Last Straw

• Veľká Británia Last Straw

Vražedné řádění na malém městě se dostane na práh venkovského bistra, kde musí mladá servírka během jedné dlouhé noci bojovat o život. (tribican)

POMO

Na režijní debut zábavný thriller s tuctovou, ale hezkou blonckou Jessicou Belkin v hlavní roli. Její nervní postava bude některé diváky iritovat, a o to více si užijí její trápení zamaskovanými výrostky. Film umí i překvapit, fanoušky hororu potěší krví a celkově jednoduchou, v žánru vděčnou premisou. Ale začátečnické chyby, obzvláště ve střihu, jsou v něm nepřehlédnutelné. [Sitges FF] ()

EvilPhoEniX

Jak dopadl sympaticky vyhlížející Dinner Invasion ??  Na IMDB si film vede zatím slušně 6.6 je pěkný, ale za sebe jsem čekal větší intenzivnější a brutálnější jízdu.Film zaujme krásnou hlavní hrdinkou, byť její chování až tak sympatické není, slušným soundtrackem a dobrým řemeslem. Film má také slušný spád a v půlce nabídne jeden solidní a nečekaný zvrat, za což plusy nahoru, mínusem pro mne bylo finální zúčtování, které zkrátka postrádalo větší tah na bránu a nebylo příliš efektivní/brutální, takže je z toho jen sympatická a strávitelná jednohubka, která na debut je dostačující, ale mohlo to být zkrátka lepší. 6/10. ()

*CARNIFEX*

“Invasion” z Bistra u Homolku, ktorá po polhodinke začne celkom pekne odsípať. Ak niekto očakáva prekvapenia v duchu námetu hry “na mačku a myš”, bude pravdepodobne neukojený. Z celkového hľadiska, to chcelo ďaleko väčšiu dávku originality najmä v násilí, no bohužiaľ, je to len taká bohapustá šermovačka pre nenáročného diváka. ()

Goldbeater

Svěží a dynamicky natočená variace na „home invasion“ thrillery, jen v tomhle případě máme místo domova bistro, v němž hlavní hrdinka tráví noční směnu. Některé tvůrčí volby a zkratky dávají znát, že jde o debut ještě nevytočeného tvůrce a dal by se trochu vypilovat, ale stále jde o velmi povedenou a napínavou žánrovku, která baví každou minutou a chystá si pro diváka nejedno překvapení. [Sitges 2023] ()

RUSSELL

Diner invasion s výborným twistem a solidní závěrečnou dohrou. Last Straw je velmi slušným debutem Alana Scotta Neala s vyloženě skvělým soundtrackem, avšak nohy tomu podlamuje děravější scénář, který by potřeboval vychytat nějakou tu mouchu – přitom v několika případech by vše šlo vyřešit pouhou větou navíc mezi postavami a hned by některá rozhodnutí dávala větší smysl. ()

maddy

Poctivá skôr thrillerová, než hororová žánrovka na štýl home invasion, resp. v tomto prípade diner invasion, ktorá navyše namiesto jednoduchého invasion ponúka aj nejaký ten príbehový twist, aby vyústila do zaujímavej spleti vzťahov a rozhodnutí. Striedma stopáž, fajn hudba, akurát škoda, že Last Straw aspoň v závere trocha viac nepritlačí na pílu, či už po stránke brutality alebo napätia. Mohol to byť podstatne intenzívnejší zážitok. Takto len fajn jednohubka. CELKOVO: 6/10 ()

BOURQUE

Solídny režijný debut Alana Scotta Neala, ktorý z obsahovej a formálnej stránky dobre zapadá do daného žánru (má takmer všetko, čo je pre neho charakteristické). Charakter hlavnej postavy a jej vývoj si Jessica Belkin celkom dobre osvojila. Solídne vedenie príbehu s vysvetlením jednotlivých častí udalostí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()