Tom Ripley je ctižiadostivý mladý muž. Na záhradnej párty sa náhodou zoznámi so starším bohatým mužom a, vycítiac príležitosť, predstiera, že pozná jeho syna, svojho rovesníka. Čoskoro dostane ponuku za 1000 dolárov odcestovať do Talianska a priviesť mladého Dickieho Greenleafa späť domov. V Taliansku sa pripojí k Dickiemu a jeho krásnej priateľke a užíva si s nimi život v prepychu a bez práce. A nezastaví sa pred ničím, aby pre seba získal všetko, čo má Dickie Greenleaf a on nie...Film vznikol podľa slávneho románu Patricie Higsmithovej a bol nominovaný na 5 Oscarov. (STV)

starbrejkr

Vpravdě netradiční thriller o vpravdě netradičním mladíkovi. Pan Ripley je pro mě rozhodně nejlepší výkon Matta Damona, co jsem zatím mohl vidět. Jeho chameleónská postava, nejdřív tak precizní a sebejistá nad hrou, kterou sehrál se všemi okolo a na konci tak rozpolcená a zoufalá je určitě jedna z nejzajímavějších filmových postav 90. let. I výkony ostatních jsou parádní (včetně Gwyneth Paltrow, kterou jsem vždycky měl hlavně za dobrou herečku než pěknou ženskou). Filmu taky prospívá, že nemá jasně určenou kladnou postavu a člověk si jí musí (pokud jí chce a umí) najít sám. Jestli musím něco vypíchnout, tak je to vražedná scéna na lodi, která je naprosto brilantně natočená. Málokdy si divák připadá, jakoby tam opravdu s nimi byl...Jediné, co mě trochu mrzelo, bylo, že některé otázky, které byly nakousnuté (hlavně sonda do Ripleyho psychiky a pronásledování svědomí) nebyly úplně dotažené. Otevřený konec, který film má (za který jsem mimochodem rád, fádní dopadení by zkazilo zvláštní nádech filmu), by tak měl ještě větší dopad na diváka. ()

zuzinka2

Velmi netradiční thriler (akce skoro žádná a některé pasáže poměrně zdlouhavé), ale již od počátku máte z tohoto filmu pocit, že se na plátně děje něco špatného. Z herecké stránky výborné, z Matta Damona jde strach a Jude Law zahrál bohatého synáčka taky výborně a Paltrow taky není špatná (i když v porovnání s pánským obsazení je trochu nevýrazná), výborná režie i hudba (scéna jak Dickie s Tomem v baru zpívají byla skvělá). Přesto se tento film nestane mým oblíbeným filmem od Anthonygho Minghelly (škoda, že už nenatočí další zajímavé filmy) a pokud bych si měla vybrat sáhnu spíše po jeho romantických počinech. 70% ()

nithiel

Nedovolím si hodnotit, neboť hlavní postava mi byla tak neuvěřitelně nesympatická (což značí, že zahraná je velmi dobře), že jsem musel někdy po polovině vypnout a doufat, že neušel trestu. ()

C0r0ner

Dá se to shrnout do věty - vůbec mě to nebavilo. A proč? Protože to sice mělo slušný námět, ale díky příšerné délce celého filmu se to moc nedalo vydržet dokoukat. Mít to tak o hodinu méně, byl by z toho výborný thriller, ale takhle jsem se strašně nudil a ke konci už mě to moc nezajímalo. 40% ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - nominace (5) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Matt Damon, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Jude Law, Nejlepší režie - Anthony Minghella, Nejlepší hudba - Gabriel Yared ()

pakobylka

Takový milý, nesmělý, úslužný - a neškodný ... Talentovaný byl - o tom není pochyb. A vy můžete z relativního bezpečí druhé strany obrazovky sledovat, kam až ho zavedlo jeho nadání stát se v podstatě kýmkoli, pohotově improvizovat a vylhat se z jakékoli situace - a musíte si přiznat, že to nebyla jenom jeho vina. Mezi námi žije bezpočet osamělých, zakřiknutých, zakomplexovaných jedinců, kteří hledají pochopení, lásku a přátelství, touží po seberealizaci, po úspěchu a po bezstarostném životě na výsluní ... Své problémy nezřídka řeší za pomoci nejrůznějších úhybných manévrů, které se staly jejich jedinou účinnou zbraní ve světě, který jim není nakloněn. Není podstatné, jestli mají vyjasněnou svou sexuální orientaci. Převážná většina z nich si prožije svůj nenápadný život a ničím mimořádným na sebe neupozorní - bez ohledu na to, zda alespoň zčásti najdou, co hledají ... Drama, které dokáže velice realisticky vystihnout charaktery a motivaci jednotlivých postav, prostřednictvím nahodilých situací si zlomyslně pohrává s jejich osudy a přitom vám s notnou dávkou škodolibosti našeptává, že alespoň malý kousek Toma Ripleyho může mít v sobě každý z nás. ()

BoXBe

Jedinečná režie a nesnesitelný Ripley. Skvělá hudba, Řím a herecké výkony. Minghella neminul cíl, málokdo umí točit tyto filmové opery jako on. ()

campix

K shlédnutí Talentovaného pana Ripleyho mě dohnalo velmi kladné hodnocení od lidí, kterých si zde vážím a neodradilo mě ani to, že Nine i Anglického pacienta od Anthonyho Minghelly jsem více méně protrpěl. A vybral jsem si velmi dobře. Hodně kvalitní thriller z evropského prostředí, jen ve mě trošku hlodal červíček pochybnosti ohledně her pana Ripleyho, kterého ztvárnil za mlada velmi kvalitně obsazovaný Matt Damon. Nějak jsem netušil, jak mu všechno tohle mohlo vyjít. Jako celek, ale nápaditý scénář, zajímavý herci a i přes dlouhou stopáž celkem zábava. Kvalitní film. ()

majo25

Aj ked to zo začiatku tak nevyzeralo, vykľula sa z toho celkom dobrá krimi-dráma. Niektoré pasáže ale boli zbytočne pretahované, vlastne aj tá stopáž je priveľká, vyplnená niekoľkými piesňami, ktoré hrozne nudili. Z hercov dobre zahral iba Law, ostatní boli viacmenej priemer, vrátane mladého Damona. Hodnotenie: 65% ()

TomPrusik1

Pan Tom Ripley je výborný imitátor a člověk, co dokáže okolí pěkně zamotat hlavu. Na první pohled působí poměrně nevině. Získává si dobré přátele, mezi kterými je oblíbený, poslouchá jazz. Pak se z něj vyvine pěkná svině a dělá věci, které byste do něj možná ani neřekli. Snímek Talentovaný pan Ripley si s vámi hraje takovou pomalou, zajímavou, hru, která vás nenudí. Ukázkově vypráví příběh, začíná pěkně zlehka a ke konci dostanete výborný hlavní chod s dezertem na závěr. Místy je to teda trochu předvídatelné a vy tak nějak tušíte, co vám Mínghella přinese na stůl a jak to bude asi plus mínus vypadat. Neméně skvělé je také vykreslení jednotlivých postav, jejich myšlenkové posuny a díky tomu chování ve složitých situacích dává celkem smysl. Nemůžu pominout, že film je výborně herecky obsazen a skvěle zahraný (hlavně ze strany Matt Damona a Jude Lawa). V podstatě nemám moc co filmu vytknout a dobře jsem se bavil. I když je pravda, že v některých situacích by se možná hodilo šlápnout trochu na plyn. Je ale otázkou, zda by rychlejší vyprávění příběhu a více akce nebylo spíše ke škodě než k užitku... Zasloužených 8/10 ()

moviefilm

Ako spomenul POMO, Talentovaný pán Ripley je film, ktorý treba pozerať tretím okom a dokonca ho mám v osobnej TOP 3 takýchto "treťoočných" filmov:1.Sweeney Todd, 2.Talentovaný pán Ripley, 3.Narušenie. Skvelé herecké výkony, réžia, výprava, geniálna atmosféra a hudba. Mne toto k excelentnému filmovému zážitku stačí...Film by si zaslúžil tieto OSCARové nominácie:najlepší adaptovaný scenár, najlepší herec v hlavnej role-Matt Damon, najlepší herec vo vedľajšej role-Jude Law, najlepšia herečka vo vedľajšej role:Gwyneth Paltrow, najlepšie kostýmy, najlepšia výprava a najlepšia hudba. ()

vesper001

Jsem velkým fanouškem předlohy knižní i filmové, takže budu srovnávat a hodně. Zatímco Clément diváka rovnou hodí do hloubky, Minghella vysvětluje, co to voda je, proč je mokrá a teprve potom vám dovolí pomaličku sestupovat dál od břehu. Až úplně ke konci si v ději trochu zaplavete. :) Nejasná sexuální rovina kupodivu přežívá i v této moderní verzi, Dickie si ovšem dokazuje svou heterosexualitu vehementněji, Tom je evidentním asexuálem, který by rád byl homo. Zjev hlavních postav s jejich předlohami srovnávat nelze. V plném slunci bylo vše dokonale a děsivě krásné, tady je krása pozlátková a navíc popraskaná a plná kazů. Dickie je k nerozeznání podobný (k)análovému hejskovi, kterého Jude Law ztvárnil v Oscaru Wildeovi, Mattu Damonovi role psychopatického chameleona také sluší jak zajíci uši. Vizuální orgie při sledování těch dvou ovšem nezažijete. Hlavní myšlenka naštěstí zůstala. Kam až jsme schopni zajít ve jménu závisti? ()

andrii

V plném slunci leští osobní iluzi. Jak třpytivá je. Drží číši. Posla R.I.P. Po skle teče zl/at/á krev. Vytočil si  cyankáli charakter. Démonický "mučedník" v ruletě. Teď má závratě. Závětí temna vykonavatel. ()

Andrew Scott je nový pan Ripley

Andrew Scott je nový pan Ripley

26.09.2019

Hvězda seriálů Sherlock (Moriarty) a Potvora (sexy kněz) Andrew Scott získal hlavní roli v připravované seriálové adaptaci slavné série knih o známém zloději, podvodníkovi a sériovém vrahovi Tomu… (viac)

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

Držitel Oscara Gabriel Yared zahraje v Praze

23.07.2012

Law a Minghella opět spolu

Law a Minghella opět spolu

28.02.2005

Jude Law si s největší pravděpodobností zahraje v BREAKING AND ENTERING, pro Miramax Films. Lawova role se má jmenovat Will a je to londýnský architekt, momentálně se nacházející v osobní i… (viac)