Švec Číč (L. Mrkvička) je šikovný řemeslník, ale také veliký šibal a hádankář. Takový, že přehádá nejen pana krále (J. Pehr), pomůže princezně (J. Preissová) k milovanému ženichovi, ale troufne si i na samotného Lucifera (J. Bláha). Vyslouží si tím slávu a bohatství, jenže přitom ublíží svému chudému sousedovi Karafiátkovi (J. Kemr). A tak v něm začne hlodat špatné svědomí. Vrátí se do pekla a tentokrát je v sázce jeho vlastní osud… (Česká televize)

ostravak30

Za hodinkovou stopáž je to docela fajn pohádka. Už jen proto, že je v ní spousta moudrých rad použitelných do života a dospělý i děti si mohou protříbit mozek hádankami. Skvělé obsazení. Škoda jen, že chyběla kvalitnější pohádková hudba, zde by se velmi hodila a lepší kulisy. Ty u chalupy byly hrozné, ale pekelné se naopak povedly. ()

Danulinda

Další z řady jednoduchých kulisových pohádek, která je však kouzelná nejen svým hádankářským příběhem, ale především hereckými výkony pro tentokrát např. pánů Mrkvičky (švec) či Kemra (soused), ale legrační je i Lucifer pana Bláhy. Mimochodem, paní Preisová je pro mě jednou z nejhezčích princezen, ale i českých hereček celkově. Roli manžela jí už poněkolikáté zahrál pan Němec. ()

v3s

Studiovka, která neurazí. Když jsem četl v komentářích o hřímajícím Kemrovi, tak jsem se od srdce zasmál. Opravdu trochu nemístně dramatické, ale o to víc vtipné. Za povšimnutí také stojí knírové a vousové kreace - švec, král, lucifer. ()

japekli

Na tuhle pohádku strašně rád vzpomínám i proto, že jsem se přestal bát Kemra a jeho hlášku: "PRO PÁR ŠPINAVEJCH ZLAŤÁKŮ" používám, i by mohla bejt používána, dodnes. ()

Tsuki003

Jedna z těch povedených nízkorozpočtových pohádek na nedělní poobědvání. Obsazení je výborné, povedly se i kulisy - a nejlepší na tom všem? Ty hádanky! Jako malej prcek jsem pak nad všemi machrovala, jak jsem chytrá! :) ()

Bouffon

Efekty a mulisy – kulisy. Tady je vidět, že i bez toho se dá vytvořit pořádná pohádka, když scénárista nemá vymazanou kebuli, je trochu slušná režie a postavy hrají herci. „Čert vás vem, nově točené výpravné debilní pohádky, čert vás vem.“ ()

Dunno

Krásná, milá a i lehce poučná televizní pohádka... A Kemrovo "pro pár špinavých zlaťáků..." je dokonalé... Díky němu je pohádka ještě o stupínek lepší, i když se jedná o klasickou studiovku... ()

skoda120L

Nádherná pohádka ,vždy se mi líbila a bude líbit.. Skvělý děj a herecké výkony. A proto si zaslouží pět hvězdiček a tudíž i 100 %. ()

Nick321

No, mezi námi, kdyby na začátku Kemr nebyl hamižnej prevít, co chce moudra a nechce se o nic dělit, nemusel by později skončit pekle. :-) ()