Juraj a Júlia už hádam nemôžu byť viac rozdielni. Ona je odkliata zámocká pani z rytierskych čias, on jednoduchý pastier oviec. Dokážu spolu poraziť zlo a chamtivosť? Nájdu k sebe cestu, aj napriek priepasti času a pôvodu, ktorá ich od seba delí? ... Juraj je chudobný, ale statočný pastier oviec z malej dediny. Kvôli zdieraniu zámockého pána Blažeja vidí Juro svoju jedinú možnosť v ceste do sveta. Na svoj sen si šetrí a s pomocou miestneho učiteľa sa aj učí písať a čítať. Všetko plynie podľa jeho predstáv, lenže do jeho plánov nečakane zasiahne osud: Júlia, zakliata zámocká pani, ktorú pred tristo rokmi zakliali mocichtiví príbuzní, aby sa zmocnili jej titulu a majetku. V tomto príbehu je však hlavný hrdina na rozpakoch. Čo si má chudobný dedinský šuhaj počať s urodzenou dámou, ešte aj z inej doby, ktorá mu zostane visieť na krku, keď on má so svojím životom celkom iné plány?! Záverečné odhalenie skutočného tajomstva troch zlatých dukátov bude pre diváka naozaj prekvapením. (RTVS)

jprmusic

Tak máme Janáka i na Slovensku. Jak četností tvorby, tak její velmi podobnou úrovní. I když novej Sagvan Tofi byl docela osvěžující. Nutno ale přiznat, že takovou koncentraci nesympatickejch postav už jsem dlouho neviděl. A Dabing slovenské pohádky? Fakt? ()

ostravak30

Jak už to bývá v posledních letech u pohádek, prim hraje krajina kolem. Exteriéry jsou opravdu asi to nejlepší na snímku. Děj je ale přeci jen trochu originální. Majitelka panství je zakletá v čase, hergot tohle tu bývá v poslední době nějak často, a tak se přesouvá ze století do století a čeká na svého spasitele. A když se ocitne na prahu 20. tak do něj logicky musí pronikat vynálezy, touha objevit Nový svět, nyní nazvaný Amerika - Spojené státy americké a další novoty. Přestože jsou lidé vcelku moderní stále někteří věří na pověry. Juraj ne, ale do našeho příběhu i tak proniká lidová slovesnost a místní kultura. Bohužel mi opět chybí humor a především hlavní záporná postava. Ta totiž mizí ihned se zakletím Julie. Je zde sice ještě zadlužený pán, ale velké nebezpečí nepředstavuje. A tak se podle očekávaní ti dva pomalu sbližují a on nakonec poslední zlatý dukát neutratí čímž je ona zachráněna. Že by se ale milovali je také těžké poznat. Žádná chemická ani jiná romantika mezi nimi neprobíhá a kdyby si zachráněná neřekla o svatbu, asi by se jí nedočkala. ()

Joe16210

Moc hezká pohádka, která na vás úplně dýchne slovenským folklórem. Pozitivně hodnotím především obsazení hlavního hereckého páru, neokoukané tváře, které působily vyloženě svěžím dojmem. Zapojení moderních technologií do příběhu bylo nečekané, ale proč ne, v dnešní moderní době to není špatný nápad. Ačkoliv u normálních filmů a seriálů jsem zastánce a fanoušek českého dabingu, tak zde na mě čeština působila zvláštně, ale když jsem si pohádku pustil znovu a přepnul do slovenštiny, tak to byl hned úplně jiný zážitek. Rozhodně tedy doporučuji ve slovenském originále. ()

Tominni

Občas je potřeba se podívat i na nějakou pohádku, ale Tři zlaté dukáty jsou takové nijaké. Slečna Julia má jenom tři pokusy na vysvobození ze zakletí a zbývá jí už jen poslední dukát, který dá Jurajovi, který má sen, jak opustit vesnici a vydat se do světa......celou dobu jsem měl problém, se do děje vpravit, výsledkem bylo, že je vlastně jedno, jak to skončí......Určitě je celá řada lepších pohádek. ()

Blackadder

Děj relativně snadný, předvídatelný a dal by se stihnout za 20 min. Balast v podobě postav Isteníka, Labudy a jiných nakonec ale tolik nevadí. Stojí za shlédnutí, ale více než 3 z 5 to nedá. Kdo má rád slovenskou krajinu a ocení opravdu kvalitní režisérskou práci, tak bod navíc. ()

ZHODNOTITEL odpad!

Tatry, temno, ovce, bača, prachy, fifleny z rozpadlých hradů... zkrátka slovenská pohádka. Vážně bylo Slovensko na počátku dvacátého století (století, ve kterém se z nějakého nepochopitelného důvodu odehrává děj pohádky) taková díra? ()

Milda9 odpad!

Opět... dopr.dele proč. Dabing otřesnej, musel jsem si zapnout u křesla mixér a každou chvíli do něj strkat hlavu. Český dobrý hercí předabovaný českýma neuměteletama? Vrchol tomu dává princezna, co po xxx letech strávených v rozpadlý rotundě, potom co dá dukát Bačovi z Moravy, který ho chce utratit1 až za měsíc, mu řekne.... co já tady budu celý měsíc dělat... hawk ()

walkingdead

Ani Slováci se letos s vánoční pohádkou moc nevytáhli, ale za celkem originální námět, příjemné exteriéry, sympatickou hlavní hrdinku a krátkou stopáž (vždycky si cením toho, když u televize není čas začít se nudit :-)) dám 3/5. Jen to teda zase byl spíš historický "film" s prvky fantasy než vyloženě pohádka, ale to mi zase až tak nevadí. ()

senecek

Tak u mě dobrý. Spíš než pohádka (v tom pravém slova smyslu) to beru jako pohádkový příběh. Super slovenská krajina a průvodní hudba i závěrečná píseň prostě bomba! ()

Gig

Na tenhle pohádkový přilběh sevdoceka dalo koukat. Píšu úmyslně příběh a ne pohádku. Za pohádku považuji něco, co je fiktivním světě jako Půlnoční královstvi apd, kde se nemluví o Anerice, Giordanu Brunovi apd. Ale mělo to své čaro a i melodie byla víc k zapamatování. Ale kde jsou ty doby, kdy člověka osloví melodie (a nemyslím píseň), a kde slyšíte hudbu z Tří oříšků, Perinbaby, S čerty nejsou žerty a hned vás to okouzlí. Ale pořád milejší tohle než letošní štědrovečerní nuda (a to i hudební) Klíč svatého Petra. Na Tři dukáty musíte koukat v originálu. Taky některé cimrmanovské prvky v Uhrách musíte brát s tezervou. Ale mělo to spád. ()

cerdax2

Netusim, kdo byl cilovou skupinou, deti asi neustale vystavovane muzne telo hlavniho hrdiny neoceni, vetsi cast pripadneho panskeho divactva tez ne, tak snad ze by slo jen a jen o fanynky ? Smysluplny dej zadny, podivna prace s casem (z letniho poledne se nam obratem stane noc). Na druhe strane krasne exteriery. 45% ()

Nonna

Pohádka se nám moc líbila. Měla v sobě něco "exoticky" slovenského, co jí dávalo mystický nádech, zároveň byla vyváženě vtipná a mile pohladila ve vánočním čase. Představitelka Julie je krásná a umí hrát, nesmělý Juraj nás bavil a doslova skvělý byl učitel a pak i zlý správce. Děj byl pozvolný, klidný, ale nenudil. Rádi se podíváme znovu. ()

jungewolf

Děj sice není nic moc, bavil mě ale nápad s časovým posunem do začátku 20.století, do doby obrovského rozmachu techniky, vědění a šíření povědomosti lidí o okolním světě . A samozřejmě taky nádherné slovenské exteriéry . Také se mi líbila pocta v závěrečných titulcích zemřelému slovenskému režisérovi Stanislavu Párnickému, který ji měl původně režírovat. Takže dávám 4 - 4,5 * . ***Výstižné komentáře - VIZ : Šandík a BMW12 . ***Premiéra : ČT 1, pondělí 25.12.2023, 20.05 , ZATÍM je to dostupné na webu Č.televize, není uvedené do kdy . ()

DExUS

Pozeratelná moderná rozprávka. Je ale cítit slabší writing. Dať hlavnému hrdinovy priamo riešenie problému je prilis lazy ()