Maxipes Fík

• Československo Maxipes Fík I.
Animovaný / Komédia / Rodinný
Československo, (1976–1977), 1 h 27 min (Minutáž: 6–7 min)

Príhody malého dievčatka a jej kamaráta veľkého psa, Maxipsa Fíka. Kde sa vzal Fík? Jedného dňa priniesol otecko dievčatku psíka Fíka. Fík strašne rýchlo rástol a vyrástol z krabice od topánok, z košíku aj z búdy. A ako sa to stalo, že prestal rásť? Raz, tesne potom, čo sa naučil rozprávať, vypil celý sud piva. A od tej chvíli už nerástol. (TV JOJ)

J*A*M*A*L

Myslím, že zde nemusím nic vypisovat. Stejně nemám na srdci nějaká dobrá slova, kterými bych mohl vyjádřit můj názor k tomuto večerníčku. Jednoduše další oblíbený večerníček. ()

spiritus

Josev Dvořák, se zde projevil, jako perfektní večerníčkový vypravěč. Jeho hlas Fíka, je prostě nezaměnitelný. Další z povedených večerníčků. ()

GreatestFan

typický seriál pro dětičky, na který jsem koukal jako malý rád a o něco pozděěji poslouchal na audiokazetách, už léta jsem to neviděl, a znova to vidět nehodlám. ()

waits

"Copak? Copak?" "Ale, koukáme, jak tenhle pes hraje dámu." Mizerně, že jo. Tuhle zapomněl jednou skákat." Výtečná serie, kde k sobě všechno pasuje - Šalamounovy kresbičky, Skoumalova hudba, Dvořákův přednes. To bylo krásné dětství. Jeden nový Večerníček, Maxipes Fík, skončil a hned začal jiný, nějaký Rákosníček... ()

Bukk

"Copak, copak?"..."Ále divíme se, jak ten pes hraje dámu."...."Mizerně, že? Tuhle jednou zapomněl skákat." .... A to je jen jedna z epizod pro mě geniálního večerníčku, který jsem nemohla nikdy vynechat. Mám chuť si to zase pustit. Mám ještě jednu! "Za lesem je rybník a ve vodě - zajíc s prima fintou na myslivce." Jak říkám, klasika. ()

J.J.James

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků. Především také proto, že jej máme doma na gramofonové desce a jako malej sem u Maxi psa Fíka strávil několik desítek hodin. Při poslechu hlasu pana Dvořáka, prožívajíc s Fíkem jeho dobrodružství. Celkově asi nejlepší večerníček z mojí strany:o) ()

FrancisB.

Asi nejoblíbenější pohádka mého dětství.Jednoduchost a nápaditost každého dílu je nepřekonatelná.Naprosto výborný dabing Josefa Dvořáka dílu dodává kouzlo,které se člověku vryje do paměti až do konce života... ()