Daj si pohov, kamoš!

• Česko Dej si pohov, kámoši (viac)

Max Goldman a John Gustafson jsou staří sousedé. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášniví rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali, pochopitelně o ženu a od té doby jsou nepřáteli, kteří si den co den navzájem znepříjemňují život drobnými schválnostmi, což je, zdá se, v jejich osamělých životech jedinou jejich radostí. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se totiž líbí a tak po ní neustále pokukují, což energické ženě pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví děti obou starců. Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut, když ho to neusmíří, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi. To však zdaleka není konec vyprávění. (oficiálny text distribútora)

Dagoussek

"SELHAL TI ŠULÍN, ŽE JO!!!HAHAHA!!!" A spousta dalších hlášek od dvou dědoušků, kteří se kamarádičkují, přitom soupeří a dělají si naschvály. Nakonec silné přátelství zvítězí. Příjemná a inteligentní komedie. ()

Pecival

Mám rád Jacka Lemmona, Daryl Hannah je (jako vždycky) extra hezká a Lemmonův fotřík naprosto dokonalý. Herci si svoje špičkování evidentně užívali a proto mají jejich přestřelky fungující chemii. Což pomůže překlenout tu a tam slabší momenty. Vcelku příjemná oddechová pohodovka. ()

toffy

Nehovorim,ze to bolo zle,ale nebolo to take, aby som si na konci povedal WAW...dopredu som vedel,ze sa to skonci nejak takto...ale vcelku "grindy pindy" dobre to bolo :)))) ()

vitekpe

Je zajimavy, ze nemuzu dat vic nez stred. Pritom je to takova poklidna, mirne pateticka komedie, ve ktere si vsichni padaji do naruce, jsou na sebe hodni, atd...Uz jsem to videl tolikrat, ale porad nemuzu prijit na to, co mi tam vadi.. 3+ ()

herr_carter

Jasný důkaz toho, že jak do hry vstoupí ženská, i v důchodcích se najednou zažehne jiskra mládí a můžou spolu s přehledem soupeřit jako dva puberťáci..samozřejmě nejlepší ze všech filmů o dvou kamarádech, kteří si dokážou navzájem pěkně lízt na nervy................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Wally

Velice pohodová záležitost, kterou na svých bedrech svými skvělými hereckými výkony nesou dva hlavní hrdinové a pání herci - J. Lemmon a W. Matthaus. Tato komedie tu už nějaký pátek je, ale stejně mne vždycky zaručeně pobavi. Oslovení 'Posero' nebo 'Moulo' jsou v jejich podáních prostě roztomilé přezdívky :-) ()

klúčik

Jedna z najlepších komických dvojíc v dejinách filmu. Aj v pokročilom veku sa im podarilo si zahrať vo výbornom filme. Ich spoločná práca je úžasná. J.Lemmona W.Matthau - boli ste výborní herci. Tento film hodnotím 80%. ()

Zagros

Vcelku běžný námět a relativně průměrná komedie chtělo by se říct. Nicméně jako ústřední dvojice jsou obsazeni Jack Lemmon a Walter Matthau, kteří podávají úžasné výkony. Své role si viditelně užívají a z filmu je i díky tomu cítit pohoda. Přes prakticky neustálé hádky jsem se často smál, nebo možná právě proto? Film jsem navíc viděl v povedeném slovenském dabingu, který nakonec posunul hodnocení ke čtyřem hvězdám. ()

borec999

"Slyšel jsi o Eddiem Hicksovi? -Co? -Zemřel ve spánku". -To je ale šťastnej parchant. Veľmi fajn oddychovka, v závere aj s jemným nádychom Vianočného filmu. Ťaží hlavne z chémie a výborných výkonov hereckého dua ústredných starcov (Lemmon a Matthau), ktorí sa doberajú,urážajú a robia si naschvály ako malí chlapci a toto ich (ne)priateľstvo sa len prehĺbi keď sa do ich okolia nasťahuje atraktívna susedka, o ktorú majú obaja záujem. Zasnežené prostredie Minnesotty malo svoje čaro, vtipy fungovali, dramatickejšia linka taktiež a i záver sa podaril. Slabšie 4*a 70%. PS: Burgess Meredith (známy hlavne ako tréner Rockyho Balbou) bol ako 94 ročný otecko Jacka Lemmona nenapodobiteľný a sypal hlášky jedna radosť. ()

Davej

Slabší 4. Jack Lemon a Walther Mathau to spolu dokázali rozjet opravdu slušně. Některé jejich slovní přestřelky jsou skvostné. A potěší postava otce Jacka Lemmona, který má víc elánu než oba dva o dvacet let mladší hlavní hrdinové dohromady. ()

wosho

Normálně by se jednalo o malou, bezcennou, ale zábavnou komedii. Co z ní dělá něco výmečného je její obsazení. Lemmno i Matthau jsou i ve stáří výteční herci a komici a jejich soupeření o zachovalou stařešinu je opravdová zábava. Škoda jen toho přitroublého konce. ()

Kovaja

Supr komedie o valce mezi dvema sousedy kvuli nove puvabne sousedce.Suprovni je zaverecna scena jak dou titulky a v okne se ukazuje Lemmon se svym otcem ktery jako zkuseny perverzák ma hodne vyrazu pro sex(Zajezdit si na Divokym Pony,Vezme ho dolu do mesta....) ()

Kanca

Už od dětství zbožňuju tyhle dva kámoše a čím jsem starší, tím víc chápu jejich humor! Této komedii dávám 100% a všem doporučuji se na ní podívat! Jack Lemmon a Walter Matthau vás nemůžou zklamat! :) ()

Hanys_

Čekal jsem nějakou důchodcovskou nevímco, a dostal jsem pěkně vostrou komedii, která to stáří ukazuje zase v jiném světle. Fakt parádní zábava se slavnou sehranou dvojkou. Ještě bych vypíchl Burgesse Mereditha, kouče Rockyho, který si tu střihnul parádní roličku. ()

Radim

Tak nějak mám pocit, že Lemmon i Matthau se pro tyto role narodili. Excelentní herecké výkony a překrásná komedie, která pohladí. Zcela vyjímečně dávám přednost českému dabingu s Vladimírem Brabcem. ()