Beckham

Davidova motivace (E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia What Makes David Run (viac)
Veľká Británia / USA, 2023, 1 h 17 min

Beckhamovi vzpomínají na Davidovo dramatické působení v klubech Real Madrid, LA Galaxy, AC Milán a Paříž Saint-Germain a dojde řeč i na to, jak se jim daří teď. (Netflix)

Martrix

Každý sportovní životopis bude tendenční. Něco se zamlčí, něco vyzvedne a výsledek může být....třeba dokonalý marketingový produkt. Beckham je v tomto naprostý mistr. Všichni víme, kam to v USA dotáhl a tento dokument bude mít stejný účinek, jako angažování Messiho v Miami. Obrovsky zvedne zájem o něj a fotbal v Americe...příběhy totiž táhnou. To načasování je geniální. To ale kvality dokumentu nesnižuje o nic víc, než téměř nekritické image, které díky němu Beck získává. Díky němu si mnozí zafixují, že to byl superfotbalista, perfekcionalista velmi loajální svým klubům a plně zapálený pro fotbal. Dokonce se mu podařilo postavit do příznivějšího světla i Victorii...která si s ním dost užila. Prostě pan dokonalá značka. ()

William_

Skvělé a vyčerpávající zakončení naprosto skvělého dokumentu. Ta paralela na konci dílu kde David sleduje Messiho v dresu Miami kopat přímák, ze kterého dá nakonec branku, mě dostala do kolen. Jediné co Davidovi asi většina mužů nezávidí, je jeho madam. Ta je nakonec v dokumentu vykreslena docela dobře, a i ona ho několikrát podržela při složitých chvílích v jeho bohaté kariéře, ale z rozhovorů a celkového chování na mě moc dobrý dojem neudělala. (možná to je taky tím, že jsem spíše na blondýnky). ()

Sany33

Príbeh: Do posledného dielu série toho autori napchali ozaj veľa. Jednak Davidov odchod z Realu Madrid, jeho úskalia v Amerike, či už súkromní alebo na klubovej úrovni. Návrat do Európy kde aj ukončil kariéru či prebratie klubu Miami kam dotiahol najlepšieho hráča sveta. Prevedenie: Dlhá životná cesta futbalovej legendy, módnej ikony, rodinnej istoty ale v komplexnosti muža čo si išiel za svojím snom a nikdy sa nevzdal. Viem že dokument je ódou na Davida a všetko okolo nemusí byť tak ružové ale aj napriek tomu sa mi to páčilo už iba z titulu, že sa jedná o jedného z mojich obľúbených hráčov, ktorý navyše hrali aj v mojom gulty pleasure klube AC Miláno.  98% ()