Vánoční komedie s Eddiem Murphym v hlavní roli o muži, který si dá za úkol vyhrát každoroční soutěž ve vánočním zdobení domů. Nechtěně ale uzavře dohodu s prohnanou elfkou, která pak přivede k životu pohádku Dvanáct vánočních dnů. (Prime Video)

MiniMinion

Kdybych měl korunu za každý streamovací film z tohoto týdne ve kterém mají protagonisté sobecké přání, které nakonec málem zkazí Vánoce a vlastně životy celé rodiny, kde kouzelná osoba předá rodině důležitou lekci, kterou zrovna všichni potřebují, kde v příběhu dcery hrají nějakou roli hledači talentů mezi sportovci, o kterých rodiče nemají vědět, a kde se objeví nějaká relativně populární hudební skupina, měl bych dvě koruny, což není moc, ale je zvláštní, že se to stalo dvakrát. Viz Rodinná rošáda (2023). Tohle je ovšem na horší z těch dvou. ()

Xmilden

Vánoční snímky, které v posledních několika letech tak nějak z povinnosti vznikají mě zrovna dvakrát nebaví. Vyjímkou byla loňská Šílená noc s parádním Santou. Vánoční ulička se nestane klasikou ani za tisíc let. Jistou originalitu tomu nemůžu upřít, ale Eddie už je fakt docela starej a své nejlepší komediální časy má dávno za sebou. Nehledě na to, že tady není vtipného vůbec nic. 30% ()

BMW12

Tvůrci se alespoň trošku snažili přijít s něčím novým, co se týče vánočních filmů. Film samozřejmě táhne Eddie Murphy, který snad vůbec nestárne! Jen děj filmu je předvídatelný, a tak dopředu tušíte, jak to dopadne. Taková vánoční jednohubka. ()

M.i.k.e

Murphy je tu překvapivě celkem snesitelný, ale to samé už se nedá říct o celém filmu a když tady začnou zpívat různí pajďuláci, bylo to místy na hranici snesitelnosti. Nic proti vánočním filmům, ale všechno má svoje hranice...40% ()

oveckaoa

Pokud to porovnám s Rodinnou rošádou (2023)  tak je tohle minimálně o dvě třídy lepší. Má to lepší děj, sympatičtější  herce a i triky jsou na lepší úrovni i vtipy jsou lepší (není zde žádný fekální humor nikdo zde nezvrací a neprdí nejvíce pobavil vtip s Valentýnem ) . Chlápka vyhodí před Vánoci z práce (to nemohly počkat po Vánocích?)  on místo, aby si našel práci tak chce vyhrát soutěž v  tom kdo bude mít nejlépe nazdobený na Vánoce barák (ačkoliv ho nazdobený neměl) , aby vyhrál 100 000 (později zjistíme, že ani peníze nejsou jsou to poukázky do Tacos obchodů ) . Tak jde k nějaké bývalé elfce  do obchodu a koupí tam vánoční stromeček a ráno z toho stromečku zmizí ozdoby. On pak musí do Vánoc ty ozdoby pochytat (jsou to reální lidé a zvířata) nebo se z něho stane živá figurka tak jak s předchozích lidí.  Bohužel to kazí délka (30 minut mohlo jít klidně pryč a ničemu by to neuškodilo) a konec kdy mu ta elfka ty prsteny předhodí místo, aby je schovala (na to jak si hraje na chytrou velká chyba). Jediná nesympatická postava je ta moderátorka co přehrává a na konci  si černoši pohoní jelikož zjistí, že Santa je černý tohle jsou jediné tři negativa ve filmu. 60 procent ()

Bozvav

Ano, je to kýčovité, americké a Santa je černý, dobře oblečený štramák bez trapného pupku. No a?! Také je to vtipné, milé, herci jsou sympatičtí, triky skvělé a hudba hodící se. Hlášky byly, vyloženě trapné scény ne a ten lehce sebe ironizující podtón také fajn. Za mne příjemná vánoční podívaná, kterou lehce nadhodnocuji, kvůli zdejším hnidopichům a dávám 70%. ()

BOURQUE

Po Netflixu a Disney si vypustil svoj (prvý) vianočný film aj Prime Video. Musí sa však priznať, že Vianočná ulička patrí medzi doposiaľ najfarebnejších a technicky tých prepracovanejších výstupov v danom žánru za rok 2023. Rola pre Eddieho Murphyho sa hodí, ale film nedokáže posunúť viac dopredu. Film má niekoľko menších či väčších chýb (áno, myslím aj na klišé momentov), ale jedným z najvýznamnejších je práve runtime, ktorý zbytočne má 120 minút. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

MickeyStuma

Začátek komediálního příběhu zdánlivě naznačuje, že jde o remake vánoční komedie s českým distribučním názvem „Budiž světlo“ (2006), ale nakonec se ubírá jiným směrem a předkládá nám další, na VOD tolik oblíbený, mix různých motivů z různých starších filmů do jednoho. V hlavní roli Eddie Murphy, připomínající dobu své největší komediální slávy. Ano, mimo jiné se zde také objevuje jistý motiv z jeho filmu ' Dr. Dolittle (1998), ale jinak nechť divák sám vzpomíná a hledá, co a kde už viděl. Jako vánoční rodinný film však s určitým skřípěním funguje dobře, i když s přesahem do průměru. Postavy jsou sympatické, snaha o humor, jaký býval pro filmy Eddieho Murphyho typický, vše si drží své vánoční atmosférické kouzlo, k tomu všudypřítomný chaos a patřičná energie, jen aby se divák bavil. Dvouhodinová stopáž je však na takový film příliš. Druhá třetina filmu už je natahovaná a působí dojmem, jakoby to ztratilo vůli skončit. Každopádně se jedná o film nabitý rodinným dobrodružstvím, fantasy tématikou, nějakými těmi emocemi a bohužel zadrhávající se zábavou. A to je na celém filmu to největší zklamání. Všichni se snaží, co to jde, ale výsledek zůstává někde na půli cesty. V důsledku použitých známých motivů se i tento film může nakonec jevit jako naprosto zbytečný, ale uvidíme, co ukáže čas. Třeba dozraje a za pár let se na to budeme dívat jinak. ()

Olík

Eddie Murphy ještě občas umí ve vážnější poloze vystrčit růžky (Jmenuju se Dolemite, Pan Church), ale jako topový komik, tak tyhle časy už jsou zaváty tunami sněhu. Vánoční ulička není ani vstupenka zpět mezi hollywoodskou elitu, ani vhodný navnazovač vánoční atmosféry a vlastně nakonec ani dobrý film. Zápletka ještě dejme tomu, ale zbytek strašně nesympatický. Navíc samozřejmě podle současného tlačeného trendu „I Karel IV musí být Afroameričan“. A tak jediné kvůli čemu  po Vánoční uličce štěkne alespoň jeden pes z deseti je právě jméno Eddie Murphy, který je na rozdíl od těch všech Norbitů a zamilovaných profesorů zde docela snesitelný. Jinak je mi líto. ()

Likan7

2 hodiny téměř nekoukatelného filmu, který vás má naučit slepě nepodepisovat pochybně vypadající smlouvy... milovat své nejbližší... odpouštět... věřit... a přežít 2 hodiny téměř nekoukatelného filmu. ()

tkey odpad!

Blackwashing level tisíc. Kdyby to bylo víc černý, tak mi to ukradne kolo. Jediný role co zde dostane běloch je idiot, zloduch a nebo gay (a to je mám z logiky věci rád) s jedinou výjimkou Róna Swansona, který by jim na to jinak nekejvl. Půl hvězdu za originální nápad a za Rona, víc si to nezaslouží a snad to brzy zmizí v propadlišti dějin... ()

cerdax2

Soutez o nejlepsi vanocni vyzdobu ve Vanocni ulicce aneb jak udelat dvouhodinovou nudu a prudu. Samotny napad neni spatny, jen realizace pokulhava, zabavy i napeti pomalu. 45% ()

ESNYR

Miluju filmy kde se drtivá většina lidí chová jak mentálně zaostalí psychopati a kdo je jinej, musí být za kazišuka. Demence USáků co se týká vánoc, je patrná ve většině filmů o vánocích a tohle není vyjímka. Předpokládám že pokud bych bydlel v USA už bych byl mrtvý, protože jako rodina vánoce neprožíváme už několik let a stromek jsem ozdobený viděl někdy okolo roku 2010. A navíc nesnáším tu atmosféru, kdy se každej přetvařuje jak je z toho všeho nadšený. Eddie už na to hodně dlouho nemá a je smutné vidět jak moc klesá takovým výkonem. Kdysy jsem se snad párkrát dokázal pousmátpolicajtům ale ty časy už jsou dávno pryč. ()

Grimaldi

Tak tohle bylo hodně špatný. Tak moc že i některé vánoční filmy od Hallmarku či Netflixu dokážou být mnohem lepší. Po shlédnutí jsem přemýšlel, kde se to pokazilo a dospěl jsem k závěru, že úplně všude. Opravdu zbytečně dlouhá stopáž, špatné herecké obsazení kde je většina herců včetně občas Murphyho jenom otravná a hlavně stupidní scénář/děj. Tím že se Murphy podílel i na produkci jde značná část odpovědnosti jeho směrem. Vážně teď doufám, že v rámci jeho dohody s Amazonem nám přeci jen v budoucnu dodá alespoň průměrný film a ne další Candy Cane Lane, která balancuje na hraně odpadu. Tak snad, držme si jako diváci palce. ()

NikiVai

Ve valné většině ani pořádně nevnímám kdo je ve filmu bílý, černý nebo puntíkatý. Ve Vánoční uličce mě ale vyloženě třískalo do očí, jak jsou všichni klaďasi černí a zloduši bílí. Nijak mi to zážitek nezprotivilo, spíš uvažuji o tom, proč to tentokrát bylo tak moc do očí bijící. No, ale k filmu. Já se bavila. Kdyby ptáky nahradili třeba sobi (aby to bylo jo klišé), paní moderátorka nebyla tak uječená a keramické postavičky byly třeba ze dřeva, asi by to klidně mohlo aspirovat na pět hvězd. Ale hlavně ti ptáci mě tam fakt vytáčeli :))) ()

Fuzzytomato

Neuveriteľne zdĺhavé, odporné, nezáživné, ťažkopádne a celkovo zle spracované. Mohlo to byť zaujímavé fantasy ale bohužial nevydalo. Chcelo to byť vtipné ale scenárista nemal zmysel pre humor. Je to rozhodne jeden z filmov pri ktorom sa dobre spí. S dabingom to bude lepšie a triky sú fajn ale inak nič. Keby tam nehral Eddie, nikto by nepozeral. ()