Když se neblaze proslulý „Vrah šestnáctek“ 35 let po svých prvních vraždách vrací a zabíjí znovu, 17letá Jamie (Kiernan Shipkaová) se náhodou přesune zpátky v čase do roku 1987 a je odhodlaná vraha zastavit, než začne zabíjet. (Prime Video)

hroubek

Fajn hororová komedie, která se nebere moc vážně a chce pobavit. Je vidět, že pro všechny zúčastněné to byla zábava a natáčení si užili. Režisérka Nahnatchka Khan měla představu, co chce točit a jakým způsobem by to mělo fungovat. Problém je, že se jí to povedlo, tak z poloviny. Jako horor to moc nefunguje, na slasher je to málo krvavé a rozhodně by to chtělo, aby film měl více napínavých scén a lépe budoval atmosféru. Khan se nepovedlo najít tu správnou hranici mezi hororem, komedii, a jistou parodii/skládání pocty určitým filmům a žánrům. Mrzí mě, že se zábavnost z placu nepodařila přenést do filmu. Osobně by to mělo být vtipnější, o pár minut kratší a trochu údernější. Na druhou stranu, jako party film, nebo film na víkendový večer to je úplně v pohodě, a na Kiernan Shipku a Olivii Holt se hezky kouká. ()

Gilmour93

Jestliže je DeLorean fotobudka v lunaparku, Marty McFly žena a doktor Emmett Brown černá žena, musí být vrahounem středoškolaček nějaký zapšklý Biff! Výlet časem do fluorescentních osmdesátek, kdy se Shipka snaží trefit terče společenských rozdílů, divák luští vřískotový whodunit a motýli se při pohledu na efekty svých křídel raději znovu zakuklí. Při troše shovívavosti to splňuje parametry nenáročné zábavy, ale mám obavy, že se do budoucnosti a na Divoký západ už nepojede.. ()

Claw

Tak nakonec se mi film docela líbil. Základní myšlenkou je "Návrat do budoucnosti" v kombinaci s "Vřískotem". Nese se to hodně v duchu "Happy Death Day" stejně jako "Freaky", kde vezmete klasický vzorec a uděláte z něj slasher a tenhle má v sobě i "Who do it?" prvek a je to prostě sranda, když vezmete nějakého moderního středoškoláka zpátky do politicky nekorektních 80. let a můžete udělat jakékoliv vylomeniny, které chcete, aby se staly, tak máte zábavný nový slasher smíchaný s takovým strašidelným, ale přátelsky strašidelným designem a vlastně jsem se na film díval už dvakrát a v obou případech jsem se u něj poměrně bavil. I přes to, že komediální stránka by samozřejmě mohla být výživnější, vražd bylo malinko a mohly být více brutálnější, tak dávám 3*, protože ten film včetně hádanky na vraha prostě funguje, takže pokud nemáte, co dělat, můžete film zhlédnout na Amazon Prime. /55%/ ()

darkrobyk

-Normální kuřba v domečku hrůzy.- Začátek byl velmi dobrý, po cestě do osmdesátek jsem si říkal, že to nebude ono, ale nakonec se z toho vyklubala příjemná jízda. Nejen vtipné, ale také k zamyšlení bylo srovnání 80. let s dneškem - to pokrytectví, ve kterém žijeme, neustálé sledování, ochrana soukromí, petice...na druhou stranu ale více tolerance v určitých oblastech a menší prostor pro kuřáky - to hulení všude bylo fakt děsivé. Pěkné bylo, jak se s každým zásahem měnila budoucnost, až to vypadalo, že se změní úplně vše. Kiernan Sabrina Shipka je stále sympatická a její snažení bylo rozkošné - na zabití. Snad jen absence nahoty, s níž se v té době nejen v hororech plýtvalo, 80. léta nepřipomíná. A ze skvělé hudby mne potěšili nejvíce Echo and The Bunnymen s hitem The Killing Moon. Chápu ovšem, že současní diváci si to tolik neužijí...všechny odkazy, připomínky a vůbec. Pro mne lepší než nedávný Seminář. ()

M.i.k.e

nápad, kdy hlavní hrdinka odcestuje do minulosti spolu se sériovým vrahem aby se následně snažila zachránit ty co před víc jak třemi dekádami zabil není sice vrcholem inovace, nicméně měl potenciál být minimálně solidně zábavnou oddechovkou. Jenže není a výsledek je jen chaotický zmatek, který pořádně neví čím by chtěl být. Díky tomu Totally killer není napínavý, zábavný ani vtipný. Je tu sice pár momentů, které mohly být alespoň trochu vtipné (chvíle kdy se Jamie dívá na osmdesátá léta očima současného woke puberťáka), jenže ani tam to pořádně nefunguje a vše končí nevýrazností Kirenan Shipky. Upřímně jsem do teď nepochopil proč je herečka jejích (ne)kvalit považována za budoucí hvězdu. Já si na ní vypěstoval alergii už u Sabriny a za těch cca pět let se to nijak nezlepšilo...40% ()

• Jamie (Kiernan Shipka) niekoľkokrát spomína na film Návrat do budúcnosti (1985). Tento film obsahuje niekoľko priamych alebo presne opačných narážok na tento film. Napríklad v Návrate do budúcnosti sa Marty (Michael J. Fox) snaží dať svojich budúcich rodičov dokopy, zatiaľ čo v tomto filme sa Jamie snaží držať svojich budúcich rodičov od seba. Rovnako ako Marty, aj Jamie potrebuje pomoc mladšej verzie génia, ktorý postavil stroj času, aby jej pomohol opraviť ho a dostať ju späť do budúcnosti. (Arsenal83)