Budúcnosť pôsobí naozaj hrozivo. Vďaka stále stúpajúcemu počtu superhrdinov už na svete nezostali žiadni zločinci, ktorých by bolo možné krotiť a usmerňovať. Táto skutočnosť najviac trápi miliardára Lancea, alias Kapitána Úžasného, ktorý tak nemá do čoho pichnúť a na smrť sa nudí. Aby jeho mesto Champion City zažilo aspoň nejaké vzrušenie, zaslúži sa o prepustenie obávaného gangstera Casanovu Frankensteina. To bola ale chyba. Casanova Frankenstein sa má k svetu a Lancea unesie. Druhoradí superhrdinovia sa dostávajú nečakane k slovu. Ich cieľ je jasný oslobodiť kapitána Úžasného z rúk nebezpečného šialenca a zachrániť celý svet. (oficiálny text distribútora)

Hapretor odpad!

Velmi, velmi debilní. Nechápu některé herce, že se k tomu propůjčili. Došly jim prachy? Nemají soudnost? Nebo nemaj, co dělat? Nebo prostě nemaj mozek? ()

char_t

Blbina na volný večer. Být to o půl hoďky kratší a míň ukecané, mohlo to mít jasné tři nebo i čtyři, takhle to je ale čistý průměr. Ale že jsem ten komiksový fanda, tak tam ty tři nechám... ;) Jinak viz Galadriel nebo choze. ()

helloween93

Ujetá komedie podle komiksové adaptace od Dark Horse, kterou moc lidí nezná. Čekal jsem trapárnu a přistihl jsem se, že jsem se u filmu bavil. Jsou tam slabší místa, ale celkově to jde přežít bez újmy. Finančně to byl vyložený flop, proto si režisér tohoto snímku už neškrtnul. Shlédnuto na AMC HD. 3* ()

MickeyStuma

Snímek je svým způsobem pronikavě šílený a zábavný v rámci parodií na superhrdinské filmy, ale stárne rychleji než by se čekalo. Skečů, ve kterých herci dosti a zřejmě úmyslně přehrávají, je více než dost, ale aby to nějakým způsobem pobavilo, je potřeba po divácké stránce oplývat určitým druhem smyslu pro humor. Co se týče příběhu, tak na necelé dvě hodinky stopáže, je to hodně slabé. I když je celý koncept spíše pro legrácky, tak více intrik a dalších záludností by určitě neuškodilo. Takže spíše ponurá televizní etuda na deštivé odpoledne, která však v dnešní době superhrdinských snímku plných CGI efektů velmi rychle zpaměti vyšumí. Na druhou stranu je však škoda házet flintu do žita. Třeba přijde doba, kdy snímek uzraje jako víno. ()

salamandrr

Chtěli ste ve věku 10-ti let být členem superhrdinského uskupení, tak tady máte šanci. Pan vztek (umí se naštvat a mlátit do všeho kolem), Modrý rádža (hňup v indickejch hadrech co hází vidličky), mistr rýče (trouba s rejčem a hornickou helmou), splín (prdící sralbotka s po´dovanym ksichtem), koulařka (dcera bowlingového hráče, která má otcovu lebku jako bowlingovou kouli) a někdo neviditelný, který svou schopnost neovládá...jistě byst ezapadli jako třeba geek, který mlátí klávesnicí ()

Ssoumess

Po úvodní bitce jsem si řekl: "Co to kurva....", ale pak se mi to začlo kupodivu i líbit. U některých džouků jsem se i hlasitě smál, což se mi ve filmech se Stillerem často nestává. Nápad s idotskýma superhrdinama je velice zajímavý, ale klasický kdyby... Kdyby to točil někdo jinej, kdyby k tomu někdo napsal scénář... tak by to i mohlo bejt za pět *:) nicméně musí se nechat že některý scény byly fakt nadprůměrně dobrý, např "záchrana" kapitána Awesoma, nebo konkurz na superhrdinu:) Přidávám ještě bod za Claire Forlani (protože ji tajně miluju:) 6/10 ()

josieaddms odpad!

Ani jsem to nedokoukala. Hloupé, nechutné, nezábavné a hlavně až nečekaně ABSOLUTNĚ NEVTIPNÉ! Po hodině dvacet kdy nepřišel ani jeden vtip jsem to už zabalila. Přitom to mohlo být zajímavé, parodie na superhrdiny, celkem i pár zajímavých herců (Myslím Rushe, Garofalo, Azariu...) ale je to naprosto příšerné, a má to samé stupidní nápady. Pro děti nedětské, pro dospělé nevyspělé. Zkrátka nepoužitelné. ()

Psycho.R

Mystery měn se opravdu nepove a je to věčná škoda, protože ty nápady i gagy tam jsou, ale naprosto špatně zrežírované, atmosféra je zvláštně divná a herci a pitvoří až je to nepříjemné. ()

altaica odpad!

PRO MUŽE:Lidé říkají, že jste tak úžasný, že se sám připravíte o práci. Slova, která slyším každý den a hle, von to nějakej syčák vrazil do filmu, jak kocoura do trouby. Superhrdina potřebuje superničemu, ale žádný nezbyl. Co naplat, musíme propustit Casanovu-Frankensteina, jinak je po sponzorech, po reklamách a celkově po piči. Na Rushe i Stillera jsem se těšil. Naprosto zbytečně. Očekával jsem bláznivou komedii a dostal nabubřelou nudu. Co mělo být parodií, bylo jen a jen debilitou. Škoda. Chtěl jsem se zasmát. Místo toho mi ztvrdly rysy a zřídla stolice.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kapitán Úžasný olepenej reklamama víc než pilot formule 1 na rozdíl od nás, citlivých chlapců, kteří své tělo pokrývají umělecky hodnotnými motivy ze salónů art studia Jacuzza, tedy tento kapitán má nejen skalní fanoušky, ale i pár konkurentů. 3 superhrdinové, kteří ze sebe v pravidelných intervalech dělají totální superblbce mu už šlapou na paty.” S rýčem jsi lepší než kdokoliv jiný, ale to z tebe nedělá superhrdinu. Jsi dobrý otec a dobrý manžel, ale nic víc” – no není nad slova podpory od černé brikety, která se díky vaší rychlosti na speedu stala vaší ženou. Druhý bydlí s maminkou a třetí – hm, škoda slov. Nápad dobrý, obsazení výborné, provedení hrůza, vemte si raději, madame, něco na štrykování, pobavíte se víc. Komedie bez vtipu a nápadu je trapná jak těhotnej puding. Ten Giga.          HLÁŠKA:Kapitáne Úžasný, byl jste, smím-li to tak říci, úžasný.// Zaznamenejte, že oficielně začalo slyšení o propuštění na čestné slovo.// Varlata mi natékají, nemůžu dýchat, nemůžu dýchat.// Co za blázna, vyhazuje do vzduchu blázinec.// Eddie, až se vrátíš, už tady nebudu. To je riziko, které musím nést. Jinak bych se možná neměl kam vrátit. ()

The7Miki

Vzpomněl jsem si, že jsem tenhle film kdysi viděl, a tak jsem prahnul po znovuzhlédnutí. Mystery Men nezklamali. Skvělá parodie na jakýkoliv hrdinský film. Ben Stiller je naprosto úžasný stejně jako G. Rush a jeho manikúra. Champion city je skvělé pozadí pro tuhle partu superhrdinů/zoufalců a má takový až gothamovský nádech. Existuje taky teorie, že sám Tim Burton režíroval tenhle snímek, ale v půlce natáčení opustil, ale to jsou jen dohady na internetu. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Nápad dobrý...přitroublá skupinka superhrdinů s hvězdným obsazením, ale po 30 minutách hotovo...zbytek dloooouhý a prázdný balast. Sestříhat, zkrátit a šlo by to. ()

Bigfuckman

Obsazení bylo víc než dobré. Ben Stiller, William Macy, a prďoch Slezina (můj nejoblíbenější) v čele s Maguou to jsou opravdu superheroes. Dějové film, ale trošku pokulhává. Dalo se z toho myslím vycucat víc. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)