V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

TheJokerCZ

Jako divák anime nepolíbený musím uznat, že se mi to celkem líbilo. Sice to mělo své slabší chvilky a bohužel jsem nijak necítil s hlavními postavami. Nejlepší byl rozhodně Alucard, který mě hodně bavil. Naopak ta bývalá policistka mi tam někdy až vadila. Doufám, že Death Note se mi bude líbit více. 6/10 ()

ScarPoul

Pre mňa skôr priemerná záležitosť. Mám rád upírsku tématiku aj keď nie som fanúšik toho čo sa s ňou v tomto období stalo. A na Hellsinga som sa tešil ako na pekne hrôzostrašné animé pri ktorom dostanem presne to čo by som od upírskeho filmu/seriálu mal dostať. Nestalo sa tak. Aj keď som sa nenudil, celková atmosféra obmedzená len na niekoľko priestorov ma iritovala. Jediný solídny protivník sa nachádzal v posledných 4 dieloch a okrem krásnej paralele k Vladovi som akosi zostal chladným. Tým ale nehovorím že nad týmto fenoménom lámem palicu. Teším sa na samostatné časti, podstatne dlhšie, s lepšou animáciou a krvavejšou akciou, ktoré by mi teoreticky mohli vykompenzovať nedostatky v tomto seriálu. Arucard je sympoš ale jeho tam strašne málo a čo sa týka výraznejšej mytológie - tak chýbala. ()

bouncer

Dokonalý...opravdu dokonalý anime seriál. Skvěle vymyšlený příběh točící se kolem upírů a boje proti nim. Ale to nejlepší je, jak se každým dílem dostáváme trochu dál, vidíme stále odvážnější souboje, tvrdší nepřátele...prostě seriál, který ví, jak udržet diváka a neukáže to nejlepší v prvním díle. ()

Vesman

O co vlastně jde, jde o příběh, ve kterém je hlavní postavou vampírská verze Jamese Bonda. Máme tady i velitelku M, ovšem v mladší a mnohem sličnější podobě než Judi Dench a další postavy, které se s přimhouřeným okem dají připodobnit dalším postavám okolo původního agenta 007. Seriál bych kvalitativně rozdělil na tři části, první díl na mě zapůsobil jako velmi dobrý úvod a hodně povzbudil moji zvědavost a očekávání. Bohužel dalších asi pět dílů nedosahuje nastavené laťky a nejsou tak úžasné. To co se v první polovině ztrácí bohatě dohání polovina druhá, kde dochází k vyvrcholení celého příběhu, jenž svým zpracováním patří mezi ty lepší. (kam se hrabe Jackman a spol.) Nějak mám v poslední době pocit, že hraným lovcům upírů odzvonilo, anime postupně přebírá vládu. Blade a Van Hellsing by se asi nemohli srovnávat s Alucardem a D...a tady si pokládám otázku, kdo z nich je vlastně lepší, Alucard nebo D? ()

Hem.m

Vždycky jsem si říkal, že k nejoblíbenějším filmům/seriálům by se mělo napsat, co nejvíce věcí, ale někdy se mi to prostě nedaří, jako je třeba tady u tohoto díla, Hellsing. Pro mě pomalu nepopsatelné slovy, je pro mě těžké vyjádřit jak dokonalý pro mě seriál je a díky čemu všemu ho miluji. Takže hrubý pokus: Samozřejmě je to hudba, bez té by Hellsing nebyl to pravé ořechové. Jasuši Išii udělal práci na výbornou, každý musí ze soundtracku přímo šílet, ani si nedokáži představit, že by písničky skládal někdo jiný, nedovedu si prostě představit, že by to udělal stejně dobře, s takovou péčí a dokonalostí. Další věc, za co toto "veledílo" miluje je samozřejmě Alucard, pro mě určitě největší stylař na světě (jak by se asi řeklo v dnešní moderní společnosti má Swag), prostě tak oblíbená postava, že kdyby existovala v realitě, tak si hned jdete pro podpis k ní. Ale proč je Alucard styloví? Je to hlavně díky jeho chování a jeho obřím pistolím [Joshua Casull a Jackal HK47, ráže 454 (13mm). Kulky jsou stříbrné a posvěcené.] Ale taky Alucard je hodně dobrý vtipálek v opravdu skvělém obleku, který by záviděl i drogový dealer, co má spoustu peněz a kupuje si jen ty nejlepší obleky. Ale aby jsme pořád jen nechválili.. Seriál má jednu menší vadu a tou je policistka, kterou opravdu nemám rád, hlavně z důvodu, že nechce přijmout fakt, že je upírka.. No a tak to je vše, už jen jedině doporučím to, aby jste se na to podívali v japonštině, protože v angličtině nebo češtině to, bez urážky, stojí z hovno.. 100% -->Recenze<-- ()

pivo

Príbeh, hoci s trochu pomalším rozjazdom, je veľmi dobrý a samotné postavy vynikajúce. Alucard je, ako už písali aj ostatní, neskutočne cool a paradoxne aj strašný sympaťák, hoci sa doslova vyžíva v násilí a usmieva sa, keď umierajú nepriatelia ale aj jeho vlastní. Lady Integra je správna vodkyňa, taká emancipovaná žena :-). Trošku v pozadí je potom samotná Seras, ktorá by mala byť hlavnou hrdinkou, ale nespráva sa tak. Animácia a hudobný doprovod super. Zrejme som však mal od tohto anime až priveľké očakávania, lebo ma to až tak nechytilo a nebolo to až také maso, ako som myslel. Niektoré dieli boli vynikajúce, ktoré som si naplno vychutnával, niektoré som zas len pozrel a nič som z nich nemal. Z protivníkov sa mi najviac páčili bratia Valentinovi a potom agent Andersen z Iškariatského rádu, ktorý bol jednoducho úchvatný a rovnako ako Alucard strašne cool. Škoda, že jeho postava nakoniec vyznela trochu doprázdna. Konečné hodnotenie sú teda 4*, ale navnadilo to na pozretie OVA. ()

Adasin

Zatím nejlepší upírská věc, co jsem viděla. Žádné přihlouplé postavy nebo pitomý děj. Naopak skvělá atmosféra, sympatické postavy (jak z řad lidí, tak z řad upírů), parádní akce i animace a výborný neobyčejný hudební doprovod. ----- To barevné ladění do červena se k té upírské tématice výtečně hodí (i když i bez toho je v seriálu krve až až) a nejlepší je, že netradiční hudební doprovod místo aby atmosféru narušoval, tak ji ještě vylepšuje. Postav sice v Hellsingu není mnoho, ale všechny bez problému obstojí - mají dané místo v ději a žádná z nich není vyloženě otravná. Nejvíc jsem si oblíbila samozřejmě Alucarda a mrzí mě, že tvůrci neukázali jeho kompletní minulost a lépe nepřiblížili všechny jeho schopnosti. Victoria Ceras (nebo Ceras Victoria? – těžko říct, pokaždé to vidím napsané jinak) byla taky fajn, nejvíc se mi líbilo, když se na začátku musela vyrovnávat s tím, že se stala upírem. Taky se postarala o pár zábavných scén. U mě jí ale překonala Integra Hellsing (zvláštní to křestní jméno co?), která musela projít nejednou těžkou zkouškou a vůbec na mě zapůsobila svou osobností. V tom, že jsem si jí oblíbila jistě hrála roli i epizoda o jejím dětství a prvním setkání s Alucardem. Doufala jsem, že se seriál bude podobně věnovat i Alucardovi, v tomto směru jsem byla bohužel zklamána. Nedostatek informací je asi jediná větší výtka vůči seriálu: proč seriál neudělali delší a ještě víc nerozšířili mytologii? Na konci zůstalo ještě tolik nedořečeného (kromě Alucardovy minulosti ještě ten kněz Anderson, původ Ikognita nebo původci těch biomechanických čipů…). Těším se na Ultimate. P.S.: Jeden z nej openingů, co jsem u anime doteď viděla, užívala jsem si ho pokaždé a neměla vůbec nutkání ho přeskočit. 9/10 ()

Laxik

Nářezová animace, stylová hudba a tak bohovské postavy, že se z nich charizma rozstřikuje stejně jako po zásahu tím Victoriiným kanónem. Obrázek pravého Brita v podání Japonském je sice poněkud děsivý, a to zvlášť pro manganime nefanouška, ale aspoň má člověk o důvod víc se smát. ()

Naslund

Hodnotit všechny prvky u tohoto seriálu je asi nemožné, protože i přes mnoho slabin, jakými jsou nudnější a zbytečné pasáže, či celé díly, zbude v člověku po dokoukání seriálu jen dojem z úžasné atmosféry. Animace je velice dobrá, a to především, když jde o detailní záběry. Ve spojení s výbornou hudbou navozuje úžasně stylovou, až démonickou atmosféru. Hlavní předností je však Alucard, patrně nejcharizmatičtější postava ze všech seriálů a možná i filmů. Se všemi lidmi živými i nemrtvými si pohrává a to, že momentálně likviduje upíry, je asi jen jeho současná zábava. Příjemná je i druhá hlavní postava "Victoria Ceras", která se snaží vyrovnat s přechodem na upíří způsob života. ()

swed

Podle mého názoru hodně rozporuplné anime. Problém jsem měl hlavně s dějovou nedotažeností, příběh je totiž jen hrubě načrtnut a obsahuje mnoho děr a to už vůbec nemluvím o tom, jakým způsobem je seriál ukončen. Co naopak chválím, je způsob animace (tady by se spíš hodilo použít slovo malování) a rockový soundtrack (úvodní funky opening nemá chybu). Seriál se vyznačuje velkou "šíleností" a to především v akci a v postavách - takový Alucard je psychopat k pohledání. Tahle přestylizovaná ujetost mě na Hellsingovi hodně bavila. Jako celek je tohle anime nedotažené, jeho jednotlivé detaily a scény jsou však jako lahodné jednohubky, které sice nezasytí, ale určitě si na nich pochutnáte. Amen. 7/10 ()

Starletka

Skvělá atmosféra, podtržená úžasným soundtrackem a syrově laděnou animací, super opening, akce, krev, upíři. Z postav vede jasně Alucard, Integra byla taky fajn, ale zbytek nic moc. A děj upřímně taky, protože po perfektním prvním díle jde kvalita prudce dolů a občas přichází dost velká nuda. Stylovost se tomuto kousku ale upřít nedá. 6,5/10 ()

Jango_Fett

Bezchybný anime seriál s drsným dějem a postavami. Nemusím tu vysvětlovat děj, protože to již moji předchůdci velmi dobře udělali. Postava Alucarda je hlavně pravděpodobně inspirována stejnojmenou herní postavou z Castelvanie. Tam je Alucard syn samotného Draculi (viz jeho jméno pozpátku). Jedinou chybku bych možná viděl v tom že již není další pokračování, o to se sice snaží Hellsing OVA, ale ten není tak dobrý jako oreginál. A ještě k hudbě, ta je opravdu suprová a dodává k tomu atmosféru, narozdíl od svého nového OVA bratříčka. ()

Hees

Alucard do boja (čo to môže znamenať odzadu? Dracula). Anime, ktoré zaujme svojou temnou atmosférou a výborným príbehom. (Hodnotenie 4,5) ()

Nautila

Díky tomuhle jsem se začala zajímat o anime. Pak jsem pomalu začala anime seriály nesnášet - všechny jsou stejné a ta japonofílie, co tak letí...no, začalo mi to lízt krkem. Přesto tohle jediné přetrvalo. Už od 12. let, co jsem to poprvé viděla na Vivě, v šílené, mně zcela nesrozumitelné němčině, až doteď. Tenhle serál má zkrátka svoje kouzlo. Neobvyklá animace, spousta krvavě červené barvy, obrovské díry v hrudnících po stříbrných kulkách, bílý úplněk na červené obloze, naprosto dokonalý soundtrack, co obstojí jako hudba i samostatně, a hlavně- šílenost. tohle slovo je v Hellsingu zásadní. Všechny postavy v seriálu jsou skvělé charaktery, každý je jedinečný a každého si po svém zamilujete, všichni jsou totiž tak ..hmm..tak boží? In?....Takto to zní asi směšně, ale skutečně, kdo viděl, chápe. A hlavně- všichni jsou naprosto šílení. Své protivníky milují, nenávidí, šíleně se smějí při zabíjení, šíleně ječí při vydávání rozkazů, užívají si každou krutost s úchylnou, až sexuální rozkoší. A že je seriál nedokončený a rozdrobený, co se týče děje? Vem to čert, ten, kdo četl mangu, si leccos domyslí. A já jdu znova a znova střílet a sekat a řvát s fešákem Alucardem, Alexanderem Andersonem a Lady Integrou. ()

ProNotor

Velice vydařené anime, zejména pro milovníky upírů, trochu hororu a spousta zabíjení. Působivý příběh, krátké, ale přesto dostačující. ()

cubajz

stylově krvavé a temné anime plné upírů a jejich podřadných ghúlských posluhovačů, které ve jménu organizace Hellsing vyvražďuje mocný nadvampír Alucard. Hned po dokoukání seriálu jsem si musel stáhnout soundtrack, protože (hlavně úvodní) melodie ze seriálu vám budou v hlavě znít ještě dlouho po shlédnutí poslední epizody. ()