Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Réžia:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (viac)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (viac)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

McClane

Hodnocení pilotu: U nových amerických sitcomů neočekávám, že se budu bavit, ale Broklyn 99 si mě získal během prvních pěti minut. Sitcomů z policejního prostředí není moc (já teda neznám žádnej), ale věřím, že tenhle by i přes svůj místy velmi infantilní humor mohl pár sezón vydržet a být pro mě něco jako Office US nebo Scrubs. Budu doufat. 80%. ()

H34D

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10 ()

Firebug

Takový příjemně střelený mix Scrubs a Parks and Recreations (od stejných tvůrců) z policejního prostředí. Vysoká kadence vtipů, parádní postavičky (Jake, Rosa, Holt...) a překvapivě funkční i v detektivní/akční poloze. Instantní recept na dobrou náladu - žádné vyhrocené drama, nedojí to z diváka slzičky a i ty nutné vztahové peripetie jsou brány s nadhledem a nepřekáží. Překvapila i fungující kontinuita a že se tvůrci nebojí odkazovat na události 2 sezóny staré. První série je taková seznamovací, ale pak to pěkně graduje (aktuálně jsem na začátku 4.). Český dabing je dle mého extrémně nepovedený a masakruje spousty vtipů. V originálním znění 4* s náběhem na pátou. ______UPDATE po 7. sérii: pořád dobré a v některých momentech geniální. Trochu mě mrzí, že je to více crazy, že se už moc neřeší kriminální případy ale soukromé anekdoty, a že Holt ztratil značnou část svého původního kouzla. ()

Happens

Tohle je nářez. Absolutní špička. Není díl, kde si člověk nedá salvu smíchu. Sice postupem času všichni "zperaltují". Což není na škodu, stále zůstává každá postava definována a vytváří svou zvláštností komično neskutečného kalibru. Po tom všem mi říkejte Hitchcock, respektive Scully. Moje spiritual animal je navždy změněno. ()

Zodd

Skvělý seriál, kterému jsem ze začátku nemohl moc přijít na chuť, protože mi moc nedošlo, z čeho si dělá srandu. Ovšem klišé postav z kriminálek to paroduje výborně. Jde tedy spíše o formát sitcomu než komediální verzi parodujícího formátu, ale to byl slavný britský Red Dwarf taky, takže nevidím, kde by mohl být problém. Jen tu pětihvězdu si zatím nechám v záloze. Český dabing, kde byl Andy Samberg dabován Michalem Holánem, může ze začátku trochu iritovat, ale dá se přes to dostat. Avšak cameo Adama Sandlera bylo jedno z největších překvapení, co jsem v poslední době v televizní tvorbě viděl. P.S. Nyní výraznější dějová linie! Tak jo, tu poslední hvězdu si to zaslouží. P.S.S. Nakonec lituju, že jsem šel tak vysoko. Ze začátku mi přišlo šlechetné, o co vše se seriál snaží - politiku, narážení na ní (i když s citem) a celkový mainstream, i zobrazení poldů v dobrém světle, ale balanci to ztrácí rapidně. Na začátku to sice naráželo na limity, ale seriál skončil v začarovaném kruhu parodujícím ta stejná klišé kriminálek 70-00s pořád a pořád dokola a uvězněním za mřížemi čisté politické korektnosti. Už mám oči upřené na mobilu, když to běží v telině a mám pocit, že na mě přede mnou svítí jakýsi hraný SpongeBob (loutkové divadlo na dně oceánu inovace jen s pár moralitkami). Uberu hvězdu a doufám, že televizní legrace nebude brzy plná pořady s tak úzkými mantinely. A teď pryč, než opět přehodnotím. ()

Galéria (1 732)

• Jake Peralta tvrdí, že má 34-rokov. Andy Samberg, ktorý jeho postavu stvárňuje, je ale o čosi starší - má 40. (dendev)
  • Přibližně v čase 12:00 při opakovaném pohovoru Amy (Melissa Fumero) můžeme vidět, jak jsou v jednotlivých záběrech dveře kapitánovy kanceláře otevřené různě doširoka, ačkoliv s nimi nikdo nehýbe. (johnny01)
  • V roce 2019 zemřel pejsek Stewart, který hrál kapitánova věrného pomocníka Cheddara. Nahradil ho jeho sourozenec. (Jolinar)

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse

28.05.2018

Brooklyn 99 se nakonec neruší

Brooklyn 99 se nakonec neruší

14.05.2018

V posledních dnech zažívali seriáloví fanoušci jednu ránu za druhou. Nedávný konec Ash vs Evil Dead totiž doprovodilo zrušení Exorcisty, The Expanse, Designated Survivora, Lucifera, Posledního chlapa… (viac)