Wham!

Réžia:

Chris Smith

Hudba:

Tim Atack

George Michael (a.z.), Andrew Ridgeley (a.z.), Sara Dallin (a.z.), Keren Woodward (a.z.), Elton John (a.z.)

V archivních rozhovorech a záběrech nejlepší kámoši George MichaelAndrew Ridgeley znovu prožívají 70. a 80. léta v kapele Wham!, ve které se proslavili po celém světě. (Netflix)

rockwoman

Wham! = melír ve vlasech, náušnice v uchu, barevný hadry, šortky, tmavé brýle a kožený bundy. Wham! = pár chytlavých songů, spousta barev, třpitek, šminek, úsměvů, tance, vzpomínek a nostalgie. Celkem povedený dokument a zároveň i vzpomínka na George Michaela, který by letos oslavil šedesátku, stejně jako jeho nejlepší kámoš ze školy Andrew. ッ ()

klukluka

WHAM! mě nikdy nebavili, George Michaela jsem miloval. I tenhle film je tu jen proto, aby divák správně pochopil, odkud se vzal George Michael. /// Andrew Ridgeleyho po tomto filmu nevnímám jako někoho, kdo by se na GM přiživoval, ze začátku tvořil minimálně 50 procent WHAM! Ten konec pro něj ale musel být hořkej a upřímně ho obdivuju za to, že George Michaela přežil. ()

kosoj

Svým způsobem to bylo místy upřímnější než George Michael Freedom Uncut. Více než o Wham! je to o zrodu George Michaela. To se tady ale patrně oddělit nedá. V dokumentu chybí informace o tvůrčím procesu, dozvíme se, jaký magnetofon používali na nahrávání, ale už nic o tom, kdo a jak tvořil jednotlivé party. ()

Paxxx.cz

Wham! pro mě není legendární kapelou podobně jako třeba Queen, přesto nebylo špatné přiblížit si jejich příběh - počátky kapely, problémy spojené se zatajováním orientace George Michaela, vznik hitu wake me up before you go go a především legendárního Vánočního megahitu Last christmas. Pěkně vzdání pocty už pár let zesnulému zpěvákovi a skladateli Gergovi Michaelovi - 8/10. ()

Arsenal83

Pocta legende, ktorá predala cca 30 miliónov albumov a dnes len s úsmevom sledujeme, čo to za polonahí páni s gaťami ako plienky v klipoch vystupujú. Najznámejší sú pre song o Vianociach, George na Vianoce aj odišiel, v klipe sa guľoval, potom sa guľoval s kamarátmi a zanechal významnú stopu. Použitie jeho hlasu ako výpovede dáva dokumentu jeho silu, zároveň sa samozrejme netflixovsky pretiera aj téma jeho orientácie a že to mal ťažké a tak. Veľa výborných záberov. Možno aj viac, než by si Wham z môjho pohľadu zaslúžili. Dokument lepší než väčšina ich songov. ()

• Dokument si pripomína 40. výročie debutového albumu Wham - "Fantastic" z roku 1983. (Arsenal83)
  • Dokument mal svetovú premiéru v Crucible Theatre v Sheffielde v Anglicku na 30. Sheffield DocFeste dňa 17. júna 2023 s reláciou otázok a odpovedí po projekcii s režisérom filmu Chrisom Smithom a členom Wham! Andrewom Ridgeleym, obaja prostredníctvom videohovoru. (Arsenal83)