Slečna beštia

• Česko Slečna bestie (viac)

Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

Trevor

Priemerný horor pre teenagerov s povinnými korektnými poznámkami o rovnoprávnosti, šikanou a homosexuálom, mládež sa musí naučiť že byť mužom je niečo menejcenné aspoň v západnom svete keďže v Afrike si ľudsko-právne organizácie netrúfnu namietať proti ženskej obriezke tak ich hnev spravodlivých decimuje už aj tak slabú produkciu Hollywoodu. A nedá mi nepoužiť jednu skvelú myšlienku z komentára iného užívateľa - že Vince hra teenagerku lepšie ako by to zvládla ktorákoľvek z nich. V poslednom období sa s hororovými komédiami roztrhlo vrece a táto bola jednou z tých priemerných. ()

honajz2

Po obou dílech Všechno nejhorší (hlavně teda dvojky) celkem zklamání. Od Landona jsem fakt čekal něco víc, protože svými předchozími dvěma filmy si laťku nasadil fakt vysoko a už jsem i měl pocit, že film od filmu bude lepší a lepší. No jo, ale to byla jen statistika, ne skutečnost. Freaky má úžasný nápad, který ale bohužel ve výsledku je jen klasickou teenagerskou komedií. Sice s poměrně normálními a sympatickými postavami, dobře využitým nápadem a sem tam povedeným humorem (ale na trapné scény dojde bohužel taky), ale chybí tomu něco navíc, to kouzlo, co měly oba díly Všechno nejhorší. Takhle je to fakt jenom lehce nadprůměrná teen komedie a Landon má rozhodně na víc. Navíc tohle mě docela nudilo. 3* ()

Aljak

Horory nemám rád, ani ich nesledujem, takže neviem porovnať s inou hororovou produkciou. Tento ma zaujal vďaka Vincovi a Kathryn, a aj screeny vyzerali celkom vábivo. No a... dej kvôli tomu hororovému záberu bol fakt trápny a stále mi zostáva záhadou, ako niekoho môžu horory baviť. Ale odhliadnuc od toho, tie niektoré hlášky boli fakt vydarené a dalo sa na tom v podstate aj zasmiať. Ale tým najlepším z celého filmu bola aj tak Millie posadnutá Butcherom, vtedy Kathryn Newton s tými vlasmi v cope vyzerala fakt super :) ()

BoPo

Raz za čas niekto znova skúsi vkročiť do rybníka plného vymenených tiel. Ako základný nápad, pre hororovú komédiu, určite dobrá voľba. Pubina a sériový vrah si vymenia telá a zábava môže započať. Bohužiaľ sa do toho neustále mieša akési totálne tuctové, totálne nudné rodinné/stredoškolské nič. Inak dostanete kvalitne spracované a hlavne krvavé zabíjanie, a našťastie aj celkom vydarené reakcie na nové telesné schránky (močenie po stojačky, strata/zisk fyzickej zdatnosti,...). Videl som tam potenciál, ktorý však nudná a bohužiaľ miestami dosť dlhá vata zriedila na ľahko zabudnuteľnú záležitosť. ()

ScarPoul

Landonov ďalší skvostný námet prerobený do tradičného teen dojáku/slesheru/komédie. Funkčné ( až na posledných 7 minút) a aj zábavné. Vince Vaughn utekajúci po meste, škole, plese je pre mňa tou najvtipnejšou vecou za veľmi dlhú dobu. Aj napriek pútavosti a zábavnosti je to ale zmes klišé, ktorá je iná len kvôli žánru s ktorým pracuje. Na druhú stranu takýchto oddychoviek nie je veľa a Landon ich robí dobre. Byť o desať rokov mladší, bol by to jeden z mojich obľúbených filmov. ()

• Film se měl nejdříve jmenovat „Killer Body“. To bylo změněno na „Freaky Friday the 13th“ a poté na finální název Freaky. (Kudly4)
  • Ve scéně na školním hřišti při zápasu zazní krátký úryvek písně „Physical“ v podání zpěvačky Dua Lipa. (noelcoward73)

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)