ATM

Film pojednává o trojici přátel z práce. Jednou večer po firemní akci dostanou chuť na pizzu. Jdou tedy k automatu, aby vybrali peníze. Jenže tohle bude jejich nejhorší rozhodnutí v životě. Budou totiž uvězněni neznámým mužem. Začíná tak boj o holý život. (LIVINGDEAD)

castor

Jsou projekty, u kterých si divák vyloženě říká o to, aby šly rovnou na věc. ATM však nabízí dvacet minut tlachání o ničem, než se dostaneme k tomu, oč tu běží. O moc lepší to ale nebude. U následujícího děje totiž musíme mnohokrát přivírat obě oči, abychom přešli některé hodně šílené momenty, které poskakují na hranici logiky a divácké trpělivosti. Tvůrci se nám snaží namluvit, že jde o další z kousků á la Schumacherova Telefonní budka. Samozřejmě, že nejde!! Absence motivace, absence atmosféry, absence napětí, absence nějakého skutečně překvapivého momentu. Hlavní drtič lidských orgánů a osudů není žádný mluvka, jen magor, co zbožňuje pravítko, fixu a svou bundu s kožíškem. Ospale moc nevypadá, peníze si vybrat taky zrovna nechce, nicméně strach z něho opravdu nejde. Hra na kočku a myš tak uspokojí hodně nenáročné diváctvo, protože ostatní musí být zákonitě nasraní, že jim tahle sešlost 3 + 1 vzala půl druhé hodiny života. ()

jarkolar

Film plný hloupostí, ať už menších (ale přesto k zamyšlení), tak přímo do očí bijících. Já obvykle nejsem ten, co chytá každou scénu za racionální konec, ale tohle mi prostě nedalo a nad některými situacemi a rozhodnutími postav jsem se musel pozastavovat. Onen záhadný věznitel nepůsobil moc děsivě a nijak moc se v průběhu filmu nepředvedl, což jsem čekal do poslední chvíle, že se stane. Samotné trio pak není nijak zvlášť trýzněno během svého pobytu, takže pokud čekáte skupinu lidí, která bude trpět a strádat, tak tady se toho nedočkáte.Koukatelný to bylo, ale že bych to musel někdy vidět znovu, to opravdu ne. ()

Riddick77

Tuctová zbytečnost, která nemá úplně špatný námět, protože samotná situace působí hodně nepříjemně a sugestivně. Člověk si lehce představí, že tohle by se mohlo stát i jemu a jen škoda, že scénárista závěrečnou pointu nedotáhne do sofistikovanějšího konce - motivace krvelačného dementa je, že je krvelačným dementem. Trochu málo. Logika postav občas hapruje, ale každý nemůže být hrdina, zvláště když vidí, jak někdo bezdůvodně umlátí chlapa k smrti. Ale důvodů pro otočení očí v sloup je i tak přehršel. Inu, zhlédnul jsem to primárně kvůli Alice Eve, leč čekal jsem přece jenom poněkud více. Spíše slabé 3/10! ()

lennyd

Končí firemní večírek, a trojice kolegů míří domů. Po cestě dostanou chuť na pizzu, ale jelikož nikdo z nich zrovna nemá cash, zastaví se u jednoho bankomatu. K bankomatu, uzavřeného v prosklené budce, se dostanou díky bankovní kartě jednodušše, ale v cestě ven jim zabrání šílený chlapík v kabátu s kapucí. O tom že je šílený není žádných pochyb, když jen tak zavraždí okoljdoucího muže venčícího psa.... Tento film získá kladné body určitě svým originálním námětem - ještě štěstí že u nás jsou bankomaty více méně otevřené okolí, po tomto filmu bych do nějaké takové budky asi nelez. Ale tím bohužel výčet kladných vlastností film končí, a začínají ty záporné. Tak za prvé - absolutně nesympatičtí herci. Nejsympatičtější ze všech byl asi ten chlapík s kapucou, a to hlavně proto že za celý film nepromluvil ani slovo, a musím říct, že chvilkama jsem mu i fandil, když jsem viděl jak je ústřední trojice debilní. A za druhé - logika. V době kdy téměř každý (američan) posílá na twitter nebo fejsbuk že se ráno vzbudil, tak nikdo z trojice nemá mobil? Hm. Nenapadne je vyběhnout z budky a každý utíkat jiným směrem, nebo se vyplížit, když je chlapík zaneprázdněn jinou prací? Hm. Zapalovač, kterým mohou přivolat pomoc, najdou asi až po hodině a čtvrt. Hm. Mrznou, ale mrtvýho chlapíka nechají komplet oblečeného. Hm. A tak dále, a tak dále. ()

Marsik

50% na kontě? To se mi zdá pro ATM příliš kruté. Je mi ale jasné, co všichni záporně komentují. Jsou to nelogické situace a nelogické jednání hlavních postav. To ovšem teď nebudu rozebírat, to by bylo opravdu na dlouho. Musím ale za sebe říci, že to byl při nejmenším zajímavý film, který občas donutil k zamyšlení, jak by v takové stresové situaci člověk jednal. Pokud budu brát film z pohledu diváka, který se na necelou hoďku a půl chce zabavit, tak musím říct, že to film splňuje beze zbytku. Navíc o napětí a zvýšený tep není nouze. Takže si tento zástupce thrillerů může udělat kladnou čárku. 70% ()

• Pro tento film byl postaven bankomat. (Pajkenzi)
  • Snímek se natáčel ve Winnipegu v Kanadě. (Yardak)