Bob a Bobek

• Slovensko Bob a Bobek králiky z klobúka (viac)

Klobúk kúzelníka Pokustona nie je vôbec obyčajný klobúk. Bývajú v ňom totiž králiky Bob a Bobek. Bob je veľmi chytrý a usilovný, no ani zďaleka nie je taký šikovný a nápaditý ako Bobek. Obaja sa každé ráno vydávajú von z kúzelného klobúka, aby prežili komické dobrodružstvá a veselé príhody. (TV JOJ)

Rosana

Jsou oblíbení, jsou skvělí, zažívají mnoho dobrodružství a každý by mohl říct "jak je někdo může nemít rád?!" ... tak já sjem ten, co je nemá rád! Jsem alergická na citace typu "vstávat a cvičit..."! ()

Z0oMb3E

Pa-para-para-para, pa-para-para-pará...Ktože by túto klasiku nepoznal? Kto by nepoznal úvodné frázu "Vstávať a cvičiť!"? Jednoduchá grafika, vtipné repliky a scénky robia z rozprávky kultovú záležitosť. Škoda že postupom času tieto klasické seriály vytláčajú japonské či americké animáky, kde každý s každým bojuje. ()

Džejkop

Za plnej počet. Kresby jako z nástěnky mateřské školy mají svoje kouzlo, stejně tak jako dabing Josefa Dvořáka. Zajímalo by mě, kde se pořád poflakuje ten kouzelník Pokustón. Dyť těm králikům nedá ani nažrat pacholek jeden. ()

MikO_NR_1909

Inteligentná zmes scénických skečov, zlatučkej animácie a humornosti groteskovitého formátu. To všetko dotvára osobitý dabing "jediného rozprávača" sprevádzajúci našich zvieracích hrdinov z iného uhľa pohľadu ako väčšina produkcie. V Československu práve koniec sedemdesiatych znamenal v animovanej oblasti workoholické a najúspešnejšie obdobie, čím sme sa dostali aj do širšieho povedomia v okolitých krajinách. Samozrejme i za Krtka či Ferda, ale Pat a Mat, Bob a Bobek a neskôr Mach a Šebestová bodujú viac. ()

suicide

Kdybych tenhle večerníček nehodnotil 5 hvězdičkami, tak by mě mé vnitří dítě asi ubilo žlutou koupací kačenkou. Dodnes ještě slyším nezaměnitelný hlas Jiřího Dvořáka (zvlášť tu část s "kloboukem kouzelníka Pokustóna" ...), který mě večer vyprovozoval spát... ()

01Zuzana10

,,Vstávat! Vstávat a cvičit!" ,,Ale próč?" ,,Protože je ráno." ,,Jenže já mám ješte noc." :D Tu 1. veticku pouzivam do dnes :D nezabudnutelna vecernickova rozppravocka. ()

GILLWANDER

Staré dobré časy. Ako päťročný som to zbožňoval. I s odstupom času je to pozerateľné. Klasika v československej animovanej tvorbe. 90% ()

easaque

nostalgické +4* Už jsem dlouho nehodnotil žádný večerníček a tak to musím dnes napravit. Bob a Bobek byli v mém dětství hodně oblíbení a tak nemám důvod jim dávat nižší známku než 4, navíc když mám jejich vyzváněcí znělku v mobilu ;-) A Pepa Dvořák k nim samozřejmě neodmyslitelně patří. A navíc si myslím, že pobaví i dnešní děti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

C0r0ner

Parádní Večerníček, který je i po skoro čtyřiceti letech oblíbený. Je to nepochybně skvělým nápadem, skvělým dabingem a skvělým scénářem, což už se u dnešních pohádek moc říct nedá. Jen mě mrzí, co s tímhle seriálem v rámci globalizace televize v roce 2003 udělala a jak úplně zničila původní ideu. 95% ()

gabin(a)

Myslím, že větu :Vstávat a cvičit! nenávidí všichni, kdo měli tak blbé rodiče, že je těmito slovy budili. Tím myslím, moje děti, ale já jsem si ty jejich otrávený zaškňuřený ksichty užívala:-) Jiránek je perfektní, jeho a Renčína mám nejradši, no a nápad na večerníčky od těchto klasiků byl ženiální, nejen proto, že se u večerníčků mohli konečně bavit i rodiče. U Renčínových Zvířátek pana Krbce se možná bavili víc než děti..... ()