Hra na oliheň: Výzva

Réžia:

Liz Oakes

Účinkujú:

Bryton Constantin

456 skutečných hráčů vyrazí do světa Hry na oliheň, aby v náročné zkoušce schopností i charakteru zabojovali o výhru 4,56 milionu dolarů, která jim úplně změní život. (Netflix)

hwnd

Neříkám, že místy nepobavilo, ale jako celek spíše promarněné. Samozřejmě, že když se soutěžící nesměli postřílet, tak to ztratilo skoro všechno to, co seriál dal. Ale i tak jakoby nevěděli, jak ta soutěž má vypadat, jestli chtějí drsnou soutěž o přežití, kde rozhoduje um soutěžících nebo soutěž, kde se lidi vyhazují a intrikují mezi sebou a nebo hru, kde prostě rozhoduje náhoda a záleží vlastně jen na štěstí. Každá ta větev by sama o sobě asi fungovala, ale jako mix se mi to prostě nelíbilo. K čemu je, když má někdo šikovnost a v hlavě nemá zelí, když si pak nevím, třeba sedne do špatné lodě při hře a pak jen kouká, co se s ním stane. ()

Lilith03

Nevím, co odpaďáci čekali, já jsem teda spokojená. Tenhle seriál miluju, neskutečně se těším na druhou sérii a tohle je podle mě úžasná výplň, která skalním fanouškům squid game zkrátí čekání :⁠-⁠). Soutěžící jsou skvěle vybraní, mega cením to, že se drží seriálu, ale přináší tam i něco nového. O hvězdu dolů dávám za to, že tam jsou malé mezery, které by šlo vychytat. Například to, že si někdo jde znovu pro jídlo a i tak se na všechny dostane a mu to jen tak projde. A také jsem četla, že prý tvůrci hodně věcí podcenili, došlo k mnoha zraněním a ke hráčům se nechovali moc dobře - to by se nemělo stávat a ze strany tvůrců je to dost velký průser. ()

mFranta

Asi takhle. Podívejte se na YouTube na video od MrBeast, který také udělal adaptaci hry. Akorát mu stačilo video o délce 25 minut. Zkrátka, tohle mě nějak neoslovilo. ()

trickmaster

Tady je to jak na FB tpč. Kdo čekal, že Hra na oliheň bude něco jako Big Brother tak se spletl no... Překvapivě je to Real show z kontextem seriálu ()

mikiqex

Podle mého je to skvěle zpracované a věrné své předloze. Výše výhry, která je o řád vyšší, prakticky postačuje k tomu, aby soutěžící hráli "jak o život". Je to hodně o vztazích a citech, což není úplně moje parketa, ale to pojetí mě pohltilo i tak. Samozřejmě, že to má řadu slabých míst, ale pořád jde o první sérii. A ke druhé hře teda musím říct, že jsem před týdnem v Soulu dalgonu hledal dva dny a marně. Ale bylo boží, když na mě v metru na reklamním panelu vyskočila upoutávka :-) Spoilers: Překvapila mě úmrtnost po prvním kole, cukr-káva-limonáda-čaj-rum-bum jsme jako děti hráli hodně a většina vždy dorazila až k pikajícímu. Nahrazení přetahované loděmi mi přišlo chytré a zpracování hry bylo fantastické (a ve druhé sezóně by tu přetahovanou mohli vrátit, aby měli soutěžící taky nějaká překvapení). Stejně tak nahrazení nočních bitek za výhody, včetně možnosti někoho vyřadit. Přidat kuličky k pikniku za odměnu bylo rozkošně zákeřné :-) A napadlo mě, že by vojáci △ mohli mít makety zbraní s nějakými krátkovlnnými vysílači, pomocí kterých by odpalovali barevné kapsle vyřazených. ()

HrubyLada

Jako jooo dobře. Je to zajímavě natočené. Některé hry se změnily kvůli bezpečí hráčů a i přidání nápadu že mezi hrami mohou kreativně buď vyloučit jednoho hráče nebo mu dát výhodu do hry. Je tu jen jedna věc. Některé reakce hráčů jsou tam jakoby tak přehnané že mě připadá že je to všechno jenom nahrané a nebo ti hráči jsou proste přecitlivělí. Jistě si to najde mnoho fanoušků, ale je Škoda že to vypadá jakoby Netflix tuto hru jen jakoby nahrál. ()

kokofek

Trochu omylem kdy jsem si nevšimla,že to není pokračování ,ale reality show. Po marném čekání na trochu drsnosti jsem se ale statečně dodívala,abych zjistila,že je to jen první část a že se tudíž nedočkám vítěze. Nevím čím to je,že se mi ty emoce zdály přehnané. Nevím jestli jsme poněkud chladnější nebo spíše zvyklí své emoce neprojevovat. Je pravda,že vyrůstat za normalizace nebylo úplně košér. ()

DexMASTER094

Poměrně dobrá reality show plná dobrých záporáků (432 - tak moc jsem jásal, když skončil na lodích, nebo 278, která si myslela, že jí levárny projdou a propluje) a dobrý "herců", kdy většině lidem člověk jejich emoční herecké výkony nemůže snad ani uvěřit, leda by byl silně naivní. Kdyby alespoň na takovéto úrovni hráli herci v současných českých filmech, byla by to změna jako hrom. Hvězdičku dolů ale musím dát z důvodu častého svalování na průběh hry náhodě - kámen nůžky papír, krabičky s klauny apod. Některé hry mne naopak potěšily - námořní bitva, nebo třeba dárek. Suma sumárum povedená reality show na motivy Squid game. Ale proboha, co ten konec?! To opravdu po vyřazení 454 hráčů dohrajeme tak velkou hru v podání kámen nůžky papír?! Skoro jsem chtěl dát 3*, ale nakonec přeci jen dávám 4*. Přídavek? Jistě! ()

flyer.nick

Olihní iluze je téměř dokonalá, celkově to v sestřihu vypadá moc dobře. Škoda je hlavně to, co se kolem hry dělo, kdy zprávy byly jen o úrazech nebo o týrání hráčů. Někdy jsou fajn i nové hry, které v seriálu nebyly. Ale proti nim je tam spoustu takových nesmyslných výplní, celé je to hrozně natahované, a bohužel při tom množství hráčů je jen v rukou režie, komu bude divák fandit a koho nenávidět, vlastní názor si divák udělat o nikom nemůže. ()

UncleMorty odpad!

Džeha jak ten šmejd Pan Zvíře mohl předběhnout naší ultramoderní levicovou lame gay produkci a udělat kvalitní Squid Game pro lidi! To prostě jako ne! Takže vy všichni šmejdi co jste pro nás někdy v minulosti dělali vozembouchy! Teď se tvařte jakože to děláme navostro a fakt! Takže makejte, dělejte drama a reagujte jak vegani před lobotomií! Rozkaz zněl jasně! BUDEM TO MÍT LEPŠÍ! Jenže ono to lepší není. Je to tragický, otřesný a to nejhorší na tom je, že jde až na pěst poznat, že je to všechno nahraný... ()

pedvora

Divim se, ze to ma tak nizke hodnoceni. Cekala jsem kvuli tomu uplnou traparnu, ale nakonec jsem zhltla prvnich 5 dilu naraz a ohromne se bavila. Nekteri soutezici trochu prehravaji, ale to je klasika a neodradilo me to. Samozrejme pro nefanousky serialu to musi bejt neskutecna blbost 😂…. Jinak prostredi je identicke, souteze podobne a dokonce i vychytanejsi. Jsem zvedava na dalsi dily! ❤️ ()

Kubasino

Nevím, co si o tom mám myslet. *možný spoiler* Opět se emerická reality show nevyhla zběsilému a bezmyšlenkovitému plánu ženských hráček převzít otěže. Ale tentokrát si navíc kryli záda hráči podle barvy pleti. Nevidím důvod, proč bych měl víc věřit své "černé sestře", než doposud čestně hrajícímu hráči. Jako běloch to asi nemám šanci pochopit. Ale srát mě to může... ()

Zevluska

Jelikož mě úplně minul ten mega boom se seriálem a lidi mi ho úplně zprotivili, byla jsem skeptická. Seriál mě nakonec.. ne zklamal, ale nenaplnil tu hysterii, kterou předváděli ostatní. Tohle mě bavilo. Aspoň to bylo real. ()

KuceraJohny

Než vyšla poslední epizoda měl jsem chuť dát hvězdiček pět. Nevím proč se to změnilo možná tomu ublížilo dlouhé čekání, ale už jsem zpět nenasál tu atmosféru, kterou jsem cítil při sledování předchozích 9 epizod. Jinak musím říct, že jsem se skutečně bavil. Bohužel všichni lidi, kterým jsem fandil se do finále nedostali, ale tak už to holt bývá. Bavil jsem se a to hodně. Tvůrcům gratuluji, povedlo se jim vytvořit věrnou kopii a ještě k tomu něco přidat, aby to nebylo nudné. Doporučuji. ()

Ondak

Mě to nebavilo. Jedná se o reality šou jako kopírka seriálu hra na oliheň s mírnými změnami. Co se týká jednotlivých disciplín, tak pokud se soutěží, tak je to celkem ok. Ale vše okolo je hrozné. Nezajímavé postavy, které mi stejně přijdou jako herci a vše prostě takto mají hrát. Opravdu jsem trpěl a umíral z rozhovorů a asi od 5 dílu už jsem je poslouchat ani nemohl. Možná z toho důvodu jsem si ani konec neužil. Vše je takové nezajímavé a neskutečně natahované. ()

nudlis

Nelze hodnotit chování jednotlivejch účinkujících, jsou to lidi z davu, přišli tam s nějakou motivací a charakterem a nemají scénář (jako v tom hraném seriálu). Takže se chovají jak se chovají. Ostatně jako jakýkoliv účastníci jiných "reality show". A to ostatní, tedy průběh hry, kulisy, střih, kamery, blablabla - to bylo podle mě chvalitebné. Nějaký drobnosti by se daly trochu vylepšit, ale jako celek to fungovalo a hranýmu seriálu se to přiblížilo výtečně. Včetně "střílení" vyřazených soutěžících. A jen drobná poznámka na závěr - je "fascinující", že jak jde o prachy, ve spoustě na první pohled "slušnejch" lidí se probudí ta skrytá svině a jdou přes mrtvoly. V tomhle případě naštěstí jen skoro (přes mrtvoly). ()

NikiVai

Mě to bavilo moc. Líbí se mi nápad udělat skutečnou soutěž na motivy seriálu. Baví mě sledovat jak  jednotliví účastníci postupně odkrývají své pravé já. Škoda jen vyřazování bez skutečné hry, kdy jen někdo někoho vybere a bye bye. ()

VladoCZ odpad!

Velká škoda, že jsem si nevšimnul dříve, že nejde o pokračování snad kultovního seriálu ale o jakýsi pokus o reality show s paintball kuličkama a věnoval tomu celých 30 minut, než mi to došlo. Jasně, moje blbost, ale když budu chtít soutěž, podívám se na Hry bez hranic. Původní seriál byl o něčem úplně jiném. Odpad nedávám kvůli vlastní zhrzenosti ale proto, že to není ani trochu zàbavné a přitom je to úplná kopie seriálu. Napadá mě jediné, proč... ()