Pátrání za devatero horami

• Japonsko Akazukin, tabi no točú de šitai to deau. (viac)

Červená Karkulka vyrazí s Popelkou na královský ples, na kterém dojde k záhadné vraždě. Podaří se jí odhalit vraha, než udeří půlnoc? (Netflix)

BOURQUE

Crossover známych rozprávok je tu len na úrovni dvoch postáv, inak je to príbeh Popolušky, ktorý, podobne ako aj prostredie, kde sa to odohráva, slúži ako podklad pre detektívny film. Začiatok je pomerne pomalý a nie príliš záživný, až postupom času sa dajú veci trošku do pohybu. Krásne herečky a v niektorých prípadoch „ázijská mentalita“ v tomto prípade nedokážu všetky chybičky filmy dostatočne zakryť. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Lenka.Vilka

Kdyby si film byl jistý tím, co chce být, bylo by to mnohem lepší. Kdyby to byla čistá detektivka, kde jsou hlavní postavy pohádkové. Ale tady to občas působilo až moc jako pohádková komedie, která se občas snaží být vážná. Škoda, přeškoda, protože pátrání po vrahovi královského kadeřníka (většinou ve stylu klasické detektivky vyslíchání a dokazování) bylo fajn. Mixovat žánry je fajn, ale občas se to nepovede úplně, tady jenom na 4/5. ()

becki_tu

Pokud máte rádi klasické pohádky a Hercula Poirota, tak jste na správné adrese. Tahle bizardní kombinace žánrů mě ale překvapivě bavila a když Karkulka spustila vysvětlování a objasňování téměř dokonalého zločinu spáchaného osobou, od které byste to opravdu nečekali, bylo o nečekaně vysokém hodnocení v podstatě rozhodnuto. Je jasné, že tenhle originální kousek z díly Netflixu nesedne každému, ale pokud už máte něco nakoukáno z japonské kinematografie, tak vás nepřekvapí ani poněkud svérázný humor nebo typické herecké kreace jinak velmi pohledného hereckého osazenstva. ()

Lilith03

Wow! Tak že bude nějaká pohádka tak krásná a přitom tak zábavná, to jsem nečekala a od Japonců obzvlášť. A to nemyslím ve zlém, ale oni jsou lepší v jiných žánrech, zde bych to zkrátka nečekala. A o to víc mě překvapuje hodnocení zde... Lidi tohle je film kde prostě vypněte a bavte se. Mimo kameramana, který pořídil pár záběrů, které vypadají jako by byl ožralý totiž nemůžu nic vytknout. Je to extrémně originální, nic takového už v životě neuvidíte, herci byli talentovaní, krásní a na postavy se hodili, karkulka byla úplně úžasná, v originále to stojí za to, ale i český dabing je boží a scénář se postaral o to, že se nikdy nenudíte. Film je totiž neskutečně zábavný, což opět od odlišné kultury moc neočekávám a tady jsem se tak nasmála. Měla jsem dnes hrozný den, psychicky jsem na dně a tohle bylo doslova jediné co mi zvedlo trochu náladu. Film řadím jako nový přírůstek k oblíbencům, které si pustím když mám deprese. ()

Zíza

Já to mám tedy naopak – čekala jsem větší ztřeštěnost, větší ujetost. Tady se Fukuda Júiči držel docela při zemi, řekla bych. A já měla chuť na nějakou jeho klasickou ujeťárnu typu Kjó kara ore wa!!, Hentai Kamen nebo Jošihika. Tohle bych řadila mezi jeho střízlivé filmy jako 50x a stále poprvé nebo Wotakoi. V podstatě koukáme na klasickou detektivku akorát v pohádkovém hávu (a ano, i zde je plno odkazů na klasická japonská detektivní díla, takže kdo nezná třeba Detektiva Conana nebo Kindaičiho, tak bude ochuzen o jeden aspekt Fukudovi práce). Máme tu všechny možné stereotypy žánru a přesně na tom je celý příběh postavený – stereotypy krimi žánru a do toho se nám míchají i ty pohádko-romantické a o tom to je. Tak to má být, tak je s tím pracováno a je to v pořádku, protože to „pojaponsku“ funguje. Film na pohodu, s krásnými kostýmy, krásnými hrdinkami, fajn princem a s těmi herci, které má Fukuda tak rád. Chápu, proč by se to nemuselo líbit, ale za mě naprosto obstojná pohádková krimikomedie. P.S.: Na Netflixu to má kromě titulků i český dabing. ()