The Royal Hotel

• Veľká Británia The Royal Hotel (viac)

Hanna (Julia Garner) a Liv (Jessica Henwick) cestujú s batohmi po Austrálii. Keď im dôjdu peniaze, Liv presvedčí svoju priateľku, aby sa dočasne zamestnali v provinčnej krčme s názvom "The Royal Hotel". Majiteľ baru Billy (Hugo Weaving) a miestni obyvatelia uvádzajú dievčatá do špecifickej, alkoholom nabitej atmosféry. Čoskoro sa však Hanna a Liv dostanú do situácie, ktorá sa im vymkne spod kontroly. (Arsenal83)

Morholt

Upřímně řečeno nejsem si úplně jistý, na co jsem vlastně koukal. Jediné, co mohu napsat s jistotou je to, že film se nedá zařadit do žádné žánrové škatulky. Víceméně je to celé o tom, jak dvě mladé Kanaďanky makají za barem v australském vidlákově a vedle kulturních rozdílů musí čelit dotěrným nadržencům a ožralému majiteli baru. Vzdor tomu, že se tu vlastně nic moc neděje, se mi to překvapivě líbilo. Svůj podíl na tom mají obě herečky, přičemž Julia Garner mě bavila v každém záběru. A pak je tu samotné prostředí hospody i jejího zákulisí, které na mě, nevím proč, působilo důvěrně známě a tudíž i autenticky. Je škoda, že do toho režisérka nešlápla a nevyšponovala film do thrillerova, ale bez toho se jedná o solidní jednohubku. 65% ()

claudel

Filmový festival v San Sebastianu, film číslo 13. Pomalou Rosalie to začalo, zběsilým Royal Hotelem to skončilo. Můj poslední film na festivalu běžel svižně od začátku do konce a i když byla drtivá většina stopáže zaměřena na jeden zaplivaný bar, kde se bezuzdně chlastá a oplzle kecá, nemohu říct, že bych se nudil. Samozřejmě by z toho mohl vzniknout úplně jiný film, anebo ještě větší bláznovina, avšak Kitty Green má právo si to pojmout po svém a buď se líbí nebo ne. Mně se to v zásadě líbilo, i když bych to sám pojal zvláště v poslední čtvrthodině dost jinak. ()

Arsenal83

Očakávania nesplnené, pretože z prísľubu thrillerového napätia a násilného vyústenia nič nebolo, to len tak škrtlo o drámu a krimi vložku, no v podstate sa dokopy nič nestalo, len pár ožratých vidlákov malo obscénne reči, gestá a správanie, ale čo čakali devy, že sa bude diať asi v bare, kde mladé dievča nevideli od kedy tam Briti vyložili posledného trestanca, nech osídli nový kontinent? Založené na skutočnom príbehu, potenciál veľký, ale spracovanie malo vrcholiť a nie s blížiacim sa koncom upadať, v podstate znepokojený bude len ten, čo má panický strach z hadov. V bežnej slovenskej krčme je v piatky viac vzrušenia. A nielen v piatky. ()

EdaS

Žánrově neukotvený, ale vtahující, tenzí oplývající a solidně gradující film se skvělými mladými herečkami (u Julie Garner to po Ozarku není překvapení, ale Jessica Henwick je pro mě objevem) a k nepoznání vypadajícím (a samozřejmě taky skvělým) Hugo Weavingem. Na předchozí spolupráci režisérky Kitty Green s Julií Garner The Assistant se teď obzvlášť těším. ()

M.i.k.e

Jessica Henwick a Julia Garner se vydají na brigádu do hospody kdesi v australském vidlákově, kde se musí vypořádat nejen s nerudným šéfem, ale také s bandou místních frajerů. kteří se nechovají úplně vhodně. Celou dobu sem čekal kdy začne houstnout atmosféra, protože většinu času jsou tu náznaky, že by se to mohlo zvrhnout buď v drsný thriller nebo vidláckou vybíjenou a toho jsem se bohužel nedočkal. V závěru se sice lehce přitvrdí, ale není to ve výsledku nic víc než jen takové plácnutí přes ruku. Přitom prostředí je "fajn" a obě herečky doplněné a Huga Weavinga v malé roli jsou velmi dobré. Škoda promarněného potenciálu...60% ()

• ''The Royal Hotel'' je najbežnejší názov krčmy v Austrálii. Je to ešte marketingová technika z 19. storočia — názov „The Royal“ so svojimi konotáciami spojenia s kráľovskou hodnosťou bola ambiciózna a zameraná na prilákanie zámožnej klientely. (Arsenal83)
  • Juhoaustrálske vidiecke mesto Yatina, ktoré je ústredným miestom natáčania tohto filmu, má v skutočnosti iba deväť obyvateľov. (Arsenal83)