Kdo přežije, je vítěz. A pro Arnolda Schwarzeneggra, který se marně snaží uprchnout z vězení a dokázat svou nevinu, navíc získaná svoboda. Nejdříve ale musí v podivně kruté televizní show porazit nelítostné gladiátory... (oficiálny text distribútora)

donkocicak

"Killianne, já se vrátím..." - "Jen ze záznamu" :D klasickej Arnold v super obleku... Tenhle film mám moc rád. Pokud máte rádi dabing, nenechte si ujít úplně ten první porevoluční s Iljou Prachařem ()

Henry Morgan

Arnoldovi filmy možná nepatří mezi špičku, ale určitě nejsou přehlédnutelné nebo pomíjivé. Vlastně někdy je zajímavé sledovat nadčasovost, ikdyž s mizernými efekty a hereckými výkony. Dřív byl prostě třída a věděl kdy má odejít. Za to má můj obdiv. ()

elshish

26.09.2010 - Na tu dobu byl pro mě film hooodně brutální a v podstatě nezajímavý, ovšem s odstupem času musím říct, že myšlenka je nadčasová. Brutální sekačky a boj o holý život je v podstatě obraz , vyjádření konzumího futuristického člověka, kam až může zajít demence běžného diváka. Je to samozřejmě těžce najivní, ale mě film po dlouhý době potěšil. ()

Veseldaa.!

Osmdesátkové béčko - přesně to, co mám rád. Samozřejmě se najdou daleko lepší zástupci, ale i tak Běžící muž nabízí pár povedených hlášek, určitou vizi USA a skvělý závěrečný song. ()

Demonic189

22 dlhych rokov som sa úspesne vyhybal tomuto "skvostu" a doslova drahokamu Arnieho filmografie. Hreje ma len pocit, ze som uz na 98% videl vsetko, kde tento moj hrdina ucinkoval. A co k tomuto filmu? Amatericna, lacne interiery, priserne vykony a hudba, neskutočne tupy a nevyrazny Arnold, zly dabing, obrovske mnostvo nelogickost...je toho vela. Nedokazem uverit, ze po famoznych a legendarnych filmov ako Predator, Terminator či Barbar Conan, mohol prist Arnie s takýmto paskvilom. ()

Kingjiri

Pořádný béčko, na který bych se normálně nekoukal a asi bych ho hodnocenim odstřelil, kdyby v něm nehrál hvězdnej Arnold. Příběh je hodně jednoduchej, šílenej a béčkově přiblblej, ale dokáže na hodinu a půl zabavit - nicméně nejde o film, kterej by bylo nutný vidět dvakrát. Nejlepší jsou na snímku Arnoldovy hlášky, kterejch tu padne dost, a nějaký fakt stojej za to. Technický provedení je vcelku ucházející. Akce je sice dost, ale chyběla nějaká pořádná bitka, všechno se totiž dobojovalo až moc rychle. Třetí slabá hvězda za Arnolda a jeho hlášky. ()

Sykon

Moje první myšlenka byla: "Ty osmdesátky byly vážně strašný, když vznikaly takovéhle "klenoty" jak na běžícím pásu..." Bohužel, pak jsem si tak nějak uvědomil, že stejné, a leckdy i větší, zhovadilosti vznikají i dneska. Jen prostě líp vypadají. Nabízí se ovšem otázka, jak se bude jejich vizuál hodnotit po třiceti letech... ()

Psycho.R

Film, který stejně jako knížka předběhl svou dobu tím, že prorokoval nadvládu reality show v programu a následně zdecimování lidských mozků k tomu, aby se nechali unášet zvěrstvem, které jim, ale vysoké orgány naservírují jako zábavu a povolené povyražení. Celkově bych dal za pět, protože si myslím, že jak Battle Royale, tak Hunger games mohli čerpat právě odsud, co mi, ale chybělo byla větší surovost, kterou by zřejmě kořist použila k tomu, aby přežila, následně, by tim vznikla pochmurnější atmosféra. Ovšem Arnie v nejlepší formě mi to vynahradil. Sázejte si na Sub zera, já sázím na lidského Terminátora. :-) ()

Argondia

Arnie mě baví, ale Running man je jeden z jeho slabších filmů. Total recall je jen o 3 roky novější a přesto v něm triky a dialogy nepůsobí ani z poloviny tak nízkorozpočtově a prkenně. Hudba, kromě závěrečné "Restless heart" (Running away with you) od Johna Parra, zní jako z dramatické scény seriálu o Gertrudě a Helmutovi. Film mi trochu připomněl Mortal Kombat, ovšem s cheaty. Objevilo se tu Arnieho neodmyslitelné "já se vrátím" a pár vtipných momentů, jako například jeho stylově zakončený autogram, cvičme v rytme s kapitánem Freedomem v zrzavé paruce, nebo technika boje s gladiátory, které stačilo cvrnknout do nosu a v tu ránu bylo po nich. ()

Luckyman

Tak po sto rokoch som si konečne pozrel tento film a musím povedať, že ma veľmi neprekvapil. Dalo sa to pozrieť, ale nič extra. S Arnoldom sú aj oveľa lepšie filmy a tento je taký slabší priemer. ()

danny_21

Slaboduchá šílenost, balancující na hranici mezi béčkem a céčkem a kvalitou se řadí někam mezi "hvězdnou" dvojici Rudá Sonja a Ničitel Conan. Šílená hudba, ještě horší dialogy a celá zápletka včetně bizarních zabijáků, rád bych věděl, co na to říkal autor předlohy Bachman/King, s kterou má tenhle snímek společný snad jen samotný nápad soutěže nápad Running mana a jména hlavních dvou postav - 30 % ()

kubal18

Původní Running Man Stephena Kinga : Ben Richards žije v chudisnké čvrti, má nemocnou dceru, tak se přihlásí do Reality Show, kterých je v té době hodně a ve všech jde o život např. Uplavete krokodýlům, Jak horké to dokážete uchopit nebo Šlapcím mlýnem k balíku. Největší pecka je však Běžec, do kterého také Bena vyberou. Po úvodu ve studiu Bena vypustí s 12hodinovým náskokem do reálného světa, žádné přiblblé arény, jako ve filmu. Po této lhůtě jej začnou lovit nejen cvičení lovci, ale i řádní občané, kteří za ověřené zpozorování nebo udání vedoucí k chycení běžce, dostanou odměnu. Za každou hodinu na svobodě Běžec inkasuje 100 New USD, pokud vydrží Běžec na svobodě celý měsíc, vyhrává velkou cenu 1 000 000 New USD. Chycení ovšem vede k zabití. Tohle by PROSÍM byl filmový hit, ne ta sračka s Arniem, která má společné s Kingem asi to co voda s betonem. Hawg ()

Likan7

Máte Arnolda, který už ve světě něco znamená, má za sebou Komando, Terminátora a víte, že máte v rukou regulérní akční hvězdu.. A uděláte s ní tohle? Předloha Stephena Kinga je určitě zajímavá, a vzhledem k tomu, že sám třeba pojetí Arnoldovy postavy kritizoval, i dost odlišná oproti filmu. Ten je pouze čajíček, který má hrozný herce, brutální premisu a příšerný zpracování. Běžící muž se nechytá ani v rámci arnoldovek, který jsou ve srovnání mnohonásobně lepší. ()

Hellknight12

Včerajšia premiéra. Predlohu bohužiaľ nepoznám. Slušný akčný thriller. Dosť netradičný na S. Kinga, keďže je King je známy hlavne ako kráľ hororu. Celkom príjemne ma prekvapil tento film. Ja osobne Schwarzeneggera nemusím v žiadnom filme okrem Terminátora. Táto úloha sa mu hodila. Príbeh je zaujímavý a má pekné stúpajúce tempo. Atmosféra filmu je tiež stúpajúca najprv sa mi zdalo, že to nebude nič extra ale nakoniec ma to veľmi príjemne prekvapilo. Celkové hodnotenie za mňa je 70%. 30% dávam dole za stopáž filmu, ktorá je len 101 min a tým pádom niektoré charaktery postáv boli pozadu bohužiaľ. Prišlo mi to urýchlene. Podľa mňa film mohol mať kľudne 120 min. Film určite odporúčam. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)