Daj si pohov, kamoš! 2

• Česko Dej si pohov, kámoši 2 (viac)

John s Maxem se láskyplně oslovují šašku a moulo a zase si výborně rozumějí. Max sice závidí Johnovi Ariel, která si ho vzala, ale bez zášti. Oba staroušové chystají svatbu svým dětem: Maxův syn Jacob se chystá oženit s Johnovou dcerou a vzít si její malou dcerku za svou. Ta ho ale nemá moc v lásce. A oba dědoušové stále s chutí chodí na jezero, kde na ně čeká jejich přítel-nepřítel věkovitý a obrovský sumec, kterého se snaží celý život ulovit i Johnův 95letý otec. Na břehu jezera stojí dům, v němž "hoši" roky kupovali návnadu, jejich starý přítel zemřel a domek koupila pohledná María (Sophia Lorenová) se svou matkou a hodlají tam zřídit italskou restauraci. Max se ji snaží přemluvit, ale ani jeden z nich nejde pro slovo daleko, a tak začne boj, kterého se s radostí účastní i John. K tomu se dál chystá svatba, ale budoucí novomanželé mají z chystaných překvapení čím dál menší radost, svatbu nakonec zruší a rozejdou se. Tím je zapomenut spor s Maríou a boj mezi oběma muži opět propuká naplno. To ale rozhodně není poslední zvrat v jejich osudu... (oficiálny text distribútora)

Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Trochu slabší, jak už to (bohužel) v pokračováních bývá. Poklidné rybaření a smírnou náladu mezi starými (ne)přáteli naruší opět žena, tentokrát stále okouzlující Sophia Loren, navíc se svojí temperamentní matkou.. Walter Matthau & Jack Lemmon (a nejen oni) mají o zábavu opět postaráno. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 80%. ()

genetique

Herecké klasické duo znova povstalo, aby i na sklonku svojej kariéry zaútočilo na naše bránice. A opäť so značným úspechom. Slabšia vlastnosť, čo sa týka kvality druhých dielov sa síce potvrdila, no len s nepatrným rozdielom. Ja som sa bavil skvele a Sophia Loren sem nečakane dobre zapadla. 80%. ()

aLPaC

Přiznávám, že jsem neviděl žádný film s dvojicí Lemmon/Matthau, dokonce jsem neviděl ani první díl "Kámošů", a tak nemohu srovnávat, ale tohle se mi opravdu líbilo. A to filmy, v nichž většinu hlavních rolí hrají senioři moc nevyhledávám ani nemusím. Možná ale díky této zkušenosti změním názor, každopádně chci vidět více filmů hlavně s Lemmonem. Je to opravdu sympaťák a i v pozdějším věku neztrácí nic ze svého charisma a optimismu. Plus Burgess "Mickey" Meredith jako nadržený osmdesátník, chrlící jednu perlu za druhou. Doporučuji a jsem zvědavý na jedničku. ()

Anderton

Presne ten istý prípad, čo prvá časť. Je ale dobré, že si tieto dve legendy ešte raz našli na seba a na svojich verných priaznivcov čas a zopakovali si úlohy, ktoré nebudú patriť možno k ich najslávnejším, ale o to im ani nešlo. Učasť Sophie Loren je veľmi významným bonusom tejto vcelku vydarenej komédie. ()

Orlau32

Báječná komedie s dvojici vynikajících herců WALTEREM MATTHAUEM A JACKEM LEMMONEM. Jsou nejen kouzelní, ale film má spoustů neotřelých nápadů (jako na př. když Lemmon chce jít spát ke svému kamarádovi, ten jej odmítne vpustit do domu, a na Lemmonovou námitku, že je venku zima, podá mu Matthau přes okno zápalky s odkazem ať si venku zatopí. Řvala jsem smíchy.- a těch vynikajících fórů ! Samozřejmě, že na atraktivitě filmu přidává i superstar SOPHIA LOREN i kdysi půvabná ANN.MARGARET. A kupodivu je to film z roku1995, což mi napovídá, že nejen 60. a 70. leta to uměla, ale že umění je i v režisérech a jejich neotřelých nápadech. ()

• Během natáčení trpěl herec Burgess Meredith Alzheimerovou chorobou a už nebyl schopen zapamatovat si ani ten nejjednodušší text a musel ho číst z kartiček, které drželi asistenti vedle kamery. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)
  • Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)