Daj si pohov, kamoš!

• Česko Dej si pohov, kámoši (viac)

Max Goldman a John Gustafson jsou staří sousedé. Žijí v minnesotském městečku Wabasha, oba jsou vášniví rybáři a kdysi dávno byli kamarádi. Jenže pak se pohádali, pochopitelně o ženu a od té doby jsou nepřáteli, kteří si den co den navzájem znepříjemňují život drobnými schválnostmi, což je, zdá se, v jejich osamělých životech jedinou jejich radostí. To se ovšem změní v okamžiku, kdy se do jejich sousedství nastěhuje svérázná vdova, profesorka anglické literatury Ariel Truaxová. Oběma se totiž líbí a tak po ní neustále pokukují, což energické ženě pochopitelně neunikne. S oběma se seznámí a dokonce to vypadá, že by jeden či druhý mohli mít šanci ji získat. A tak se mezi nimi znovu rozpoutá nelítostný boj o ženu. A do toho všeho se ještě objeví děti obou starců. Johnova dcera Melanie, jejíž manželství s nevěrným Mikem se rozpadá a Maxův syn Jacob, který kandiduje na starostu. Ariel stráví příjemný večer a poté i noc s nesmělým Johnem, což ovšem značně vyostří vztah se žárlícím Maxem. John se soka nejdřív pokusí usmířit tím, že mu vrátí jeho milovaný a nedávno ztracený rybářský prut, když ho to neusmíří, rozhodne se sklíčený muž přenechat ženu příteli. Úmyslně se s ní pohádá tak, aby si šla pro útěchu k sousedovi. To však zdaleka není konec vyprávění. (oficiálny text distribútora)

tranquill

"Krindy pindy!". Jedna z nejlepších komedií nerozlučné dvojky Matthau + Lemmon. A také skutečná romantická, která stojí za to. Jejich škádlení ve znamení "co se škádlívá, rádo se mívá", vtipné dialogy a vůbec příjemný a lidský humor a chování hlavních postav jsou největší devízou, pro kterou je možné tento film vidět kdykoliv... ()

P. J. D.

Vtipná americká komedie o dvou tvrdohlavcích, co se neustále hádají a usmiřují, čímž vzniká nemnohá komická situace. Zní to jako recept na průměrný film, ale kupodivu tomu tak není. Herci nejenže plní do puntíku vizi režiséra, ale navíc přidávají svoji vlastní osobitost v podobě různých grimas, mimik a gest, které prohlubují propracovanost postav. Hudba je skvělá, protože krásně podtrhává přihlouplost a především absurdnost mnohých scén. K pěti hvězdičkám, ale ještě hodně schází. Jednak proto, že se nezbavíte pocitu toho, že film je trochu kýčovitý a také proto, že kamera mohla být rozhodně lepší. 4/5. ()

Kingjiri

Osobně bych uvítal větší rozvinutí komediální složky (např. přidánim ještě bláznivějších naschválů, který si oba sousedi dělali). Dle mýho názoru se příliš nepovedlo začlenění vztahu sousedů, jejich potomků a nově příchozí ženy do příběhu. Řešit uvedený vztahy byl fajn nápad, jenomže když z toho vzešlý vztahový scény, kterých nebylo vůbec málo, neměly potřebnej komediální nebo dramatickej náboj, byly vcelku zbytečný. Ale musim uznat, že se mi líbil závěr, kdy se nakonec dva toho času nepřátelé dali dohromady ze stejnýho důvodu, z jakýho se před dávnými časy rozkmotřili. Příjemná podivaná, ze který si toho však bohužel nebudu za pár dní příliš pamatovat, protože neni pořádně co. Za povedenej casting hlavních rolí třetí silnější hvězda. ()

Armin82

Příjemná komedie na Nedělní odpočinkovej den, vypráví příběh dvou letitých kamarádů, kteří se i v důchodovém věku chovají jako kluci. Je vidět, že se hlavních rolí ujali herci s velkýma zkušenostma--->slušných 80% ()

boni

Velmi milá komedie jako stvořená pro oddych a zlepšení nálady. Jack Lemmon a Walter Matthau opět potvrdili, že jsou sehraná dvojice. Film o přátelství, lásce a starém sváru dob minulých. Nechybí typické "vážnější scény", ani ten pro americké komedie tradiční prvek - happy end. Příjemné dílo, ale zase taková opravdu jednohubka, takže víc než tři hvězdy nedám. ()

Brinkley

Je to milé, mile úsměvné.....dva senioři - rivalové se na stará kolena snaží okouzlit o něco málo mladší femme fatele. Nic víc, nic míň, pro někoho možná nostalgie. Bohužel ani za přítomnosti dvou hereckých legend. ()

thestral

já nemám, co bych tomu vytkla - Jack Lemmon a Walter Matthau jsou spolu dokonalí - a o zábavu a radost ze života, včetně sněhových andělů, tu není nouze! ()

kyLuke

Krásná komedie, která není ani tak založena na scénáři, na režii, na hudbě, ale na hereckých výkonech. Oba dva hlavní představitelé to ale opět zvládli skvěle a já se nenudil! Vše ostatní je vedlejší a já musím odpustit i průměrnou televizní režii a v podstatě neoriginální hudbu Alana Silvestriho( i když je to můj oblíbenec). Skvělý film! ()

touchud odpad!

Tohle se u mě naprosto minulo účinkem, ani jednou mě první půlhodina nerozesmála...Oba herce v titulních postavách mám rád, těšil jsem se ... ()

Zadri

Velice příjemná a vtipná komedie, kde citové vazby mezi dvěma staříky jsou uvěřitelnější a milejší, než zamilovaný pár v romantickém filmu. Velmi povedené a skvěle zahrané. ()

Toustovač

Tenhle film jsem dřív chápal čistě jako poťouchlou komedii a tak mě po letech překvapilo, jak vážná a působivá podívaná to vlastně je. Skoro mi tu ten humor přišel navíc. ()

Dinsberg

Nedělejme si z přátel nepřátele, nenechme si život proklouznout mezi prsty a kazit si ho záští. Jack Lemmon i Walter Matthau sou prostě k sežrání, ať už se hašteří o ryby nebo o ženu svých snů. Ann-Margret je kusanec i ve svých 52 letech. ()