo ešte lepším. Všetko do seba tak krásne zapadalo, čo robilo situáciu ešte lepšou. Vedľajšie postavy boli takisto skvelé a krásne dopĺňali náš hlavný pár. Všetko bolo premyslené do najmenších detailov, a aj keď sme po celý čas mali celkom jasné nápovedy, až do samotného odhalenia nám to nedošlo. Musím však priznať, že posledné epizódy tak trochu stratili svoju dynamiku a koniec som si predstavovala trochu inak, no bez ohľadu na tieto drobnosti bol príbeh úžasný. ()

Stifmeister

///   "My Demon" není vůbec špatný seriál, ale zároveň to není naprosto fenomenální podívaná (alespoň tak jsem se cítil po jeho zhlédnutí). Začátek byl opravdu slibný, příběh se rozjížděl svižně, ale jak to bohužel bývá u nových korejských sérií, výpňové díly uprostřed série celý požitek jen zbytečně prodlužují a člověkovi se moc nechce k seriálu vracet. Upřímně mi chybí "staré časy", kdy jsem byl schopný některé seriály celé zhlédnout během dvou/tří dnů (právě díky absenci zbytečné výplně). Se 16 epizodami je prostě někdy obtížné udržet konzistenci a tento seriál tím trpí. Abych nebyl jen kritický, musím pochválit skvělý soundtrack (především NewJeans), originální příběh a bezchybné herecké výkony. Musím souhlasit s Jirkovým hodnocením, že 김유정 je opravdu jednou z nejkrásnějších mladých jihokorejských hereček, které si dokážu vybavit. Už v seriálu "Backstreet Rookie" se mi velmi zalíbila a nemohu se dočkat, kde se opět objeví. Když to shrnu - dobrý příběh (až na jeho délku), pěkná hudba, skvělé herecké výkony - to všechno je seriál "My Demon".  |7.5/10| ()