V celé Velké Británii byla v poslední době zaznamenána znepokojivá aktivita nových umělých upírů, takzvaných "freaks", kteří jsou stvořeni pomocí biomechanického čipu. Organizace Hellsing, pojmenovaná podle starého britského šlechtického rodu, která si už od nepaměti klade za úkol svět od upírské hrozby chránit, se bude s tímto problémem muset velice rychle vypořádat. Naštěstí má prastarou zbraň. Jmenuje se Alucard a sám je upírem. Důvod, proč slouží lidem, je zahalen tajemstvím, stejně jako fakt, kdo a proč čipy vyrábí.

Seriál má stylovou atmosféru, která překvapí atypickou hudbou, která by se k němu za běžných okolností vůbec nehodila, a syrovostí podání. Mezi fanoušky anime je veskrze velice kladně hodnocen, již delší dobu patří mezi "must see" tituly a jeho soundtrack je bez nadsázky legendární. (ČSFD)

chalp

Úžasne krvavý, temný, úchylný a silný príbeh vtlačený (pre mňa anime neznalého) do pokémoňackého vizuálu, ktorý svojou morbídnosťou a brutalitou prekonal asi všetko animované čo som do teraz videl.Japonci ukazujú, že kreslené seriály ešte určite niesu out, naopak variabilita a kreatívnosť malieb je pre mňa čím ďalej tým viac cool.Díky MTV! ()

Nekgro

Naprosto úchvatná hudba a skvělej Alucard. Jinak mě to moc nebralo, asi proto že mi na mysli vyvstávala spousta otázek a autoři mi na ně nedali odpověď... ()

Horak

Můj anime křest. Neuvěřitelně charismatický hlavní hrdina, na kterém celý seriál stojí a leží. Cool souboje, vynikajíci práce s detaily, kvalitní zápletka a velmi napínavý příběh. 95%. ()

TaanStari

Statická a nedetailní animace, zkratkovitě a zmateně podaný příběh, hloupě designovaný záporák. OVA je po všech stránkách lepší. ()

Crowen

Někteří lidé říkají, že je to taková japonská verze Blada. Já IMHO nejsem toho názoru. To co je na "Hellsing" vynikající je právě ten rozdíl. Hlavní hrdina Alucard není žádnej kladnej pózující krasavec, co by se mstil za smrt svých blízkých, ale temnej a vyzáblej, ikdyž hodně charismatickej, "A grade" upír, kterej v roli těžkýho frajera pronasleduje ostatní nemrtvý čistě z toho důvodu, že jimi pohrdá a na lidských životech mu (narozdíl od svého afroamerického kolegy) zas tak nesejde. Seriál vyšel už od tvůrců nadabovaný ve dvou jazycích.Takže, komu vadilo, že v Londýně, kde se děj odehrává, se mluví japonsky, muže zvolit anglickou verzi. Animace parádní. Příběh, jak už to u těchto japonských seriálu bývá, je výbornej! Režie a střih jsou více než vynikající, dokonce se domnívám, že ještě mnohem lepší než u "Hellsing OVA Series", které vznikají od roku 2006. Takže za mě......plnej kotel! ()

gumbo

Atmosferické. Dnes už trochu zastaralá kresba se vcelku dobře hodí ke zvolenému tématu. Lepší 3*. Na 4* by bylo potřeba ještě pár dílů na rozvedení příběhu, takhle to končí v polovině. 70% ()

Radek.SCH

Až moc přestylizované. Ze začátku mě to bavilo, hlavně začleňování Victorie do nového světa, ke konci tomu ale už trochu docházel dech. - 60 % ()

Five By Five

Tak silný upír, že od okamihu čo si ho ochočili, je tam ten zvyšok organizácie prakticky zbytočný a skôr na obtiaž - minimálne ku kocu... Kresba na svoj ročník slušná, misia epizód v podstate tiež, misia série - trochu menej... Veľký zmysel tam hľadať netreba, avšak svoje kvality to má... ()

RedDuck

V souboji obsahu a formy to forma obsahu natřela tak, že obsah utekl se schovat do kouta a odtud už jen smutně pomrkával boje se už dále do díla zapojit. Na obrazovce se tak děl našlápnutý vizuál a hudba vytvářející něco vyjímečného. Audiovizuální souznění je prostě tarantinovské. I když se děj odehrává v Londýně, je tu klasická anime se vším co k tomu náleží, tedy často nesmyslné a neadekvátní chování postav, infantilní momenty po citovém vypětí (který se tady na (ne)štěstí moc nekoná), zápletky, postavy a motivy které často nejsou nijak vysvětleny. Zajímavé je že tady žádná postava nemá základní instinkty, takže se zde zásadně neuhejbá a naopak se mi zdá že se zranění kvůli efektům vyhledávají. Dívat se poprvé na zmrtvýchvstání Alucarda za hurónského smíchu je zážitek, napotřetí už to začíná trochu nudit... ()

Doomedx

Nejdriv ty pozitiva: napad super (plusove body pro mangu); draculA FAMOZNI; Victorie trochu roztěkaná postava, ale je cute a sedla mi do celeho serialu dobre; styl nakresleni animaku se mi spis zamlouval, ale vylozene me nenadchnul; atmosfera briliantni; poskok Walter taky ušel. Co mi ovsem vadilo tak: malo dilu s takovym ne uplne dodelanym koncem a sice zajimava, ale pro me nesymapticka Lady Integra. 75% ()

CyriC

Zpětné srovnání s Ultimate. Tohle je taková blbůstka pro děcka, která nikam moc nerozvine. Postavy nemají moc prostoru a děj není nijak extra uchvacující. Prostě jsme to nedodělali. ()

yossarian-

Skvělé anime. Znuděný upír, chodí po městě a ve jménu boha, královny a slečny Hellsingové zabíjí ostatní ostatní upíry a jinou nemrtvou verbež. Trousí drsné hlášky, má šílenej ksicht, a kolegini s obrovskym kanónem. Prostě bez výhrad... ()

JimiH

Nadsázka a zajímavá stylizace jsou hlavní devizou tohohle anime. Bylo to mé první setkání s tímhle žánrem a jako úvod do něho to vůbec nebylo špatné. ()

Blaogranas

Docela slabá animace, i když Alucard se jim teda povedl. To je fakt COOL MASTER. "Pohodovej" seriálek, kterej je pořád plnej krve. Obrovským přínosem je skvělá hudba, která neutichá během celýho dění. Určitě se z toho ale dalo vytřískat víc. ()

Grimlok

Tak tohle anime mě prostě chytlo. Nejdřív jsem byl skeptický a hodně. Zrovna jsem byl doma s žaludečními potížemi a tak jsem si z nudy na youtube pustil první díl a tak koukám, koukám a já už koukal na poslední díl. Nakonec jsem dokázal říct jenom "hustý". Sice seriál obsahuje pár pro mě nepochopitelných věcí jako je ta černá slizská hmota, ze který je Alucard, uměle vytvoření upíři pomocí čipu na mě byli taky trochu moc. Ale jinak pohoda. Japonskej krvák pro velký děti. ()

Meiers

Musím uznat, že tady se nám hlavní hrdina hodně povedl a dokáže si svou coolovou pózou získat sympatie nejednoho diváka. Netradiční jazzrockový sound mě chytl za paruku, ale co se děje týče, tak jako u snad všech anime sérií co sem viděl, musím diagnostikovat plochost a statičnost. Co se animací týče je to více než podařené. No nicméně zatím je to jedno z těch lepších....70% za Arucarda. ()

ShirleyS.

Geniálny seriál, ktorý sa dá aj nepriaznivcom anime jedine doporučiť. (Narozdiel od OVA, ktorá má síce namakanejšiu a "západnejšiu" kresbu sa tu nevyskytujú šialenosti, pri ktorých som sa musela občas presviedčať, či nesledujem Pokémonov). Príbeh sa rozbieha pomaly, na druhej strane má však pekelné finále a postavy, ktoré si proste musíte zamilovať. (Obišla by som sa bez Seras Victorie, ale zvykla som si aj na ňu) Výborný je aj hudobný doprovod. Dúfam, že Hellsinga raz sfilmujú a réžiu zveria Robertovi Rodriguezovi, sadla by mu. BTW, Alucard je neuveriteľne sexy - túto sériu by mali povinne púšťať všetkým dievčiskám, čo si polepujú izbu nejakým Edwardom Cullenom :) ()

raelz

Hellsing: Nastínění záporáka, malá klička, Alucard rozstřílen na cucky, Alucard vstává ze země, záporák je překvapený, záporák umírá. + Dokonalý soundtrack. ()