Na maděru

• USA Obliterated
USA, 2023, 6 h 50 min (Minutáž: 44–58 min)

C. Thomas Howell, Shelley Hennig, Nick Zano, Paola Lázaro, Alyson Gorske, Terrence Terrell, Eugene Kim, Carl Lumbly, Ivan G'Vera, Costa Ronin, Kellee Stewart (viac)

Speciální jednotka zmaří nebezpečný útok v Las Vegas a hned to náležitě oslaví. Pak ale začne jít opravdu do tuhého a všichni budou muset rychle vystřízlivět. (Netflix)

Arsenal83

Na prvý pohľad netflixovský odpadok, ale potom človek rýchlo pochopí, že ide o zaujímavú paródiu na tie akčňáky a drsných hrdinov. Má to výborné repliky, vtipné, humorné a nápadité. Má to svojich pseudodvojníkov Brada Pitta, Jackieho Chana, Steva Buscemiho, Michelle Rodriguez či Gal Gadot. Má to samozrejme aj povinnú diverzitu, takže od homo černocha sa presúvame až k latino či už neviem akej lesbe, ale nejak špeciálne to nevadí. Vadí len presexualizovanie seriálu, je tam toho veľa, holých vtákov až príliš a proste tak nejak pointa končí vždy pri tom sexe a to isté dokázala aj posledná časť. Tu sa na pílu, respektíve na žalude nemuselo až tak tlačiť, lebo keď tlačíš na neho príliš, šťava už nevyjde. ()

BROKEN_

Tvůrci zde natočili poctu béčkovým seriálům z 80. a 90. let. Seriál se nebere vážně a vznikl od toho, aby člověk během sledování vypl mozek a bavil se. Od tvůrců Cobra Kai se samozřejmě čekalo víc, ale pokud zde potřebovali opustit páru od karate, tak dobře. Já jsem se totiž u seriálu bavil. Má to sice, až moc tlačen na sílu humor, ale u tohohle seriálu jsem se bavil hodně. Na postavách mi záleželo a bavili mě všichni hlavní hrdinové. No a nyní mi dejte závěrečnou 6 sérii Cobra Kai prosím. 7/10 ()

Sunny.69

Haha. Už dlouho jsem se u ničeho tak nepobavila, jako u tohohle seriálu. Je to jako Pařba ve Vegas, která je zároveň black opps operace. To je přece geniální kombo, k tomu všechny ty scénky, hlášky... Jako skvělá akční komedie to skvěle funguje. A ty pobouřený komentáře mě tady fakt baví, lidi evidentně vůbec nepochopili o co tady šlo. Stačí se podívat na ostatní tvorbu týhle trojce, a bude vám naprosto jasné, o co půjde. Za mě nejlepší oddechovka tohoto roku, a jedna z nej věcí, který Netflix vůbec vydal! ()

zdepapepa

Obliterated aneb proč se vyplatí si jako specialisty najímat aroace abstinenty. Na homage (nebo satiru nebo parodii, jak chcete) je to málo zábavné a věrné klasikám, jako samostatná tvorba to spadá převážně do kategorie "tohle by kina přeskočilo a šlo rovnou na VHS". Vidím v tom zejména zahozený potenciál - zajímavý ensemble team (vzpomněl jsem si na seriál Archer) a děj, který bystačil sotva na celovečerní film je roztažen do minisérie (zde jsem si vzpomněl na 24 s Jackem Bauerem). Ensemble team je naplněn zajímavými postavičkami, z nichž se jich hodně překrývá, ale každá je svým způsobem "so bad it's good". A kdo to vlastně je? Kapitánem týmu je PlayStation cutscene Brad Pitt/Chris Hemsworth, i když mu ve skutečnosti velí "když se snažíš zpaměti okopírovat postavu Amy Santiago". Pak tam jsou i "mami, kup mi Michelle Rodriguez" "Ne, máme Michelle Rodriguez doma", transplantovali jsme mozek Johnnyho Knoxvilla do těla Sama Elliotta, horny on main hacker(wo)man z filmů z přelomu tisíciletí, found family? já mám vlastní family a I refuse to be defined by being black or being gay so I'm gonna get defined by being hungry. Co tedy vlastně může Obliterated nabídnout? Akční zábavu, u které se nemusí příliš myslet. Pár šikovně schovaných Čechovových pistolí. Sexploitation scény (včetně jedné povedené mučící scény, která by bez tohoto aspektu byla polovičním zážitkem). Character development. Pár humorných rozboření stereotypů. ()

cariada

Přesně něco takového jsem hledal, abych se dobře pobavil . Hodně nekonvenční  seriál, který si dělá srandu sám se sebe a nebojí se ukázat všemožný absurdity.  Jen škoda, když už tam bylo celkem dost penisů, taky ukázat frndu. Ano je tam zase to zastoupení bukvic a kundolízalek, ale naštěstí to nijak zvlášť nehrotí. Postavit elitní jednotku agentů, která se s jede a opije  a pak v tom stavu musí opět do akce je dobrý nápad. Jediný co bych seriálu vytkl je poslední díl který byl prostě málo vtipný. ()

• Seriál paradoxne obsahuje viac mužskej nahoty ako ženskej. (Arsenal83)
  • The Guardian seriál ostro skritizoval: „Tempo je také mučivé a scény sa tak opakujú, že po troch hodinách sa vám už nič nezdá hrdinskejšie, ako keď niekto odpáli tú atómovku a všetkých nás vyvedie z tej biedy.“ (Arsenal83)
  • Seriál mal pôvodne 10 dielov a bol vytvorený pre káblovú sieť TBS. Následne sa však dostal na Netflix a zúžil sa na 8 epizód. (Arsenal83)