Night of the Hunted

• Francúzsko Night of the Hunted (viac)

Když nic netušící žena (Camille Rowe) zastaví uprostřed noci na odlehlé čerpací stanici, stane se obětí sociopatického odstřelovače, který se jí tajně mstí. Aby přežila, musí nejen uhýbat jeho kulkám a bojovat o život, ale také zjistit, kdo a proč ji chce zabít. (mikki089)

Marceloo

S Franckom Khalfounom to je ako na hojdačke, ale tentokrát potešil. Izolovaný horor na benzínke, ktorý vyvolá príjemné spomienky na vlnu New French Extremity (zhodou náhod som to večer dával na usb kde mám Haute Tension), stojí v ňom parádna Camille Rowe proti neznámemu šialencovi a dialógy prinútia diváka zamyslieť sa. Nájdu sa aj chyby ako napríklad totálne nezmyselné rozhodnutia väčšiny vedlajších postáv a značná miera predvídatelnosti, ale u mňa prevažuje spokojnosť. ()

pornogrind

Z celkem slibně rozjetýho thrileru se nakonec stala v druhé půli konverzačka. Franck Khalfoun mě tak o svých scénáristických a režisérských dovednostech přesvědčil pouze jednou a to hned ve svým prvním filmu P2 z roku 2007. Jinak mě jeho filmy moc neberou. Stejně je to i s Night of the Hunted kterej to má u mě za 2hvězdy. ()

bourec

Prvních dvacet minut navozuje napětí, a pak to celkem nudí. Byl jsem zvědav, jak z toho Khalfoun vybruslí, když se tak hezky na tý benzínce zahnal do rohu. Tohle uměli rejžové z konce milénia, když z cekem nudnýho příběhu dokázali vykouzlit zdrcující napínavou jízdu se smysluplným koncem. Tady sice jakýsi konec je. Ale dozvíme se vlastně hovno. Ten střelec nakydal za tu hodinu mnoho pravd, ale koho to zajímá to znovu a znovu poslouchat. Snesitelný, ale víc nic. 50%. ()

majo0007

Návrat "New French Extremity" sa (opäť) nekoná. Khalfoun - zalez znova do diery. A producent Alexandre Aja (WTF!) ešte do hlbšej! Mimochodom, ten walkie-talkie by som po pár sekundách rozjebal - holt ale to by nebolo "tension"... ()

maddy

Jednoduché, neškodné, thrillerové Béčko odohrávajúce sa na priestore jednej miestnosti/lokácie (v tomto prípade čerpacia stanica), ktorých sme tu už mali desiatky (najviac dá spomenúť na ATM a Phone Booth). Scenárom nijako originálne a úplne predvídateľné, ale po režíjnej stránke štandardne zrežírované, vďaka krátkej stopáži hravo usledovateľné a vyslovene to nič nekazí. Akurát to je celé také nevýrazné, no ako malý thriller na stream viac ako vhodné. CELKOVO: 5/10 ()