50 kaime no First Kiss

• Japonsko 50回目のファーストキス (viac)

Zíza

Jamada Júki se prostě svým hlasem, vizáží ani mimikou do romantické komedie prostě nehodí. Je to skvělý komik, dramatické postavy taky zvládá, záporáky ještě líp, ale hlavního hrdinu v romanťárně... ne, prostě mi tam nesedl. Nagasawa Masami je zase ten typ, který v nich hrát v pohodě může a ani tady nebyla nijak špatná, ale už jsem ji viděla hrát lépe. Režisér a scénárista Fukuda Júiči, který má na svém kontě přehršli komedií a parodií se pustil do romantiky a podle mě mu to moc nesedlo. Přišlo mi to takové bez šťávy vždycky jen něco nakousl, ale úplně to nedotáhl. Jasně, kopíruje to americkou předlohu a vynechává ty nejvíc defekační vtipy, což je ale silná i slabá stránka filmu. Co se ovšem nepovedlo převést, je chemie mezi hlavními hrdiny, ta mi tu fakt chyběla. Vůbec jsem v tom nedokázala pochopit, proč se do sebe ti dva zamilovali. Nic moc. ()

Tsuki

Překvapilo mě, jak moc tentokrát Japonci kopírovali, což se běžně nevidí a filmu to rozhodně ubírá body. Nejen že použili stejný námět, ale v podstatě téměř přesně převzali i množství scén a vtipů, tak jak je můžeme vidět v 50x a stále poprvé. Namísto Drew Barrymore a Adama Sandlera však sledujeme Nagasawu Masami a Yamadu Takayukiho. Yamadu sice nijak zvlášť nemusím, ale přesto mi byl v roli sympatičtější než Sandler (který mi na postavu Don Juana a lamače srdcí neseděl ani trochu, když jsem kdysi původní film viděla). Nagasawa byla naopak pro roli vysloveně skvělou volbou. Moc se mi ve filmu líbila. Japonci udělali dobrou práci v tom, že zbavili příběh některých nevkusných vulgarit a neduhů a nechali pouze to, co je ještě v mezích, je to vtipné a funguje to. Takže to opravdu fungovalo a vznikl z toho docela fajn film. Ale na druhou stranu je ostudné, že nepřišli s větším množstvím vlastních nápadů a že námět nepřizpůsobili víc obrazu svému. Suma sumárum, slabší 4 hvězdy, ale přesto ještě 4. (Viděno na palubě letadla společnosti Lufthansa.) ~(3,6)~ ()

Lacike

Do velkej miery doslovny remake Sandlerovho originalu. Len sa film vyvaroval nechutnych scen. Predstavitel hlavneho hrdinu je ale uplne bez charizmy. Vyzera tak o 10-15 rokov starsie a pritom je mladsi jak ja. Ty vole. Hlavne kvôli nemu mi to pripadalo nudnejsie ako original. 6/10. ()