Depp vs. Heardová

• Veľká Británia Depp v. Heard
Veľká Británia, 2023, 2 h 26 min (Minutáž: 48–50 min)

Réžia:

Emma Cooper

Kamera:

Jeff Hutchens

Hudba:

Edmund Butt

Johnny Depp (a.z.), Amber Heard (a.z.), Kate Moss (a.z.)

Hollywoodem nedávno otřásl ostře sledovaný soudní spor, který na internetu způsobil úplné pozdvižení. V tomhle dokumentu poprvé zazní svědectví obou stran. (Netflix)

lemonova

Kde je pravda, to sa, samozrejme, nedozvieme. Ale urobené je to dosť nešťastne, úplne v duchu dneška: chce to byť zábavné, a la influencer... avšak ten materiál zábavný nie je ani trochu. Je to naopak veľmi ťažká, až tragická story. Navyše v druhom pláne ukazuje, aké jednoduché je manipulovať masami. Celkom sa bojím situácie, keď raz  tento svet vezmú do rúk súčasní mladí povrchní, emočne zabrzdení a nevzdelaní ľudia. ()

M.i.k.e

Původně jsem tenhle “dokument” v očekávání tendenčního blábolu neměl vůbec v plánu, leč člověk míní a manželka mění, takže jsem se mu nevyhnul. K mému velkému přkevapení to ale nakonec taková tragédie není a i když tu je pár momentů, které by diváka měly/chtěly dostat na stranu Amber Heard tak se jim to moc nedaří a Deppovi fanoušky naopak ještě víc přesvědčí o tom že je Heard ulhaná dorota. Mě osobně tahle pidisérie nic nedala ani nevzala a i nadále jsem tým Johnny (byť přesvědčený o tom že i on má máslo na hlavě…a ne jedno)…60% ()

jarah

Mizerne spracovaná téma, ktorá prednedávnom valcovala celý svet. Za dokument sa to považovať nedá, pretože režisérka nás celý čas presviedča, čo si máme o celej veci myslieť. Chápem, že má právo na vlastný názor, ale potom nech ide robiť bulvár a nie dokumentaristiku. Namiesto toho, aby nám servírovala holé fakty podsúva nám svoje domnienky. A že bolo z čoho vyberať. V tom chaose nesúrodých zostrihov úplne zanikla celá podstata príbehu. ()

chrispe

Průměrný dokument, který mě zpracováním moc nezaujal, i když je zřejmé, proč ho tvůrci zpracovali právě takto. Pravdy se stejně nikdo nedobere, jako v mnoha jiných případech bude někde mezi. Beztak se jak žita mlátili navzájem. To co bylo opravdu zajímavé a děsivé, byla ta divácká masa “s názorem”, slepé zbožňování modly a brutální šikana možné oběti. ()

P.J.2

Jako, je to dobré jako dokument, zobrazující soudní stání ale i tak je mi proti srsti pitvat a vrtat se v životě dvou celebrit. Je úplně jedno, kde je pravda, tady ty stání vyhrávají sympatie k té či oné osobě, jediné pozitivum z hlediska přínosu dokumentu vidím v síle a moci sociálních médií a jejich vlivu na společnost, která je tu skvěle zobrazena. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna