Ryba menom Wanda

• Česko Ryba jménem Wanda (viac)

Wanda si privedie do Anglicka svojho nového tajného milenca Otta, aby jej pomohol - spolu s jej priateľmi Georgeom a Kenom ukradnúť diamanty v hodnote 20 miliónov  dolárov. Wanda potom s Ottom vydajú Georgea polícii, aby mohli mať lup iba pre seba. Lenže George ukryl diamanty na tajné miesto a nik iný nevie, kde sú - iba on. Wanda si myslí, že najlepšie bude, ak sa zblížia s Georgeovým advokátom Archiem Leachom...Začne sa bláznivá naháňačka za diamantami... (STV)

Isherwood

Scénář plný komplikovaných intrik a podrazů je sice režijně ukočírován v přehledném i vtipném stylu zároveň, přesně podle původního záměru. Jenomže to už se nedá bohužel říci o tempu, jenž hlavně zpočátku silně zaostává. Naštěstí fantastická herecká sestava pozvedává shozenou laťku na její původní místo a tak je téměř až čistým filmovým požitkem užívat si geniálního Kevina Klinea, jemuž Oscar náleží plným právem. Na druhé straně však John Cleese bez svého typického kníru nezaostává ani o kousek. Příjemná lupičská podívaná, jenž je právem hrdá na svou propracovanost a stylovost, která v hlavě nějakou tu chvíli zůstane. ()

Tosim

Projekty Johna Cleeseho jsou skvělé (stačí se podívat třeba sem.) Původně jsem si myslel, že jeho role bude rozsahem menší, ale příjemně mě překvapil. Kromě něj byl fantastický také Kevin Kline (jak jinak), Jamie Lee a Michael Palin taky. Potěšily mě také některé detaily ze života britské společnosti. Při mnoha dialozích či scénách ("zjevení" Otta u Leachových v obýváku) jsem měl co dělat, abych se smíchy neválel po podlaze. Vyvážená, skvělá věc bez hluchých míst. -POJĎME DO HOSPODY. -NEBYLI JSME V HOSPODĚ PATNÁC LET! ()

GilEstel

Na tenhle film by se určitě neměli dívat milovníci jorkšírského plemene. Sic jinak zažijí těžké trauma. No a co chudák Wanda? Tohle tak vidět ochránci zvířat…… Svižná komedie čerpající z nešikovnosti lupičské partičky a neustálé snahy se navzájem podrážet. Asi třetí nejlepší role J. L. Curtisové po Záměně a Cameronových Pravdivých lžích, pokud nebereme v úvahu horrory, které mi zůstávají velkou neznámou. Též film, který by neměl uniknout fanouškům monty – pythona. ()

Malarkey

Hodně osobitá komedie, řekl bych i s velkým odkazem na vtip létajícího cirkusu. Jelikož ale Monty Python zatím šel mimo mě, tak ani tady jsem se do toho legračního průběhu nedokázal úplně vpravit. Má to dobré momenty, slabší momenty a časem zjistíte, že se ten mnohdy naivní humor dost opakuje. John Cleese, Michael Palin nebo Kevin Kline jsou docela v pohodě, ale taková Jamie Lee Curtis šla kolem mě velkou oklikou. ()

woody

Všem co tady píšou, že to nemá na Monty Pythony bych s chutí přečetl: "Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput." Wanda nemá s Pythony nic společného, už to prosím vás pochopte.Není ani lepší ani horší než Circus.Je jiná.Je to jako srovnávat Stalkera s T2, jenom proto, že je to sci-fi. Mimochodem.Věděli jste, že Japonsko nechtělo Wandu promítat, měli ji tedy přejmenovat na Suši jménem Wanda... ()

• V loupežné scéně opravdu Kevin Kline  jako Otto střílel z kuše. Do čidla se však trefil až na druhý pokus. (Terva)
  • John Cleese kromě herecké a režijní účasti spolupracoval také na námětu, scénáři (oscarová nominace) a produkci filmu. (5150)
  • Natáčelo se v Londýně v lokacích Bermondsey, Myddlesex, Wandsworth, Clekenwell, Paddington nebo Oxford. (Terva)